ROČENKA Bronzový šampionát, rekordman Krejčí, návrat Jágra do NHL i tragická úmrtí

Za atraktivní hru byli na Slovensku právem chváleni.
Hrdinou utkání o třetí místo s Ruskem (7:4) byl Roman Červenka, který nastřílel hattrick.
Ze svého druhého titulu mistrů světa se radovali Finové. Ti v severském finále smetli díky závěrečné kanonádě Švédsko 6:1.
Domácí extralize kraloval Třinec. Vyhrál základní část i play off a poprvé v historii slavil mistrovský titul.
Reuters Tomáš  Kubánek Reuters, Tomáš Kubánek
1. 12. 2011 0:01

Hokej dělal v roce 2011 českým fanouškům velkou radost. Reprezentanti vybojovali na MS bronzové medaile, hokejová extraliga vygradovala skvělým play off a čeští hokejisté zářili v KHL i NHL. Na druhou stranu světem otřásla tragická havárie týmu Jaroslavle, další úmrtí a domácí soutěž zostudila aféra chybných registrací.