Hertl ukončil střelecký půst, k výhře přispěli Gudas i Hejda

28. 10. 2013 7:00
Tomáš Hertl a Radko Gudas přispěli v nedělních zápasech NHL svým týmům jedním gólem k výhře a zároveň k vedení ve svých konferencích.

Ottawa - Tomáš HertlRadko Gudas a Jan Hejda přispěli v nedělních zápasech NHL jedním gólem k výhře svých týmům.

Útočník San Jose Hertl už v 76. sekundě zápasu na ledě Ottawy otevřel skóre a jeho tým i díky tomu nakonec vyhrál 5:2.

Sharks si pojistili vedení v soutěži

Sharks si tak po desáté výhře v sezoně pojistili vedení v Západní konferenci a dokonce jsou nejlepším týmem celé soutěže.

Devatenáctiletý český nováček ukončil svůj dvoutýdenní střelecký půst a zaznamenal osmou trefu ve své premiérové sezoně v zámořské lize. Hertl se prosadil pohotovou dorážkou po nahození obránce Demerse od modré čáry.

Hertl, který vlétl do kanadsko-americké soutěže jako uragán a upozornil na sebe čtyřmi góly do sítě New Yorku Rangers, skóroval poprvé od 12. října, kdy Žraloci porazili rovněž Ottawu.

Trenér: Je nemožné, aby udržel tempo

Od té doby v šesti zápasech vyšel gólově naprázdno a připsal si "jen" dvě asistence.

V minulém duelu s Montrealem dokonce odehrál jen něco málo přes 10 minut, nejméně v sezoně.

"Je nemožné, aby udržel tempo a energii, s jakou hrál na začátku sezony. Tohle je liga tvrdých chlapů a on je pořád ještě mladý kluk, který hledá svou cestu," zastal se Hertla trenér Todd McLellan.

V Ottawě už dal slávistickému odchovanci znovu více prostoru na ledě a Hertl se odvděčil povedeným výkonem, za nějž byl zámořskými novináři vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Gudas se prosadil poprvé v sezoně

To obránce Tampy Bay Radko Gudas ve 30. minutě poslal svůj tým gólem v přesilovce do vedení 3:1, Florida však v místním derby dokázala vyrovnat, a o vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Ty rozhodl nejlepší střelec Tampy Bay Steven Stamkos a Blesky se tak posunuly do vedení Východní konference.

Gudas se trefil vůbec poprvé v sezoně, oslavy týmu však na ledě nezažil. Krátce poté, co vstřelil gól, byl totiž vyloučen do konce zápasu.

Český bek nejtrestanějším hráčem

Český obránce inkasoval trest za to, že sekl hokejkou do mantinelu před střídačkou soupeře. Vyprovokoval ho útočník Floridy Scottie Upshall, který ho postříkal vodou z lahve, na rozdíl od Gudase byl ale vyloučen jen na dvě minuty.

Gudas jich dostal v zápase celkem 22 a s celkovým počtem 53 minut se posunul na pozici nejtrestanějšího hráče NHL. Druhý Derek Dorsett z New Yorku Rangers má o šest trestných minut méně.

Hejda pomohl Coloradu k desáté výhře

Už druhou branku zaznamenal další český obránce Hejda. A jeho Colorado zaznamenalo po výhře 3:2 nad Winnipegem desáté vítězství.

Ottawa - San Jose 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)

Branky: 12. Karlsson, 30. Methot - 2. Hertl, 7. Desjardins, 19. Wingels, 42. Sheppard, 48. Pavelski. Střely na branku: 40:29. Diváci: 17.145.

Florida - Tampa Bay 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)

Branky: 14. Matthias, 46. Bjugstad, 49. Boyes - 5. a rozh. nájezd Stamkos, 1. St. Louis, 30. Gudas. Střely na branku: 32:28. Diváci: 12.336.

Los Angeles - Edmonton 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 37. M. Richards, rozh. nájezd Kopitar - 25. Jakupov. Střely na branku: 48:18. Diváci: 18.118.

Colorado - Winnipeg 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky: 9. Duchene, 48. Hejda, 55. Stastny - 12. Little, 31. Wheeler. Střely na branku: 36:25. Diváci: 13.927.

Columbus - Anaheim 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Branky: 33. a 49. Anisimov, 13. Comeau - 21. Getzlaf, 27. Holland, 42. Etem, 58. Perry. Střely na branku: 21:32. Diváci: 10.542.