Kapitán skončil, král nájezdů válí ve Francii. Co dělají mistři světa z roku 2010?

Podívejte se, co dnes dělají poslední čeští hokejoví mistři světa, kteří před deseti lety pobláznili národ.
Kapitán mistrů světa Tomáš Rolinek po zlatém šampionátu strávil ještě necelé tři sezony v ruské KHL. Následně se vrátil do extraligy, kde hrál nejprve za Spartu a poté za domovské Pardubice. Z nich byl kvůli podivným sporům na podzim 2019 vyhozen a chvilku působil v druholigovém týmu Vrchlabí, odkud se však po změnách ve vedení perníkářů zase rychle vrátil zpět a znovu Pardubicím pomohl se záchranou. Ve 40 letech podstoupil operaci kyčle a chtěl přidat další sezonu. Nicméně zjistil, že mu při zdlouhavém tréninku způsobeném koronavirovou pauzou došla síla, a tak bohatou kariéru ukončil.
Také osmačtyřicetiletý Jaromír Jágr se ještě v minulé sezoně proháněl po extraligových kluzištích, a to v dresu Kladna, které česká hokejová hvězda vlastní. Na rozdíl od Rolinka se však se svým týmem v extralize nezachránil a nad jeho hráčskou budoucností visí otazník. Ovšem rád by si zahrál na akci pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně v prosinci 2021, kdy bude jen pár měsíců před padesátkou.
Hrdina brankoviště Tomáš Vokoun s hokejem skončil na konci roku 2014 hlavně kvůli zdravotním trablům a krevním sraženinám, s nimiž se potýkal od léta předchozího roku. Dnes třiačtyřicetiletý Vokoun po zlatém šampionátu odchytal v NHL ještě tři sezony, do reprezentace se už nikdy nepodíval. Žije na Floridě a věnuje se jak svým dvěma dětem, tak trénování mládeže.
"Rachna kachna, to to letělo!" zaznělo z úst komentátora Roberta Záruby, když Karel Rachůnek srovnal semifinálový boj se Švédy.
Foto: Reuters
Sport Sport
Aktualizováno 4. 11. 2020 12:30
Tomáš Rolinek, kapitán českých hokejistů na mistrovství světa 2010, ve 40 letech uzavřel kariéru. Nestárnoucího Jaromíra Jágra motivuje mimo jiné zápas v Krkonoších, nájezdový mág odešel k Atlantiku. Podívejte se, co dělají všichni šampioni z Německa.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy