Rolinek zase zachránil Dynamo, v NHL válí jediný. Co dělají mistři světa z roku 2010?

Český zázrak na ledě se odehrál v roce 2010 Kolíně, tedy místě, kde se bude hrát šampionát i letos. Podívejte se, co dnes dělají poslední čeští hokejoví mistři světa.
Kapitán mistrů světa Tomáš Rolinek po zlatém šampionátu strávil ještě necelé tři sezony v ruské KHL. Následně se vrátil do extraligy, kde hrál nejprve za Spartu a poté za domovské Pardubice. Z nich byl kvůli podivným sporům na podzim 2019 vyhozen a chvilku působil v druholigovém týmu Vrchlabí, odkud se však po změnách ve vedení perníkářů zase rychle vrátil zpět a znovu Pardubicím pomohl se záchranou. Ve 40 letech stojí před rozhodnutím, zda s hokejem pokračovat dál.
Také v únoru osmačtyřicetiletý Jaromír Jágr se ještě v uplynulé sezoně proháněl po extraligových kluzištích, a to v dresu Kladna, které česká hokejová hvězda vlastní. Na rozdíl od Rolinka se však se svým týmem v extralize nezachránil a nad jeho hráčskou budoucností visí otazník.
Hrdina brankoviště Tomáš Vokoun s hokejem skončil na konci roku 2014 hlavně kvůli zdravotním trablům a krevním sraženinám, s nimiž se potýkal od léta předchozího roku. Dnes třiačtyřicetiletý Vokoun po zlatém šampionátu odchytal v NHL ještě tři sezony, do reprezentace se už nikdy nepodíval. Žije na Floridě a věnuje se jak svým dvěma dětem, tak trénování mládeže.
"Rachna kachna, to to letělo!" zaznělo z úst komentátora Roberta Záruby, když Karel Rachůnek srovnal semifinálový boj se Švédy.
Foto: Reuters
Sport Sport
Aktualizováno 9. 5. 2020 6:54
Přesně před deseti lety rozehráli čeští hokejisté mistrovství světa v Německu utkáním proti Francii. Po prohrách s Nory a Švýcary byli krůček od vyřazení, ale závěrečný týden snů je dostal až ke zlatu. Podívejte se, co dnes mistři světa z roku 2010 dělají.
 

Právě se děje

Další zprávy