Hnus v extralize? Řezníček se vyjádří až po finále

Adam Sušovský Adam Sušovský
22. 4. 2015 12:19
Šéf hokejové extraligy Josef Řezníček nechce tvrdou kritiku Litvínova nyní komentovat: "Nechme dohrát finále," řekl deníku Aktuálně.cz.
Josef Řezníček, šéf hokejové extraligy.
Josef Řezníček, šéf hokejové extraligy. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Litvínov nezvládl ani druhý pokus na ukončení finálové série, začíná s Třincem tahat za kratší konec a s jeho zástupci už cloumá vztek a frustrace z křivdy, kterou cítí. Litvínov si po prohře 3:6 znovu vzpomněl na předcházející utkání, které výrazně ovlivnila neuznaná branka v prodloužení, jež by Vervě zajistila titul. Klub si ostrými slovy vzal na paškál vedení soutěže.

Puk se totiž záhadně zastavil na brankové čáře. Podle vedení Litvínova kvůli neregulérní brankové konstrukci a špatně namontované molitanové výztuži. A za to prý může vedení soutěže v čele s Josefem Řezníčkem, že takhle zásadní věc nikdo před utkáním není schopen zkontrolovat.

"Chtěl bych se zeptat, kde je ředitel extraligy Josef Řezníček. Rád bych ho viděl, jak je vůbec možný takový hnus a šlendrián?" křičel včera v útrobách stadionu a poté i na tiskové konferenci po utkání asistent trenéra Litvínova Miloslav Hořava.

Nechme finále dohrát, říká Řezníček 

"Nezlobte se, ale teď to nebudu komentovat. Nechme teď to finále dohrát," řekl dnes dopoledne šéf soutěže Josef Řezníček Aktuálně.cz s tím, že ho podrážděná reakce Litvínova velmi mrzí.

Hořava včera v ostrém proslovu vedení soutěže důrazně vytkl, že po utkání vůbec nijak nereagovalo a k celé události nevyjádřilo žádný názor. Byť je podle Litvínova vina hlavně na straně Řezníčka a spol. Neregulérnost brankové konstrukce měli prý poznat buď rozhodčí, nebo poté jejich kolega u videa, který celou akci dlouze zkoumal. 

"Kdyby přišel soudruh Řezníček a řekl, stalo se tohle, potrestali jsme ho, tak neřekneme ani slovo. Ale dosud jsem neslyšel žádné vyjádření. A to mně vadí," prohlásil Hořava.

"Ať mi nikdo netvrdí, že to rozhodčí u videa neviděl. A jestli to neviděl, tak je to úmysl," řekl a mimo jiné dodal s narážkou na vedení ligy, že "vyšší moc" vzala Litvínovu titul. A taky že Milan Baroš měl pravdu, když mluvil o fotbale. Hořava si prý totéž co slavný fotbalista nyní myslí o českém hokeji. 

Připomeňme si, že Milan Baroš na Twitteru po utkání Baníku s Plzní napsal, že český fotbal je žumpa, a vyzýval fanoušky k revoluci, která by vedla ke svržení dosavadního vedení. Nakonec od disciplinární komise dostal důtku.

Řezníček: Puk mohl klidně zastavit i sníh

Ale zpět k hokeji. Řezníček reaguje na tvrzení Litvínova s podivem prý už jen proto, že bezprostředně po utkání Litvínov žádný podnět k šetření situace nedal a po zápase v Třinci oficiální cestou sporný moment nijak neřešil. A tak se teď celá přestřelka odehrává přes média, a to poté, co Litvínov prohrál i další zápas.

Oficiálně se bude případem soutěž nejspíš zabývat až po skončení finále, rozhodující sedmý zápas je na programu zítra v Třinci.

"Opravdu to teď nechci více komentovat. Už jsem k tomu včera řekl své Sportu a nic víc bych k tomu říkat nechtěl," zmínil se Řezníček. Ten ještě včera večer po utkání serveru iSport.cz řekl, že směrodatné je zejména posouzení video rozhodčího a fakt, že puk nepřešel brankovou čáru, což video jasně dokazuje. Co puk zastavilo, je prý sporné.

"Bavíme se o něčem, co někomu přijde po zhlédnutí záběrů televize, umí ale někdo dokázat, že se ten puk nezastavil o shrnutý sníh od brankáře, nebo o nějaký zmrazek ledu? Nevím...," řekl Řezníček a dodal, že je velmi sporné, zda puk skutečně zastavilo chybně připevněné polstrování. 

Teď už v Třinci brány zkontrolují

V pravidlech hokejové extraligy se jasně píše, že molitanový polštář má začínat až deset centimetrů za svislou tyčkou, aby se mezi něj a brankovou čáru vešel kotouč. Že tomu tak v Třinci nebylo, napovídají dostupné fotografie a videozáznamy. Regulérnost brány mají kontrolovat rozhodčí.

Řezníček i zástupci třineckého klubu už zdůraznili, že brány dodával certifikovaný výrobce. V Třinci se na stejné brankové konstrukce hraje od začátku základní části a doteď na chybné polstrování nikdo nepoukázal, nejspíš se jím ani nikdo nezabýval. 

"Máme lidi, kteří jsou za to zodpovědní, což je stadion a rozhodčí, kterým jsme nařídili ono polstrování kolem tyček překontrolovat a případně dát do pořádku, pokud by se hrálo sedmé utkání v Třinci. Což se hrát bude. Nic jiného s tím teď dělat nemůžu,“ řekl iSportu Řezníček s tím, že ve čtvrtek už se ve Werk aréně nic podobného opakovat nebude.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy