Rekordní sbírka, soud s viníkem i kontroverze. Kanadu stále drásá hokejová tragédie

Sport Sport
22. 1. 2019 16:53
V dubnu 2018 otřásla Kanadou a nejen hokejovým světem tragická nehoda juniorského klubu Humboldt Broncos. Při dopravní nehodě týmového autobusu a nákladního vozu zemřelo 16 lidí. Projděte si, co dnes dělají přeživší, nebo jak pokračuje soud s viníkem smutné události.
Humboldt Broncos
Humboldt Broncos | Foto: ČTK

Nehoda

K tragické události došlo 6. dubna 2018. Tým Humboldt Broncos cestoval na zápas play off do Nipawinu, ale k cíli nikdy nedorazil. Zhruba 30 kilometrů od města Tisdale se týmový autobus srazil s kamionem.

Při nehodě nakonec zemřelo 16 lidí, část z nich tvořili ještě neplnoletí hokejisté. 13 lidí z tragédie vyvázlo, někteří ovšem mají doživotní zdravotní následky.

Zpráva rychle obletěla celý svět, reagoval na ni také kanadský premiér Justin Trudeau. "Nedokážu si představit, čím si teď rodiče procházejí, srdečně teď myslím na všechny, které tato strašná tragédie zasáhla," napsal skrze Twitter.

Humboldt z provincie Saskatchewan je menší město se zhruba šesti tisíci obyvateli. Tamní tým Broncos nastupuje v SJHL, což je druhá nejvyšší úroveň juniorského hokeje v zemi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Škodu za tři miliony korun způsobil noční požár penzionu ve Slaném

Škodu odhadovanou na tři miliony korun způsobil v neděli večer požár penzionu ve Slaném na Kladensku. Před příjezdem hasičů bylo z objektu evakuováno šest lidí, nikdo se nezranil. Příčina ohně se vyšetřuje. Na webu o tom informovala mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.

O požáru čtyřpodlažní budovy v Palackého ulici dostali hasiči zprávu kolem 21:15, na místo přijeli zhruba za tři minuty. Zasahovali se šesti cisternami a výškovou technikou. "Velitel zásahu po rychlém průzkumu upřesnil, že jde o plamenné hoření pokojů v horním patře penzionu," uvedla mluvčí. Hasiči prošli objekt v dýchací technice, nikoho ale uvnitř nenašli.

Požár hasiči lokalizovali kolem 22:00. Po uhašení ohně silně zakouřenou budovu odvětrali přetlakovou ventilací. Pro evakuované z penzionu jeho majitelé zajistili místa ve svém druhém ubytovacím zařízení v Praze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy