16:09 Fronk (Illéš)
30:45 Machač (Frye)
33:35 Suchánek
57:07 Kubík (Melka)

Vítejte u online přenosu z šestého finále hokejové první ligy mezi Jihlavou a Kladnem. Zápas začíná v úterý 27. dubna v 17:30 a živě jej vysílá stanice ČT Sport.

Jihlava měla v play off těžkou šichtu hned ve čtvrtfinále. V sérii s Litoměřicemi prohrávala již 1:3 na zápasy, ale nakonec dokázala třemi výhrami v řadě zvrátit průběh na svou stranu a zvítězila 4:3. Posléze v semifinále čtyřikrát v řadě udolala Vsetín a celou sérii ovládla v poměru 4:0.

Ve finále sice vyhrála obě úvodní utkání na ledě Rytířů, avšak domácí zápasy nezvládla a Kladno tak srovnalo stav série na 2:2. V pátém duelu se však na Kladně znovu radovala Dukla po výhře 2:1 a dnes tak může v případě výhry postoupit mezi tuzemskou elitu.

Radost Jihlavy po vyrovnání v poslední minutě třetí třetiny
Radost Jihlavy po vyrovnání v poslední minutě třetí třetiny | Foto: Luboš Vácha

Kladno mělo o poznání kratší cestu. Ve čtvrtfinále proti Slavii ztratilo jediný zápas a celou sérii tak ovládlo 4:1. Následně proti ambiciózní Porubě dokonce neztratilo ani kytičku a ostravský celek vyprovodilo z cesty v poměru 4:0.

Finálovou štaci ovšem nezačali Rytíři dobře a oba domácí duely prohráli. V Jihlavě se však vrátili zpět do hry a po dvou výhrách srovnali krok. Jenže na vlastním ledě znovu nedokázali zvítězit a dnes tak na Dukle hrají o vynucení rozhodujícího sedmého utkání.

Radost Kladna po vítězství v prodloužení
Radost Kladna po vítězství v prodloužení | Foto: Luboš Vácha

Úvodní sestavy:

HC Dukla Jihlava: Žukov (Jan Brož) - Dundáček, Bukač, T. Černý, Mareš, Bilčík (A), Strejček, Eliáš - T. Harkabus, Fronk, Illéš - Čachotský (C), Lichanec, T. Havránek - Jiránek, M. Zadražil, Pekr - Chlubna, Čermák, Vítězslav Brož.

Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) - Mikliš, Frye, Snuggerud, V. Sorokin, S. Zacharčuk, Suchánek - Machala, Plekanec (C), Jágr (A) - Melka, Marosz, Kubík - Račuk (A), Pitule, Hlava - Š. Jelínek, Machač, Guman - Bílek.

Rozhodčí: Pešina, Zubzanda - Jindra, Zídek

0:01

Utkání právě začalo.

0:42

První formace Kladna operovala v útočné třetině, odkud nakonec vyslal z modré čáry prudký projektil Sorokin. Žukov ovšem ránu viděl a puk ukryl ve své výstroji.

1:12

Marosz velmi snadno proplul do třetiny Jihlavy, ovšem po chvíli působení před Žukovem se Kladno samo vyhnalo z pásma.

1:29

Při snaze o další útočnou akci je hra přerušena a sudí pískají postavení mimo hru Rytířů.

2:17

Domácí se nyní ocitli v zajímavé pozici, ale Chlubna s Čermákem před Košarišťanem neuspěli.

02:42

Illéš se šikovně snažil zakončit akci Dukly střelou mezi nohama, ale jeho parádička gólem neskončila.

3:40

První velká šance na straně Jihlavy. Čachotský si najel na pravý kruh, odkud střelou přes obránce těsně minul hostující svatyni.

4:31

První vyloučení zápasu. Rostislav Marosz se ohnal po soupeři v útočném pásmu a dostává menší trest za hrubost.

5:12

Pekrova dělovka od modré čáry Košarišťanovi vypadla, ale Lichancovi ani nikomu z domácích se nepovedlo dostat kotouč do brány.

5:30

Mikliš vystihl přihrávku podél modré čáry, ale domácí se k němu rychle stáhli a v neutrální zóně jej odzbrojili.

6:10

Dundáčkovo nahození od modré čáry minulo bráno, ale domácí kombinují i nadále v útočném pásmu.

6:30

Dukle je nyní pískán ofsajd a vhazovat se bude ve střední třetině.

6:31

Kladno hraje v plném počtu.

7:00

Následně je hra znovu přerušena a hra se po zakázaném uvolnění vrací před brankáře Žukova.

7:16

Melka velmi dobře obkroužil jihlavskou bránu a následně ohrozil Žukova. Tomu sice puk při zákroku vypadl, ale při následné dorážce Melky jej už dokázal udržet ve výstroji.

7:37

Melka šikovným nahozením hledal před bránou Marosze, avšak ten puk nezasáhl. Kladno ale pokračuje v tlaku.

7:55

Maroszova formace nyní zle zatopila domácímu celku, ale Žukov všechno nebezpečí dokázal úspěšně vyřešit.

8:30

Račuk se skvěle protlačil před obránce, ale hodně zbytečně místo střely z ideální pozice volil zpětnou přihrávku, kterou domácí stačili zachytit.

8:55

Po pravém křídle se posléze prohnal do třetiny Čachotský, ale se svým bekhendovým pokusem bohužel pro Duklu neuspěl.

9:36

Jiránkova dobrá práce vyústila ve střelu domácích z levého kruhu, kterou ale hostující brankář pokryl.

9:56

Plekanec poté zkoušel dobře bekhendem překvapit Žukova z pravého kruhu, ale ruský gólman ve službách Dukly odolal.

10:23

Mikliš si poté v souboji u hrazení počínal trochu neohrabaně a vyfasoval od rozhodčího dvě minuty za vysokou hůl.

10:55

Čachotského žabička nedoputovala až k Pekrovi, ale kombinace Dukly v útočném pásmu pokračuje.

11:07

Pekr poté pálil v dobré pozice po rychlé kombinaci, nicméně Košarišťan se rychle přemístil a touš kryl.

11:40

Kladno se poté dokázalo osvobodit díky Plekancovi a Rytíři prchají na střídačku.

12:23

Kladno ubránilo i druhé oslabení a hraje znovu v plném počtu.

12:39

Machala posléze zkoušel štěstí prudkou ranou z levého kruhu, ovšem domácí bránu vůbec netrefil.

12:50

Jágr odvedl v útočném pásmu dobrou práci, načež předal touš Machalovi, jehož další střela tentokrát končí v náručí Žukova.

13:20

Plekanec chytře hledal zpoza brány mezi kruhy Machalu, ale přihrávku do šance zvládli domácí zneškodnit.

13:48

Brož poté adresoval příliš prudkou přihrávku, na kterou jeho spoluhráč nedosáhl. Píská se tedy zakázané uvolnění Jihlavy.

14:06

A další icing Dukly má na svědomí Brož. Hra se tak vrací po krátké chvíli opět před brankáře Žukova.

14:22

Zacharčukova střela od modré již přišla těsně po odpískání. Hlavní rozhodčí totiž viděl postavení útočícího hráče v brankovišti a vykazuje Kladno do neutrální zóny.

15:02

Domácím nyní trochu vázne rozehrávka. Pekr dalším icingem daruje hostům vhazování v útočném pásmu.

15:25

Machala obkroužil skoro celé útočné pásmo, ale jeho střelu nakonec srazili domácí hráči.

15:41

Dukla se poté sice dokázala dostat ven z pásma, ale pouze za cenu dalšího zakázaného uvolnění.

16:09

Jihlava dává gól! Domácí se po rychlém vpádu do pásma ujímají vedení. Illéšova střela pokryta Košarišťanem odstartovala skrumáž před hostující bránou, kde se nejrychleji zorientoval právě Illéš, který obkroužil bránu, nabil JIŘÍMU FRONKOVI, jenž z mezikruží otevře skóre. Asistence: Jakub Illéš.

18:11

Jaromír Jágr byl podražen u hrazení a Kladno bude hrát přesilovku. Dvě minuty za podrážení pro Filipa Eliáše.

18:30

Domácí se ale zatím dobře brání a posílá kotouč přes všechny čáry až ke Košarišťanovi.

18:55

Je po přesilovce. Marosz zbytečně před bránou podrazil svého soka a následují dvě minuty za podrážení i pro hostující hokejistu.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:52

Kladno ještě v závěru okupovali útočné pásmo, ale domácí jeho hráče zvládli odzbrojit.

20:00

Skončila první třetina.

Úvodní dějství je za námi. V ní jsme viděli vcelku vyrovnaný hokej, při kterém si oba celky vytvořili několik zajímavých střeleckých pozic. Jihlava nejprve nepotrestala dva fauly soupeře, ale nakonec se v 17. minutě dočkala úvodní branky. Po Illéšově přihrávce se prosadil Jiří Fronk. Rytíři se i přes veškerou snahu ke srovnání nedostali, a tak si domácí odnáší do kabin jednobrankový náskok.

20:01

Začala druhá třetina.

20:11

Eliáš právě opustil trestnou lavici, domácí jsou v plném počtu a začíná jejich zkrácená početní výhoda.

20:50

Černého rána z první od modré čáry nebyla z kategorie přesných a Košarišťan tak nemusel vůbec zasahovat.

20:55

Také Marosz se vrátil na led z lavice trestů a hraje se opět v pěti proti pěti.

21:59

Hlava dostal dobrou zpětnou přihrávku na levý kruh, ale jeho povedenou střelu vyrazit Žukov.

22:35

Jiránek si vyšlápl na Sorokina, kterého přišpendlil na mantinel. Od sudích tak vyfasoval 2 minuty za zásah do hlavy nebo krku + 10 minut osobní trest.

22:58

Strejček získal puk v blízkosti modré čáry a posílá jej přes všechny čáry až za bránu Kladna

23:53

Jágr dostal těžkou přihrávku na levý kruh, po které nedokázal vypálit. Dukla navíc touš znovu vyhazuje.

24:10

Dukla se i teď dokázala osvobodit a její oslabení je pomalu u konce.

24:35

Jihlava ubránila první kompletní oslabení a z nejhoršího je tedy v tuto chvíli venku.

24:45

Čachotského dělovka z levého kruhu nadělala problémy Košarišťanovi, ale ten jeho pokus dokázal vyrazit.

25:40

Plekanec se bleskově obtočil kolem brány a hledal naslepo své kolegy mezi kruhy. Tam se ovšem nenacházel nikdo v bílém dresu.

26:25

Fronk zachytil puk ve středním pásmu, ale po přechodu do toho útočného již zakončit nestačil díky obrannému zákroku hostů.

26:58

Hlava z pravého kruhu poté vyzkoušel pozornost Žukova, který kryje tuto ránu. Následuje komerční přestávka a po ní vhazování v obranném pásmu Jihlavy.

27:30

Čachotský byl při svém výpadu za bránou odzbrojen a vpřed již pospíchají hosté.

27:57

Račuk se nyní ocital v gólovce, ale na poslední chvíli jej Dundáček podrazil. Dvě minuty za podrážení pro domácího hráče znamenají další přesilovku pro Rytíře.

28:05

Jihlava se ale na úvod oslabení osvobozuje a posílá kotouč až do obranné třetiny Kladna.

28:52

Plekanec ranou bez přípravy z pravého kruhu trefil Fronkovu hokejku a Dukla se následně znovu osvobodila.

29:20

Čachotský posléze u pravého hrazení znovu odpálil puk co nejdál od své brány a domácí rychle střídají.

29:57

Domácí hrají v plném počtu.

30:30

Velká šance Kladna. Hosté dostali touš před bránu na úplně volného Gumana, jenž ale minul.

30:45

Kladno dává gól! Hosté sice přesilovou hru nevyužili, ale krátce poté se již dočkali srovnání. Freye našel na levé kruhu úplně volného PATRIKA MACHAČE, jenž prudkou ranou vymetl horní růžek domácí brány. Asistence: Zachary Freye.

32:30

Přísný icing nyní pískají sudí a hra se vrací znovu před bránu Kladna.

33:35

Kladno dává gól! Rytíři jsou teď na koni a během pár minut otáčejí skóre. Odražený touš se dostal až na modrou čáru k JAKUBU SUCHÁNKOVI, který o tyčku poslal puk do sítě za bezmocného Žukova. Bez asistence.

35:20

Dukla nyní trochu vypadla z role a nedaří se jí založit kloudný útok. Kladno je viditelně povzbuzeno dvěma rychlými góly.

36:42

Račuk si dobře udělal prostor a po obkroužení brány bekhendem prověřil Žukova. Ten ovšem dokázal tentokrát odolat.

36:54

Žukov následně musel znovu zasahovat, ale i tentokrát byl úspěšný. Následuje buly v obranném pásmu Jihlavy. To vše ale až po komerční přestávce.

