26. 2. 2009 19:58
Oceláři Třinec - Lasselsberger Plzeň 4:3pp
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Třinec - Hokejisté Třince si drží i po čtvrtku svou naději na účast v extraligovém playoff. Ve čtvrtém utkání předkola prestižní vyřazovací soutěže totiž porazili na domácím ledě Plzeň 4:3 v prodloužení a srovnali tak průběžný stav série na 2:2.

Rozhodnutí o tom, kdo i nadále bude moci bojovat o ligový primát, přinese až sobotní pátý duel, který se uskuteční v Plzni.

Samotné střetnutí začali lépe hostující Západočeši, jež mohli jít do vedení po pětatřiceti vteřinách hry, ovšem Strakovu šanci zhatil na poslední chvíli dobře zasahující obránce Gureň.

Třinec podpořen nejen vlastním publikem, ale i středeční výhrou 3:0, otevřel účet zápasu po třinácti minutách hry, kdy kombinaci s Peterkem zužitkoval přesnou střelou David Květoň.

Hosté sice ve druhém dějství vyrovnali zásluhou Matějovského, ovšem Oceláři vzápětí odpověděli dalšími dvěma zásahy.

Vedení Třinci vrátil nejprve šťastnou ranou Jozef Balej a krátce po něm překonal Cháberu také Jan Peterek.

Plzeň nesložila zbraně ani za tohoto nepříznivého stavu a brzy se dostala zpět do hry zásluhou Jaroslava Kracíka. V závěrečné části se však nemohla přes pečlivě bránícího soupeře dlouho prosadit.

Pomohl ji paradoxně až do té doby spolehlivý třinecký brankář Vojtek, jenž tři minuty před koncem inkasoval po lehkém nahození Vlasáka.

Rozhodnutí tak nakonec přineslo až prodloužení, v jehož průběhu se nechal vyloučit hostující Václav Benák a nabídnutou přesilovou hru zužitkoval k radostí zaplněných ochozů svým druhým zásahem David Květoň.