27. 2. 2009 20:10
M.Boleslav - Kladno 1:2pp, Č. Budějovice - Znojmo 3:2
Kladno důležitý duel na boleslavském ledě zvládlo
Kladno důležitý duel na boleslavském ledě zvládlo | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Hokejisté Kladna si v pátečním utkání playout extraligy připsali v boji o záchranu velmi cenné dva body, když vyhráli na ledě Mladé Boleslavi 2:1 v prodloužení.

Svěřenci Zdeňka Müllera tak zvýšili svůj náskok před posledním celkem tabulky na rozdíl šesti bodů.

Byli to však domácí, kteří na svého soupeře od prvních minut vlétli a díky úvodnímu tlaku se dostali brzy do vedení. Po střele Moravce se puk odrazil až k volnému Michalu Důrasovi, a ten přesnou dorážkou rozjásal mladoboleslavské fanoušky.

Inkasovaná branka navíc hostující hráče k větší aktivitě příliš nepovzbudila. Naopak byl to kladenský brankář Kopřiva, kdo musel v dalších okamžicích čelit nepříjemným šancím Padělka a Handlovského. V obou případech však odolal.

Poslední celek soutěže mohl svůj náskok zvýšit také v sedmatřicáté minutě, kdy měl výhodu trestného střílení Lukáš Zíb. Při následném pokusu však trefil jen tyč.

Nevyužívání šancí pak hosté potrestali v průběhu závěrečné třetiny. Po samostatné akci vyrovnával Marek Čurilla.

Samotné utkání tak dospělo až do prodloužení. V něm byli nakonec šťastnější kladenští hráči, kterým vystřelil velmi cenný bod navíc Tomáš Horna.

Ve druhém střetnutí pak uspěly České Budějovice, jež zdolaly před vlastními fanoušky Znojmo 3:2. Po dvou vyrovnaných třetinách přišlo rozhodnutí až deset minut před koncem, kdy strhl vítězství na stranu domácích chytrou tečí Tomáš Vak.

BK Mladá Boleslav - HC GEUS OKNA Kladno 1:2pp (1:0, 0:0, 0:1)