Hanzl přišel o obě křídla: Jsou to páni hráči

Ručinský a výheň. Tak mistr na úvod podlehl Znojmu
Na zimním stadionu v Litvínově bylo pořádné horko,...
... bez ohledu na ledovou plochu naměřil na teploměru tropických 27°C.
Na sever Čech přijel tým z jihu Moravy, který však už několik let úspěšně působí v převážně rakouské EBEL lize,...
... šampiony extraligy vyzvali Orli Znojmo.
Foto: Lukáš Caha
Lukáš Caha Lukáš Caha
8. 8. 2015 13:13
Úřadující český mistr vstoupil do sezóny přípravným duelem se Znojmem. Ač domácí Litvínov vedl po první dvacetiminutovce 2:0, Orli dokázali v poslední minutě zápasu strhnout skóre na svoji stranu.

Litvínov – Úřadující český mistr vstoupil do nové sezóny přípravným duelem se Znojmem. Ač domácí Litvínov vedl po první dvacetiminutovce 2:0, Orli, kteří působí v mezinárodní EBEL lize, dokázali v poslední minutě zápasu strhnout skóre na svoji stranu.

„První třetina z naší strany ušla, ale od té druhé to už bylo špatné. Ten výsledek podle toho vypadá,“ litoval Robin Hanzl, jenž hraje v týmu Severočechů již šestou sezónu a loni byl jedním z hlavních strůjců zlatého úspěchu. V play off vyhrál tabulku produktivity.

Střední útočník však přes léto přišel o obě křídla. Martin Ručinský ukončil aktivní kariéru a Jakub Petružálek má namířeno do KHL. „Musím se s tím smířit. Uvidíme, jak to trenér poskládá. Budu hrát s tím, koho mi přiřadí.“

Ikony litvínovského hokeje jsou však těžko nahraditelné. „Nevím, jestli takové hráče ještě někdy potkám. Jsou to páni hráči,“ přiznává Hanzl. „Kuba tu sice s námi stále je, ale jeho odchod je na spadnutí.“

Zápas v téměř třiceti stupních

Martin Ručinský sledoval výkony Vervy pouze z tribuny. „Tušil jsem, že to letos ukončí. Skončit na samém vrcholu je to nejlepší, co může být,“ říká.

Na stadion Ivana Hlinky zamířilo v pátek devět set fanoušků. „Divím se, že se jim chtělo od vody,“ usmívá se. V útrobách haly dosahovala teplota až sedmadvaceti stupňů. „Promočila se mi výstroj, ale nakonec to šlo. Čekal, jsem, že to bude horší.“

Na teplo si nestěžovala ani současná jednička Znojma Patrik Nechvátal, který na litvínovském zimáku prožil značnou část své kariéry.

„Bylo to tím specifické. Je super, že jsme vyhráli proti českému mistrovi,“ neskrýval nadšení třiadvacetiletý mladík. „Ze začátku jsem byl ale nervózní. Dali krásné góly a věřím, že se jim bude nadále dařit,“ přeje úspěchy svému bývalému klubu.

Pro oba celky to byl první letošní zápas. Na ledě jsou však již déle než čtrnáct dní. „Je to o soubojích, brzdách, startech… to se na trénincích nenaučíte. Těmito zápasy se nejvíce dostáváme do formy,“ prozrazuje Hanzl. Jeho spoluhráče čeká další prověrka v úterý doma s ruským Chabarovskem, Znojmo se v sobotu přesunulo do německého Ingolstadtu

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy