Kapitán skončil, král nájezdů válí ve Francii. Co dělají mistři světa z roku 2010?

Podívejte se, co dnes dělají poslední čeští hokejoví mistři světa, kteří před deseti lety pobláznili národ.
Kapitán mistrů světa Tomáš Rolinek po zlatém šampionátu strávil ještě necelé tři sezony v ruské KHL. Následně se vrátil do extraligy, kde hrál nejprve za Spartu a poté za domovské Pardubice. Z nich byl kvůli podivným sporům na podzim 2019 vyhozen a chvilku působil v druholigovém týmu Vrchlabí, odkud se však po změnách ve vedení perníkářů zase rychle vrátil zpět a znovu Pardubicím pomohl se záchranou. Ve 40 letech podstoupil operaci kyčle a chtěl přidat další sezonu. Nicméně zjistil, že mu při zdlouhavém tréninku způsobeném koronavirovou pauzou došla síla, a tak bohatou kariéru ukončil.
Také osmačtyřicetiletý Jaromír Jágr se ještě v minulé sezoně proháněl po extraligových kluzištích, a to v dresu Kladna, které česká hokejová hvězda vlastní. Na rozdíl od Rolinka se však se svým týmem v extralize nezachránil a nad jeho hráčskou budoucností visí otazník. Ovšem rád by si zahrál na akci pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně v prosinci 2021, kdy bude jen pár měsíců před padesátkou.
Hrdina brankoviště Tomáš Vokoun s hokejem skončil na konci roku 2014 hlavně kvůli zdravotním trablům a krevním sraženinám, s nimiž se potýkal od léta předchozího roku. Dnes třiačtyřicetiletý Vokoun po zlatém šampionátu odchytal v NHL ještě tři sezony, do reprezentace se už nikdy nepodíval. Žije na Floridě a věnuje se jak svým dvěma dětem, tak trénování mládeže.
"Rachna kachna, to to letělo!" zaznělo z úst komentátora Roberta Záruby, když Karel Rachůnek srovnal semifinálový boj se Švédy.
Foto: Reuters
Sport Sport
Aktualizováno 4. 11. 2020 12:30
Tomáš Rolinek, kapitán českých hokejistů na mistrovství světa 2010, ve 40 letech uzavřel kariéru. Nestárnoucího Jaromíra Jágra motivuje mimo jiné zápas v Krkonoších, nájezdový mág odešel k Atlantiku. Podívejte se, co dělají všichni šampioni z Německa.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu. Návrh příslušného nařízení dnes schválili městští radní, nyní zamíří ve zkrácené lhůtě 15 dní do připomínkového řízení. Poté o něm budou znovu hlasovat rada. Důvodem je situace na energetickém trhu po ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších dodavatelů. Obce mohou tuto formu prodeje přímo zakázat od ledna, umožnila to novela energetického zákona.

Bývalí zákazníci Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů podle magistrátu řeší, jak co nejrychleji uzavřít nové smlouvy a alespoň částečně snížit náklady na energie. "Této těžké situace již začala využívat řada subjektů, včetně těch, kteří jsou nazýváni jako 'energošmejdi', kteří formou podomního prodeje nabízejí dodavatele a tlačí občany - zejména ohrožené skupiny jako jsou senioři, matky samoživitelky a další, do uzavírání značně nevýhodných smluv," stojí ve schváleném dokumentu.

V Praze několik let platí zákaz podomního prodeje stanovený tržním řádem města. Ten je však založen na živnostenském zákoně a na prodejce spadající pod zákon energetický podle magistrátu není aplikovatelný. 

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Assange uspěl u vrchního soudu a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange uspěl u vrchního soudu v Londýně a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu. Assange bojuje proti vydání do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy