Kašpar dostal vyhazov, Rolinek se vrátil. Co dělají mistři světa z roku 2010?

Český zázrak na ledě se odehrál v roce 2010 Kolíně, tedy místě, kde se bude hrát šampionát i letos. Podívejte se, co dnes dělají poslední čeští hokejoví mistři světa.
Kapitán mistrů světa Tomáš Rolinek po zlatém šampionátu strávil ještě necelé tři sezony v ruské KHL. Následně se vrátil do extraligy, kde hrál nejprve za Spartu a a poté domovské Pardubice. Z nich byl kvůli podivným sporům na podzim 2019 vyhozen a chvilku hrál za druholigové Vrchlabí, nyní už je ale zpátky v týmu perníkářů.
Také v únoru osmačtyřicetiletý Jaromír Jágr se ještě prohání po extraligových kluzištích, a to v dresu Kladna, které česká hokejová hvězda vlastní. Naposledy vzbudil rozruch svojí podporou návrhu na uzavření extraligy.
Hrdina brankoviště Tomáš Vokoun s hokejem skončil na konci roku 2014 hlavně kvůli zdravotním trablům a krevním sraženinám, s nimiž se potýkal od léta předchozího roku. Dnes třiačtyřicetiletý Vokoun po zlatém šampionátu odchytal v NHL ještě tři sezony, do reprezentace se už nikdy nepodíval. Žije na Floridě a věnuje se jak svým dvěma dětem, tak trénování mládeže.
"Rachna kachna, to to letělo!" zaznělo z úst komentátora Roberta Záruby, když Karel Rachůnek srovnal semifinálový boj se Švédy.
Foto: Reuters
Sport Sport
Aktualizováno 26. 1. 2020 16:40
Letos uběhne už deset let od mistrovství světa v Německu, na kterém Češi získali doposud poslední titul. Podívejte se, co dnes mistři světa dělají.
 

Právě se děje

Další zprávy