Jágr sehnal Kladnu sponzora. Sazka pošle až 15 milionů

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
19. 8. 2011 10:17
Středočeši mají po letech silného sponzora
Kladno se raduje z vítězství. Snížilo stav série play off s Českými Budějovicemi na 1:2, jenže nakonec už více neuhrálo a skončilo ve čtvrtfinále
Kladno se raduje z vítězství. Snížilo stav série play off s Českými Budějovicemi na 1:2, jenže nakonec už více neuhrálo a skončilo ve čtvrtfinále | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Kladno - Velkého sponzora si pro novou sezonu díky novému majiteli Jaromíru Jágrovi sehnalo extraligové Kladno.

Tým, který v posledních čtyřech letech vždy bojoval o udržení v extralize a minulou sezonu hrál pod názvem HC Vagnerplast Kladno, by měla od nové sezony podporovat loterijní společnost Sazka. Podle informací Aktuálně.cz poputuje ze Sazka do Kladna až 15 milionů korun, smlouva bude postavena motivačně, pokud Kladno bude vyhrávat, dostane víc peněz.

Sazka oficiálně finanční podmínky kontraktu nezveřejnila. "Nezlobte se, nebudeme tuto částku ani vyvracet, ani potvrzovat," řekla mluvčí Sazky Lenka Tichá.

Loterijní firma si momentálně hledá nového majitele, kterým se může stát i sponzor libereckých Bílých Tygrů a nejbohatší Čech Petr Kellner, který severočeský klub sponzoruje dvaceti miliony ročně.

Čtěte také:

Kladno statečně válčilo s Ufou, rozhodl až Sušinskij
Litvínovské Chemiky bude místo Benziny pohánět Verva

"Věřím, že je tato dohoda historická a nezůstane pouze u jedné sezóny,"  uvedl v tiskovém prohlášení Sazky Jaromír Jágr, který by se měl na podzim stát reklamní tváří loterie. „Já Sazce prostě věřím."

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy