Hadamczik povolal na úvodní kemp i Tenkráta a Veselého

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
23. 3. 2012 14:15
Povolal i nováčky Kudělku, Zámorského, Holíka a Strapáče
Petr Tenkrát se představí v reprezentaci poprvé od roku 2007
Petr Tenkrát se představí v reprezentaci poprvé od roku 2007 | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Hned čtyři nováčky pozval trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik na úvodní kemp před květnovým mistrovstvím světa ve Finsku a Švédsku.

Poprvé se v národním týmu představí obránci Tomáš Kudělka, Petr Zámorský a útočníci Petr Holík s Petrem Strapáčem.

Všem čtyřem přitom klubová sezona skončila nedávno - Kudělka a Strapáč vypadli ve čtvrtfinále play off s Vítkovicemi v úterý, Zámorský a Holík se Zlínem ve středu. 

Po delší době se do reprezentace vrací i trojice velezkušených útočníků - Petr Tenkrát ze Sparty, Ondřej Veselý ze Zlína a Pavel Kašpařík z Českých Budějovic.   

Čtěte také:
Nova chce České televizi vzít hokej. Jde o olympiádu
Slováci chtějí pořádat s Českem hokejové MS 2015
Chcete vidět hokejisty na MS? Lístky už jsou v prodeji

V pondělí se na kempu v Kravařích na Opavsku představí 23 hráčů, kteří se se 6. a 7. dubna představí v Lotyšsku v úvodních zápasech turnaje Euro Hockey Challenge.

Hadamczik vybral osvědčenou brankářskou dvojici Jakub Kovář - Tomáš Pöpperle, která absolvovala spolu s Jakubem Štěpánkem v reprezentaci celou sezonu.

Ondřej Veselý je se sedmi góly nejlepším střelcem play off
Ondřej Veselý je se sedmi góly nejlepším střelcem play off | Foto: Lukáš Drštička

Gólmani Českých Budějovic a Sparty se navíc úvodního kempu před šampionátem účastnili i před rokem.

Z osvědčených tváří se v nominaci objevili i obránci Ufy Miroslav Blaťák a Jakub Nakládal, stejně jako další zkušení beci z KHL - Petr Čáslava (CSKA Moskva), Ondřej Němec (Čerepovec) a Lukáš Krajíček (Minsk).

I v útoku bude tým stát na oporách z KHL - Lukáši Kašparovi, Kamilu Krepsovi a Jiřím Novotném z Astany nebo Jakubu Petružálkovi z Chabarovsku. Naopak jen jeden reprezentační start má na kontě útočník TPS Turku Michal Birner.

Mimo hru jsou naopak zranění útočníci Zbyněk Irgl z Dinama Minsk a Petr Vrána z Chabarovsku. Jejich start v další fázi přípravy však vyloučen není. 

Po kempu v Kravařích se tým sejde před zápasy v Rize v Praze, po nich následují další dva zápasy Euro Hockey Challenge s Německem v Českých Budějovicích (13. a 14. dubna), dva zápasy se Slovenskem v Praze a Bratislavě (18. a 20. dubna) a generálkou bude Euro Hockey Tour v Brně (26. - 29. dubna)

Nominace:

Brankáři: Jakub Kovář (České Budějovice), Tomáš Pöpperle (Sparta Praha),

obránci: Miroslav Blaťák, Jakub Nakládal (oba Ufa/KHL), Petr Zámorský (Zlín), Tomáš Kudělka (Vítkovice), Petr Čáslava (CSKA Moskva/KHL), Ondřej Němec (Čerepovec/KHL), Lukáš Krajíček (Minsk/KHL), Tomáš Mojžíš (Turku/Fin.),

útočníci: Lukáš Kašpar, Kamil Kreps, Jiří Novotný (všichni Astana/KHL), Petr Tenkrát, Ivan Rachůnek (oba Sparta Praha), Petr Holík, Ondřej Veselý (oba Zlín), Lukáš Klimek, Petr Strapáč (oba Vítkovice), Martin Adamský (Třinec), Pavel Kašpařík (České Budějovice), Jakub Petružálek (Chabarovsk/KHL), Michal Birner (Turku/Fin.).

 

Právě se děje

Další zprávy