Nezastavitelný Kovář bodoval v osmém zápase v řadě

Aktualizováno 19. 11. 2013 20:05
V úterním programu se střelecky prosadili Zyběnk Irgl a Jan Bulis, asistovali Jan Kovář a Lukáš Krajíček.
Jan Kovář.
Jan Kovář. | Foto: Ondřej Kalát/levpraha.cz

Magnitogorsk - Nejlepší útočník minulého týdne KHL Jan Kovář se bodově prosadil i v úterním zápase proti Spartaku Moskva, který v Magnitogorsku prohrál 2:3.

Reportáž ze zápasu Lva s Barysem Astanou naleznete ZDE!

Kovář "jen" asistoval...

Kovář si připsal asistenci u první braky zápasu, kterou vstřelil jeho parťák z první formace Denis Zaripov, a bodoval tak v osmém utkání v řadě. Nejproduktivnější Čech v soutěži má nyní na kontě 38 bodů ve 27 zápasech. Dařilo se ale také dalším českým hokejistům.

Jan Bulis se podílel vítěznou trefou na demolici Záhřebu v Čeljabinsku (5:1), a Zbyněk Irgl zmínil jednou brankou porážku Minsku 2:5 v Ufě. Na Irglovu trefu nahrával další český hráč Dinama, Lukáš Krajíček.

...Bek Trončinský se dvakrát trefil

Hned dvakrát se trefil bek Marek Trončinský, který svým druhým gólem v zápase rozhodl v prodloužení o vítězství Chanty Mansijsku 4:3 nad CSKA Moskva. Jednou se trefil také útočník Radek Smoleňák a Jugra ukončila na ledě nejúspěšnějšího klubu ruské historie desetizápasovou sérii porážek.

Pětadvacetiletý Trončinský se poprvé trefil v 5. minutě v přesilovce a vyrovnal na 1:1. Na jeho čtvrtém gólu v sezoně se podílel asistencí Smoleňák, jenž sám na začátku třetí třetiny skóroval. Svým druhým gólem po nedávném přestupu z Lahti srovnal reprezentační útočník na 3:3 a poslal utkání do prodloužení.

Vítěznou trefu českého beka stvrdilo až video

To rozhodl po necelých dvou minutách Trončinský kuriózním gólem, který musel potvrdit videorozhodčí. Český obránce přebruslil celé hřiště a při zakončení mu výrazně pomohl domácí bek Steven Eminger, jenž srazil puk rukavicí za záda gólmana CSKA.

Dnes večer do programu KHL zasáhne také Lev Praha, který po čtyřech  výhrách v řadě přivítá Barys Astana.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Dynamo Moskva 1:4, Vladivostok - Viťaz Podolsk 0:1, Novokuzněck - Kazaň 0:2, Novosibirsk - Nižnij Novgorod 3:1, Čeljabinsk - Záhřeb 5:1 (za domácí Bulis 1+0), Magnitogorsk - Spartak Moskva 3:2 (za domácí Kovář 0+1), Ufa - Dinamo Minsk 5:2 (za hosty Irgl 1+0, Krajíček 0+1), Nižněkamsk - Doněck 2:0 (Koukal 0+1), CSKA Moskva - Chanty-Mansijsk 3:4 v prodl. (za hosty Trončinský 2+0, Smoleňák1+1), 18:30 Dinamo Riga - Jekatěrinburg, Lev Praha - Barys Astana 2:3 po prodloužení, Slovan Bratislava - Omsk 3:1 (za domácí Škoula a Mojžíš oba 0+1).