Dusno na hokeji. Šavlovačka s fanoušky a nechutné útoky, výhrůžku smrtí řeší policie

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
3. 4. 2023 16:47
Velké emoce nepatří jen k finiši hokejové extraligy, o víkendu se v ryzí formě projevily i v nižších soutěžích. Jak u hráčů, tak u fanoušků. Duel kvalifikace o druhou ligu mezi Kralupy nad Vltavou a Bílinou se kvůli řádění na ledě a na střídačce vůbec nedohrál. V první lize zase čelil vsetínský brankář Tomáš Vošvrda výhrůžce smrtí, protože mstil zákrok na spoluhráče.
Vsetínský brankář Tomáš Vošvrda v rozmíšce s Pavlem Sedláčkem ze Zlína.
Vsetínský brankář Tomáš Vošvrda v rozmíšce s Pavlem Sedláčkem ze Zlína. | Foto: ČTK

Nedělní utkání kvalifikace o druhou ligu v Kralupech bylo přerušeno za stavu 3:0 pro domácí ve 46. minutě. Po událostech, které začaly běsněním bílinského kapitána Františka Bakrlíka a vrcholily šavlovačkou s diváky, odmítli hosté v zápase pokračovat.

Bývalý mládežnický reprezentant Bakrlík se ostře pustil do kralupského Tomáše Soukupa, v bitce mimo zásahy pěstí naznačil dokonce několik úderů kolenem a nebyl k zastavení.

Když chtěl čárový rozhodčí boxerskou vložku ukončit, bránil mu v tom jiný bílinský útočník Peter Jánský, někdejší hráč Litvínova nebo Sparty a extraligový šampion z roku 2015.

"Ve třetí třetině se Bakrlík choval jako smyslů zbavený a bylo zřejmé, že se k něčemu schyluje," řekl webu Hokej.cz zdroj z kralupského stadionu.

Devětatřicetiletý Bakrlík, který si v polské lize před 12 lety vysloužil roční zákaz činnosti za úder do hlavy protihráče zezadu a napadení trenéra a podobně byl trestán i při angažmá v Anglii, dostal trest do konce utkání a při odchodu z ledu častoval domácí fanoušky zdviženými prostředníčky.

Okamžitě přišla pivní sprška z tribuny a vřava pak eskalovala v blízkosti bílinské střídačky. Hráči se dostali do konfliktu s domácími fanoušky a v jednu chvíli proti sobě s hokejkami nebezpečně šavlovali bílinský Jakub Beran a divák v červené bundě.

Beran se nechal vedle máchání a sekání hokejkou vyprovokovat i k plivnutí směrem na fanouška. Ten mu vzápětí oplatil stejnou mincí.

"Myslím, že to nebylo absolutně pořadatelsky zvládnuté. Za dobu, co se pohybuji kolem hokeje, tak jsem nezažil, aby nějaký fanoušek mlátil hráče na střídačce," uvedl pro Hokej.cz bílinský trenér Pavel Uher.

Jeho tým odmítl utkání za stavu 0:3 dohrát a před odjezdem ze stadionu si vyžádal asistenci policie. Zápas tedy skončil výhrou Kralup, a protože byla už druhá v sérii, postoupil domácí celek do druhé ligy.

Hráči Bíliny končili nedělní utkání se 113 trestnými minutami.

Odvrácená tvář derby Vsetína se Zlínem

Po 22 letech se v sérii play off střetávají velcí rivalové Vsetín a Zlín, tentokrát ve finále první ligy. A jejich derby přineslo v prvních dvou duelech vedle perfektní divácké kulisy i nepěkné útoky mimo led.

Vsetínský brankář Tomáš Vošvrda si po sobotní výhře 4:3 v prodloužení na Instagramu přečetl vzkaz zjevně od frustrovaného fanouška Beranů.

"Vyvraždíme ti rodinu," napsal mu mimo jiné uživatel vystupující pod jménem Tomáš Boudný. Podle znění zprávy reagoval na situaci ze třetí třetiny sobotního duelu, kdy se Vošvrda na ledě zastal faulovaného spoluhráče.

Zlínský Pavel Sedláček srazil u mantinelu Jiřího Říhu a třiatřicetiletý gólman netradičně vyrazil za mstou. Sedláčka chytil a snažil se mu uštědřit několik ran. Záhy se emoce zklidnily a Vošvrda nebyl ani vyloučen. Možná i to tolik rozlítilo autora vzkazu.

Vošvrda na Twitteru uvedl, že vsetínský klub řeší věc s policií. V neděli se do branky Vsetína postavil znovu, a byl tak u porážky 1:2. Za stavu 1:1 bude série pokračovat ve Zlíně ve středu a ve čtvrtek.

Také tam se čeká zcela zaplněný stadion a oba kluby vyzvaly fanoušky, aby v emocích nepřekračovali únosnou mez sportovní rivality.

V sobotu ve Vsetíně bylo totiž kvůli výtržnostem zadrženo devět lidí, při odjezdu hokejistů Zlína došlo k rozbití okna jejich autobusu kamenem.