Jágr a spol. vyhráli na Vysočině 3:1 a odvrátili mečbol Jihlavy. Rozhodne sedmý duel

ČTK ČTK
27. 4. 2021 19:56
O vítězi první hokejové ligy a tím také o novém účastníkovi extraligy rozhodne až poslední sedmý zápas finále play off. Kladno si ho vynutilo výhrou 3:1 v Jihlavě, díky níž vyrovnalo stav série na 3:3.
Jaromír Jágr v souboji s Janem Strejčkem
Jaromír Jágr v souboji s Janem Strejčkem | Foto: Luboš Vácha
6. finále, Chance liga, HC Dukla Jihlava - HC Rytíři Kladno: Radost Adama Kubíka (vlevo) a Antonína Melky | Foto: Luboš Vácha
6. finále, Chance liga, HC Dukla Jihlava - HC Rytíři Kladno: Radost Machače z vyrovnávacího gólu proti Jihlavě | Foto: Luboš Vácha
6. finále, Chance liga, HC Dukla Jihlava - HC Rytíři Kladno: Kladenští hokejisté se radují z vyrovnání skór ... achač a vpravo Vsevolod Kirillovič Sorokin | Foto: Luboš Vácha
6. finále, Chance liga, HC Dukla Jihlava - HC Rytíři Kladno: Adam Kubík a Rostislav Marosz slaví gól proti Jihlavě | Foto: Luboš Vácha
6. finále, Chance liga, HC Dukla Jihlava - HC Rytíři Kladno: Patrik Machač při utkání v Jihlavě | Foto: Luboš Vácha
6. finále, Chance liga, HC Dukla Jihlava - HC Rytíři Kladno: Jaromír Jágr a Patrik Čermák | Foto: Luboš Vácha
6. finále, Chance liga, HC Dukla Jihlava - HC Rytíři Kladno: Adam Kubík střílí vítězný gól Kladna | Foto: Luboš Vácha
6. finále, Chance liga, HC Dukla Jihlava - HC Rytíři Kladno: Radost Jakuba Suchánka, který v 34. minutě poslal Kladno do vedení | Foto: Luboš Vácha
6. finále, Chance liga, HC Dukla Jihlava - HC Rytíři Kladno: Kladenští Rytíři slaví výhru proti Jihlavě v šestém finále play-off Chance ligy | Foto: Luboš Vácha
6. finále, Chance liga, HC Dukla Jihlava - HC Rytíři Kladno: Jiří Fronk se raduje se spoluhráči po vstřelené brance proti Kladnu | Foto: Luboš Vácha
6. finále, Chance liga, HC Dukla Jihlava - HC Rytíři Kladno: Jihlavští hokejisté se radují z gólu proti Kladnu | Foto: Luboš Vácha
6. finále, Chance liga, HC Dukla Jihlava - HC Rytíři Kladno: Jaromír Jágr při rozbruslení. | Foto: Luboš Vácha
6. finále, Chance liga, HC Dukla Jihlava - HC Rytíři Kladno: Jihlava při rozbruslení. | Foto: Luboš Vácha
6. finále, Chance liga, HC Dukla Jihlava - HC Rytíři Kladno: Jaromír Jágr při rozbruslení. | Foto: Luboš Vácha
6. finále, Chance liga, HC Dukla Jihlava - HC Rytíři Kladno: Jaromír Jágr při rozbruslení. | Foto: Luboš Vácha

Dukla vedla, ale hosté otočili vývoj dvěma góly ve druhé třetině. Také šestý finálový zápas tak vyhrál tým, který byl v roli hosta. Rozhodující bitva o všechno se odehraje ve čtvrtek.

"Měli jsme mečbol, byli jsme k tomu našemu snu blízko, ale zároveň pořád hrozně daleko. Jak byla radost do půlnoci, tak teď bude smutek do půlnoci a začneme se chystat na poslední zápas. Co více si přát než ve finále play off sedmý zápas. To je svátek hokeje. Doufám, že rozhodne naše týmovost, soudržnost a to, že jsme bojovníci," řekl kapitán Dukly Tomáš Čachotský.

Jihlavští s mečbolem v zádech začali o něco lépe. K aktivnějšímu rozjezdu jim pomohly i dvě přesilovky. V té druhé měl velkou příležitost otevřít skóre Fronk, když pálil z kruhu bez přípravy, ale Košarišťan se stihl v brankovišti včas přesunout. V 17. minutě však neúspěšný zakončovatel srovnal účty z tohoto minisouboje. Hosté sice přečkali bez úhony závar ve svém brankovišti, ale Illéš vzápětí předložil puk Fronkovi a Jihlava vedla.

Od druhého dějství ale Středočeši přeřadili na vyšší rychlostní stupeň, hned v několika pasážích uzamkli domácí v jejich obranném pásmu a gólman Žukov měl napilno. Ve velké šanci sice ještě minul zblízka Guman, ale pak hosté během necelých tří minut otočili skóre. Nejprve se prosadil ve 31. minutě výstavní ranou do horního růžku Machač a pak skončilo v brance i Suchánkovo nahození.

"Bylo důležité, že jsme začali chodit víc do brány, povedlo se nám překonat toho jejich čaroděje a skóre takhle rychle otočit. Máme teď, co jsme chtěli a pro co jsme přijeli - čeká nás rozhodující sedmý zápas, v němž se všechno rozhodne," uvedl kladenský útočník Adam Kubík.

Třetí třetina přinesla hodně tuhou bitvu. Rytíři se snažili nepouštět Duklu příliš na dostřel a sami trpělivě čekali na šance. Ve 49. minutě se však za jejich obranu dostal Jiránek a sám proti Košarišťanovi měl hodně času na zakončení, ale strážce kladenské branky změnu stavu nepřipustil.

Velkou šanci na vyrovnání měli Jihlavští před polovinou třetí části, kdy měli k dispozici 72 sekund dlouhou přesilovku čtyři na tři. Rytíři však těžké chvíle přestáli. V pokračující klasické přesilovce měli i porci štěstí, když Harkabus zazvonil na horní tyčku. V nervózním závěru pak pojistil výhru Kladna necelé tři minuty před závěrečnou sirénou Kubík.

"Přišlo mi, že první třetina byla z naší strany nervózní. Uklidňovali jsme kluky, protože jsme měli puky na holi a úplně zbytečně jsme se jich zbavovali. Druhá třetina však byla z naší strany dobrá, začali jsme hrát naši hru a tam se i zápas rozhodl," řekl kouč vítězů David Čermák.

HC Dukla Jihlava - Rytíři Kladno 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Fronk (Illéš) - 31. P. Machač (Frye), 34. J. Suchánek, 58. Kubík (Melka). Rozhodčí: Pešina, Zubzadna - Jindra, Zídek. Vyloučení: 4:6, navíc Jiránek - Snuggerud oba 10 min. Bez využití. Bez diváků. Stav série: 3:3.

Jihlava: Žukov - Bukač, Dundáček, T. Černý, Mareš, Strejček, Bilčík, F. Eliáš - Illéš, Fronk, T. Harkabus - T. Havránek, Lichanec, Čachotský - Pekr, M. Zadražil, Jiránek - Vítězslav Brož, P. Čermák, Chlubna. Trenér: Ujčík.

Kladno: Košarišťan - Frye, Mikliš, Snuggerud, Sorokin, J. Suchánek, Zacharčuk - Jágr, Plekanec, O. Machala - Kubík, Marosz, Melka - Račuk, Pitule, Hlava - Guman, P. Machač, Š. Jelínek. Trenér: D. Čermák.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy