Kladno utrpělo v Budějovicích debakl. Gól Jágra byl k ničemu

23. 12. 2012 19:30
Jihočeši porazili třetí tým tabulky a sami se posunuli na osmé místo. Gól hostů dal Jágr.
Hokejisté Mountfieldu vyhráli sedmý z posledních osmi zápasů
Hokejisté Mountfieldu vyhráli sedmý z posledních osmi zápasů | Foto: CPA - Eduard Erben

Č. Budějovice - Hokejisté Mountfieldu České Budějovice porazili v předehrávce 33. kola Tipsport extraligy kladenské Rytíře 5:1.

Jihočeši, kteří si připsali sedmou výhru z posledních osmi zápasů, se díky tříbodové výhře posunuli na osmé místo před Vítkovice. Kladno zůstalo třetí, po středeční dohrávce však může klesnout na pátou příčku.

Dvě branky Mountfieldu zaznamenal Jakub Suja, jediný gól Kladna vstřelil druhý nejlepší střelec i nejproduktivnější hráč extraligy Jaromír Jágr, a zaznamenal tak padesátý bod v sezoně. Bodoval navíc už v pátém utkání v řadě.

Nedělní zápas byl poslední pro kanadského obránce Andrewa Ference, který se hned po zápase vrátil za rodinou do zámoří.

Ptáček si připsal první gól v sezoně

Do první větší šance zápasu se dostali hosté. Při Langhammrově vyloučení trefil Macholda tyč. Následně hráli přesilovku domácí a již po 20 vteřinách se radovali z vedoucí branky.

Obránce Ptáček si najel k brance a lehkým přiklepnutím do odkrytého prostoru zaznamenal svůj první gól v sezoně.

V 13. minutě nastřelil tyčku domácí obránce Jank, který mohutně napřáhl na levém kruhu.

O dvě minutě později se prosadil další sváteční střelec Suja, jenž se rozjel po pravém křídle a kolem obránce Majeského poslal puk za záda brankáře Chábery.

Následně mohl při českobudějovické přesilovce snížit Plekanec, Kováře však z brejku nepřekonal.

Jágr se prosadil v přesilovce

V úvodu druhé třetiny Plekanec znovu zakroužil kolem budějovické branky a z úhlu trefil tyčku.

Brzy nato kladenští obránci neuhlídali Prospala, který měl dost času k přípravě na střelu a zacílil přesně do horního růžku Cháberovy branky.

Až poté se prosadili hosté. Při Michálkově vyloučení sevřeli Jihočechy v jejich pásmu a Jágr snížil.

Domácí po inkasovaném gólu zvýšili aktivitu a podnikli několik nebezpečných výpadů.

Před Cháberou však neuspěli Suja, Michálek ani Dej. Poté se netrefil Květoň, stejně dopadli i Prospal s Hanzalem. Nenudil se ale ani Kovář, kterého prověřil Mocek.

Kladno venku padlo posedmé z 8 duelů

Na začátku třetí části se hosté ubránili ve více než minutovém oslabení tři na pět. Následně přečkali také domácí početní výhodu soupeře, tentokrát klasickou pět na čtyři.

K výhře Jihočechy přiblížil Michálek, jenž místo přihrávky Hanzalovi zvolil technickou střelu a dokonale překvapil kladenského gólmana.

Budějovičtí v euforii záhy vymysleli další pěknou akci, kterou úspěšně v pádu zakončil faulovaný Suja. Chábera se následně poprvé v sezoně nechal vystřídat a své místo v kladenské brance přepustil Cikánkovi.

Českobudějovičtí tak poslední domácí zápas v letošním roce bez problémů vyhráli. Kladno si venku připsalo sedmou porážku v posledních osmi zápasech a přišlo o šanci posunout se na druhé místo tabulky.

HC Mountfield České Budějovice - Rytíři Kladno 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Ptáček (L. Kohn, Šimánek), 15. Suja, 22. Prospal (M. Michálek), 46. M. Michálek (Jank, Prospal), 47. Suja (Dej, Mertl) - 27. Jágr. Rozhodčí: R. Svoboda, Kalivoda - Jindra, Skopal. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).
České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Jank, Ference, Vráblík, Kolarz, Vydarený, Toman - Dej, Mertl, Suja - M. Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, L. Kohn, Šimánek - Knotek, Langhammer, L. Květoň. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.
Kladno: Chábera (47. Cikánek) - Macholda, Černošek, Majeský, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Mocek, Doudera - Jágr, Plekanec, Hlaváč - Kuchejda, Kuchler, Dalecký - Strnad, Melka, Obdržálek - Eberle, Lukáč, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

1. HC Škoda Plzeň 32 14 9 3 6 109:76 63
2. PSG Zlín 32 16 3 3 10 92:83 57
3. Rytíři Kladno 33 17 0 4 12 105:92 55
4. HC Kometa Brno 30 15 2 5 8 101:83 54
5. HC Oceláři Třinec 32 15 3 1 13 116:93 52
6. HC Slavia Praha 31 14 4 2 11 85:71 52