37:47

Puk se po krátké době ocitl znovu na střídačce a bude se tedy vhazovat před Košarišťanem.

38:26

Tomáš Plekanec teď trochu z úhlu vyzkoušel pozornost Žukova, který ale jistě vyrazil puk do rohu kluziště.

38:55

Dukla nyní ubránila modrou čáru a může ještě v závěru třetiny zkusit zaútočit.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé části.

39:20

Žukov musel vyjet z brány až na levý kruh, odkud rozehrál do bezpečí touš před dotírajícím soupeřem.

40:00

Druhá třetina skončila.

Druhé dějství je rovněž minulostí a po ní je skóre zcela odlišné. V prostřední dvacetiminutovce totiž Kladno dokázalo nejprve ve 31. minutě srovnat. Krátce po neproměněné přesilovce si Rytíři napravili chuť, když ranou pod víko vyrovnal Patrik Machač. O necelé tři minuty později již byl obrat dokonán. Odražený puk poslal od modré čáry do brány střelou o tyč Jakub Suchánek. Do třetí periody tak půjdou ve výhodě hosté, kteří aktuálně vedou 2:1.

40:01

Začala třetí třetina.

40:18

Košarišťan musel ihned v úvodu poslední periody zasahovat. Nejednalo se ovšem o zákrok nikterak složitý a vhazovat se bude po jeho levici.

41:25

Čachotský nenašel přesně v útočném pásmu Lichance a vpřed pospíchají pro změnu hosté.

42:38

Kladno ovšem v útočné třetině rovněž neuspělo a hra se přelévá na druhou stranu.

42:52

Eliáš šikovně pálil od pravého hrazení na Košarišťana, kterému dobře clonil Brož. Hostující brankář ale odolal.

43:22

Snuggerudova skrytá rána minula bránu Žukova, ale Kladno ještě pokračuje v aktivitě v útočné třetině.

44:10

Bilčík se pokusil vypálit od modré čáry, ale touš se mu svezl po holi a puk doletěl sotva na levý kruh.

44:53

Dundáček ještě udržel kotouč ve třetině, ale na Lichance zaparkovaného před bránou se již přihrávka nedostala.

45:26

Račuk poté v nouzi pálil z nulového úhlu. Jeho pokus však neměl pražádnou šanci na úspěch.

45:59

Rytíři nakonec vydolovali puk ze skrumáže v rohu a pokračují v kombinaci v obranném pásmu Jihlavy.

46:22

Hra je nyní přerušena a následuje komerční přestávka.

46:35

Touš se poté nachází pod lapačkou Košarišťana, který tak utnul jihlavské snahy o srovnání.

47:38

Snuggerud nenápadně nahodil kotouč na Žukova, před kterým šikovně tečoval touš Pitule. Ruský gólman ve službách Jihlavy ovšem dokázal včas zareagovat.

47:55

Na druhé straně musel být ve střehu i Košarišťan, který neměl větší problém s nahozením od modré čáry. Vhazovat se bude v obranném pásmu Rytířů.

48:05

Kotouč ´´utekl´´ před Račukem na střídačku Dukly a vhazování je tak nařízeno v neutrální zóně.

48:20

Obrovská šance Jihlavy na srovnání. Jiránek se po pádu Suchánka dostal do úniku, ale tváří v tvář Košarišťanovi neuspěl. Hostující brankář si pohlídal jeho střelu mezi betony a puk za svá záda nepustil.

49:02

Fronk vlétl do pásma po pravé straně, odkud ovšem nezamířil mezi tři tyče.

49:03

Krátce poté došlo k potyčce mezi Fronkem a Miklišem. Oba kohouti dostávají menší trest za hrubost.

49:35

Čachotského střelu přes obránce Košarišťan viděl a vyrážečkou puk dostal do bezpečí.

49:51

Velká šance pro Jihlavu na srovnání. Menší trest za podrážení vyfasoval Hlava a protestující Snuggerud navíc inkasoval 10-minutový osobní trest za nesportovní chování.

50:22

Přesilovku 4 na 3 se domácí snažili ihned proměnit. Rána od modré, ale ani dorážky Pekra gólem neskončily. Košarišťan u své pravé tyče odolal.

50:22

Pekr posléze ještě dostal naloženo od kladenských hráčů, ale vylučovat se nebude.

