Lev zakončil domácí sérii prohrou s Astanou v prodloužení

19. 11. 2013 21:34
Hokejisté Lva Praha zakončili sérii čtyř domácích zápasů porážkou s Barysem Astana 2:3 v prodloužení.
Pražský Lev na Astanu nestačil.
Pražský Lev na Astanu nestačil. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejisté Lva Praha zakončili sérii čtyř domácích zápasů porážkou s Barysem Astana 2:3 v prodloužení. Český tým KHL si sice v power play vynutil prodloužení, ale 24 sekund před koncem inkasoval potřetí. Zápas rozhodl svým druhým gólem Talgat Žajlauov. Lev tak přišel o sérii čtyř výher.

Ostatní výsledky úterních zápasů KHL naleznete ZDE!

Lvi se do svého soupeře zakousli

Domácí začali proti neofenzivnějšímu týmu KHL aktivně, a protože i Barys se nebál útočit, hrál se na začátku svižný hokej. Tempo ale postupně upadalo a nezměnily na tom nic ani úvodní přesilové hry. Lev ani Astana první přesilovku nedokázaly využít.

V 14. minutě zkoušel překvapit gólmana Jeremejeva rychlým vyjetím zpoza branky Azevedo, ale neuspěl. Pozornost Vehanena na druhé straně prověřil Barker, ideální šanci otevřít skóre měl v 18. minutě Bochenski. Po chybě domácích hráčů v rozehrávce se řítil sám na Vehanena, při zakončení mu ale sjel puk.

Bezgólový stav se změnil 36 sekund před koncem první třetiny a hostům do vedení vydatně pomohl chybující Vehanen, který vyjel k zadnímu mantinelu, ale ztratil puk a Žajlauov střílel do prázdné branky. Gól do šatny ale s domácími neotřásl, již po 23 sekundách druhé části totiž dokázal Klepiš vyrovnat.

Domácí nedokázali využít ani tři přesilovky v řadě

Šanci dostat se do vedení měl Lev v třech po sobě jdoucích přesilových hrách, druhý gól se mu ale vstřelit nepodařilo. Největší šanci měl Zackrisson. Hosté zahrozili ve 30. minutě, Antropov ale Vehanena nepřekonal. Čekání na třetí branku se tak přesunulo do závěrečné dvacetiminutovky.

A do vedení se opět dostali hosté, když Vehanena v 50. minutě prostřelil Starčenko. Do konce normální hrací doby jej ale neudrželi. Při více než dvouminutové power play se podařilo vyrovnat po samostatné akci Sekáčovi. K výhře to ale nakonec domácím nestačilo, 24 sekund před koncem nastavené pětiminutovky rozhodl Žajlauov.

Hlasy po zápase Lev Praha - Barys Astana

Kari Jalonen (Lev Praha): "Nastoupili jsme proti jednomu z nejlepších týmů v KHL a získali jsme jeden bod, což je pro nás dnes dobrý výsledek. Odehráli jsme čtyři domácí zápasy za sebou a jsem šťastný, že jsme získali v průměru dva body z každého. To je pro nás dobré."

Ari Pekka Selin (Barys Astana): "Byl to velmi těžký zápas. Oba týmy hrály velmi dobře defenzivně a udělaly málo chyb. Moc se nám nevydařila druhá třetina, kdy jsme ztráceli puky, byli několikrát vyloučeni a obránci byli unavení. Jsme samozřejmě spokojeni, že jsme dnes vyhráli. Zásluhu na tom má brankář Jeremejev, který opět chytal velmi dobře. Talgat Žajlauov dal dva góly."

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - Barys Astana 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Klepiš (Novotný, Ševc), 60. Sekáč - 20. Žajlauov (Upper), 50. Starčenko (Antropov, Litviněnko), 65. Žajlauov. Rozhodčí: Gašilov, Šeněv - Gordenko, Tomilov. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 4716.

Lev Praha: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Jaakola, Nakládal - Klepiš, Novotný, Azevedo - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Řepík, Vrána, Birner - Pacovský, Cingel, Ridderwall. Trenér: Kari Jalonen.

Astana: Jeremejev - Savčenko, Litviněnko, Semjonov, Blochin, Lundin, Barker, Grebenšikov - Starčenko, Antropov, Rudenko - Puškarjov, Upper, Žajlauov - Bochenski, Boyd, Dawes - Gavrilin, Polišuk, Rachmanov. Trenér: Ari-Pekka Selin.