Rekordní sbírka, soud s viníkem i kontroverze. Kanadu stále drásá hokejová tragédie

Sport Sport
22. 1. 2019 16:53
V dubnu 2018 otřásla Kanadou a nejen hokejovým světem tragická nehoda juniorského klubu Humboldt Broncos. Při dopravní nehodě týmového autobusu a nákladního vozu zemřelo 16 lidí. Projděte si, co dnes dělají přeživší, nebo jak pokračuje soud s viníkem smutné události.
Humboldt Broncos
Humboldt Broncos | Foto: ČTK

Nehoda

K tragické události došlo 6. dubna 2018. Tým Humboldt Broncos cestoval na zápas play off do Nipawinu, ale k cíli nikdy nedorazil. Zhruba 30 kilometrů od města Tisdale se týmový autobus srazil s kamionem.

Při nehodě nakonec zemřelo 16 lidí, část z nich tvořili ještě neplnoletí hokejisté. 13 lidí z tragédie vyvázlo, někteří ovšem mají doživotní zdravotní následky.

Zpráva rychle obletěla celý svět, reagoval na ni také kanadský premiér Justin Trudeau. "Nedokážu si představit, čím si teď rodiče procházejí, srdečně teď myslím na všechny, které tato strašná tragédie zasáhla," napsal skrze Twitter.

Humboldt z provincie Saskatchewan je menší město se zhruba šesti tisíci obyvateli. Tamní tým Broncos nastupuje v SJHL, což je druhá nejvyšší úroveň juniorského hokeje v zemi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy