Česká noc! Jágr už dohnal i Messiera, Židlický dal dva góly

21. 12. 2013 22:03
Jaromír Jágr dohnal v historické tabulce Messiera a dostal se do čela kanadského bodování českých hráčů.
Jaromír Jágr vstřelil 694. gól v NHL a dohnal v historické tabulce i Marka Messsiera. | Video: nhl.com

Praha - Jaromír Jágr, Marek Židlický a Patrik Eliáš se stali hlavními postavami New Jersey při výhře 5:4 ve Washingtonu. Židlický, první hvězda zápasu, vstřelil dvě branky a Jágr zaznamenal tři kanadské body za gól a dvě přihrávky. Jedenačtyřicetiletý útočník zároveň 694. trefou v NHL vyrovnal v historické tabulce střelců sedmého Marka Messiera.

Jágr se trefil v polovině třetí třetiny při přesilové hře po vyloučení Alexandra Ovečkina. Jágr pohodlně doklepával do poloodkryté brány přihrávku Andy Greena a posunul se zároveň do čela kanadského bodování českých hráčů (13+20) s dvoubodovým náskokem na Jiřího Hudlera.

Patrik Eliáš se na výhře podílel dvěma asistencemi a v noci se dařilo i dalším Čechům: jako Eliáš si ve stejném zápase na druhé straně připsal dvě asistence Martin Erat, hvězdou zápasu se stal v noci i David Krejčí z Bostonu a vítězství Tampě v prodloužení vystřelil Radko Gudas.

Krejčí s Gudasem rozhodli zápasy

Krejčí se vítězným gólem podílel na výhře Bostonu 4:1 nad Buffalem. Český útočník byl autorem vítězné branky, když v úvodu druhé třetiny za nerozhodného stavu zakončil přečíslení tři na dva střelou z mezikruží do horního růžku. Po jeho přihrávce přidal v závěrečné části třetí branku Milan Lucic.

Brankami Jiřího Tlustého Carolina dvakrát vedla na ledě Tampy Bay, ale nakonec prohrála 2:3 v prodloužení. Utkání rozhodl v čase 62:16 český obránce Radko Gudas, jenž zavezl kotouč z obranného pásma do útočného a přečíslení tři na jednoho řešil přesnou střelou nad rameno Justina Peterse.

Smolař Mazanec. V bráně vydržel jen 14 minut

Smolařem zápasu se dnes stal naopak gólman Marek Mazanec, kterého střelci Montrealu z brány Nashvillu vyhnali už ve čtrnácté minutě. Mazanec inkasoval rychlé tři branky, jednu dokonce z hole Tomáše Plekance a musel do brankoviště pustit Cartera Huttona.

Predators se po rychlé sprše ale dokázali zvednout a zápas dotáhli alespoň do prodloužení, které nakonec rozhodl ve druhé minutě David Desharnais z Canadiens.

Hudler s Vrbatou vstřelili své desáté góly

Jiří Hudler dnes desátým gólem v této sezoně jen zmírnil porážku Calgary, které prohrálo v Pittsburghu 3:4.

Rovněž desátý gól v sezoně přidal také Radim Vrbata z Phoenixu, v utkání v Ottawě mu na trefu v přesilovce přihrál krajan Martin Hanzal. Zbylé tři branky hostů vstřelil Antoine Vermette a Coyotes zvítězili 4:3 v prodloužení. V ottawském týmu si bod za asistenci připsal Milan Michálek.

Aktualizujeme...

Výsledky nočních zápasů NHL:

Pittsburgh - Calgary 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)

Branky: 11. Dupuis, 12. Zolnierczyk, 35. Crosby, 39. Neal - 27. Byron, 40. Cammalleri, 42. Hudler. Střely na branku: 23:30. Diváci: 18.663.

Ottawa - Phoenix 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)

Branky: 7. a 35. Methot (na druhou M. Michálek), 24. Smith - 26., 58. a 63. Vermette, 29. Vrbata (Hanzal). Střely na branku: 40:38. Diváci: 16.716.

Los Angeles - Colorado 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 20. J. Carter, 26. Williams, rozhodující sam. nájezd Kopitar - 35. Johnson, 51. O'Reilly. Střely na branku: 39:25. Diváci: 18.118.

Boston - Buffalo 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 10. a 60. Smith, 22. Krejčí, 46. Lucic (Krejčí) - 19. Girgensons. Střely na branku: 39:35. Diváci: 17.565.

Toronto - Detroit 4:5 po sam. nájezdech (1:3, 2:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 8. Franson, 32. Phaneuf, 39. Lupul, 49. Clarkson - 9. Dacjuk, 14. Andersson, 19. Jurčo, 54. Tatar, rozhodující sam. nájezd Alfredsson. Střely na branku: 23:38. Diváci: 19.508.

Tampa Bay - Carolina 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 17. Hedman, 48. St. Louis, 63. Gudas - 5. a 31. Tlustý. Střely na branku: 50:27. Diváci: 19.204.

NY Islanders - Anaheim 3:5 (1:0, 2:1, 0:4)

Branky: 12. a 38. Vanek, 39. Nielsen - 36., 42. a 60. Getzlaf, 51. Perreault, 54. Palmieri. Střely na branku: 21:31. Diváci: 13.108.

Washington - New Jersey 4:5 v prodl. (0:1, 3:0, 1:3 - 0:1)

Branky: 31. Chimera (Erat), 35. Grabovskij, 40. Ward (Erat), 49. Ovečkin - 12. a 50. Židlický (na první Jágr), 46. Jágr (Eliáš), 52. Zubrus, 61. Greene (Jágr, Eliáš). Střely na branku: 22:37. Diváci: 18.506.

Columbus - Philadelphia 6:3 (1:0, 1:2, 4:1)

Branky: 11. a 53. Johansen, 35. a 59. Umberger, 44. Savard, 46. Jenner - 38. a 59. Simmonds (na druhou Voráček), 38. Couturier. Střely na branku: 29:36. Diváci: 14.090.

Nashville - Montreal 3:4 v prodl. (0:3, 2:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 32. Bourque, 39. Spaling, 54. Weber - 12. Subban, 14. Pacioretty, 15. Plekanec, 62. Desharnais. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville necelých 15 minut, inkasoval tři branky z pěti střel a úspěšnost zásahů měl 40 procent. Střely na branku: 34:23. Diváci: 16.095.

Edmonton - St. Louis 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)

Branky: 12., 42. a 48. Stewart, 26. Morrow, 43. Schwartz, 53. Berglund. Střely na branku: 23:33. Diváci: 16.839.

San Jose - Dallas 3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 32. Demers, 45. Pavelski, rozhodující sam. nájezd J. Thornton - 5. Whitney, 25. Roussel. Střely na branku: 39:46. Diváci: 17.562.