50:38

Pekr další ranou prověřil Košarišťana, nicméně hostující brankář zatím srovnání nedopustil.

50:55

Kladenský gólman poté musel znovu zasahovat a následně Sorokin již dostal kotouč do bezpečí.

51:03

Oba vyloučení hráči se vrátili na led a pokračuje tak klasická přesilovka Jihlavy.

51:25

Tak ani teď není srovnáno. Harkabus napřáhl z kruhu k parádní ráně, ale tu nakonec zastavila až branková konstrukce.

51:51

Také vyloučený Hlava se zapojil do hry a Kladno prožilo velmi krušné chvilky.

53:40

Dukla se ani teď v útočném pásmu nedokázala gólově prosadit a čas se z jejího pohledu velmi rychle krátí.

54:19

Zakázané uvolnění Kladna. Sorokinovo vyhození doputovalo až na zadní mantinel a hra se tak vrací před Košarišťana.

54:30

Kladno posléze uhánělo do přečíslení 3 na 2, ale Jágrova přihrávka nebyla přesná a akce hostů tak skončila.

54:40

Zacharčukova bomba od modré Žukova nezaskočila a Kladno po chvíli ztratilo kotouč v útočné třetině.

55:30

Freye dobrým obranným zákrokem zastavil Harkabuse a Jihlava tak musí o kotouč znovu bojovat.

55:50

To se jí nakonec úspěšně podařilo, ale Rytíři záhy vyvážejí kotouč k Žukovovi.

56:25

Touš se nyní dotkl ochranné sítě za Žukovem a sudí vykazují hru do neutrální zóny.

56:35

Košarišťan raději podržel v rukavici nahození z jihlavské poloviny a Dukla snadno získala buly v útočném pásmu.

56:46

Od Havránkovy brusle se kus černé pryže odrazil do ochranné sítě a vhazování je tak znovu nařízeno ve střední třetině.

57:07

Kladno dává gól! Rytíři přidávají třetí branku a jsou velmi blízko vynucení sedmého duelu. Melka zachytil kotouč ve středním pásmu a žabkou do útočné třetiny vysunul do sóla ADAMA KUBÍKA. Ten zkušeně zakončil mezi beton a vyrážečku Žukova a přiblížil kladenské k vítězství. Asistence: Antonín Melka.

58:37

Tak asi poslední šance Jihlavy na dramatizaci výsledku. Machala dostává menší trest za podrážení a Dukla bude hrát přesilovou hru.

58:22

Viktor Ujčík na lavičce domácích si vyžádal oddechový čas.

58:22

Žukov zůstává na střídačce a domácí to zkoušejí se šesti bruslaři v poli.

58:32

Košarišťan ránu Černého dobře viděl a kotouč vyrazil alespoň do rohu kluziště.

58:52

Postavení mimo hru zastavuje domácí celek a buly je nařízeno v neutrální zóně.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:29

Suchánek se poté po souboji za bránou poroučel k zemi po nechtěném direktu spoluhráče Zacharčuka. Hra je nicméně přerušena a hostující hráč musí být ošetřen.

59:29

Suchánek míří za pomocí realizačního týmu rovnou do kabin a hra bude za malou chvíli pokračovat.

59:36

Strejčkovu střelu Košarišťan vyrazil držadlem hole do ochranné sítě a ještě jednou se tak bude vhazovat v obranném pásmu Kladna.

59:50

Harkabus pálil z levého kruhu, ale Košarišťan odolává. Kladenská brána je navíc posunutá a Rytíři tento zápas již zvládnou.

60:00

Utkání právě skončilo.

Šesté finále je u konce, ale nováčka extraligy i přesto neznáme. A byli to právě domácí, kdo se v tomto duelu ujal vedení. V 17. minutě po přihrávce Illéše skóroval Jiří Fronk a přiblížil Jihlavu k extralize. Jenže hosté reagovali v prostřední části, když dvěma góly průběh utkání otočili. Nejprve se přesně trefil Patrik Machač ve 31. minutě a o necelé tři minuty později dokonal obrat Jakub Suchánek. Dukla v poslední periodě sahal po vyrovnání, ale velké šance Jiránek s Harkabusem neproměnili. Naopak v 58. minutě pečetil vítězství Kladna po úniku Adam Kubík a o postupujícím mezi tuzemskou elitu tak musí rozhodnout až sedmý duel v Kladně.

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na počtenou.