Olomouc odvrátila konec série, Boleslav vydřela mečbol

Aktualizováno 19. 3. 2016 21:30
Gólem čtyři minuty před koncem si Olomouc vystřelila prodloužení čtvrtfinálové série play off hokejové Tipsport extraligy proti Plzni. Hanáci vyhráli 2:1 a snížili celkově 1:3 na zápasy. Stejným poměrem vede Mladá Boleslav nad Hradcem Králové, když doma v sobotu vyhrála 5:4 po nájezdech.
Olomouc tentokrát předčila Plzeň
Olomouc tentokrát předčila Plzeň | Foto: Tomáš Liška

Olomouc - Gólem čtyři minuty před koncem si Olomouc vystřelila prodloužení čtvrtfinálové série play off hokejové Tipsport extraligy proti Plzni. Hanáci vyhráli 2:1 a snížili celkově 1:3 na zápasy.

Stejným poměrem vede Mladá Boleslav nad Hradcem Králové, když doma v sobotu vyhrála 5:4 po nájezdech. Vítěznou trefu zaznamenal v rozstřelu Jakub Klepiš. Čtyřmi body za gól a tři asistence se podílel na výhře útočník Tomáš Urban, který se vrátil do sestavy po dvouzápasovém disciplinárním trestu.

Plzeň se neradovala ani minutu

Indiáni vsadili na pozornou defenzivu, z níž vyráželi po chybách soupeře do rychlých protiútoků. Olomouc měla převahu, ale dostávala jen s obtížemi k slibnějšímu zakončení, střely z větší vzdálenosti brankáře Machovského příliš neohrozily. Až v 15. minutě se dostal k nastřelenému puku do útočného pásma Buc a našel volného Holce, který střelou do horního rohu otevřel skóre.

I ve druhé třetině byli domácí hokejisté aktivnější, často ale na úkor střelby sázeli na opatrnost a příliš kombinovali. Pouze první útočná řada Buc, Herman, Holec se tlačila více do brankového prostoru, jenže zakončení chyběla přesnost. Indiáni se dostali k soustavnějšímu tlaku pouze při přesilových hrách. Většinou ale kombinovali jen v rozích kluziště a brankáře Konráda neohrozili.

V závěrečné třetině Olomouc nepolevila v ofenzivě. Z rychlých brejků se dvakrát před Machovským ocitl Buc, ale trefil jen brankáře. Plzeň využila k vyrovnání pět minut před koncem třetí třetiny přesilovku. Konrád dlouho odolával střelám, ale nestačil na dorážku Lva. Z vyrovnání se ale hosté těšili pouhých 49 sekund, než Olomouci vrátil vedení Pekr.

V závěru ještě neproměnil sólo Skladaný, jehož pokus o blafák Machovský chytil. Plzeň zkusila hru bez brankáře, vyrovnat se jí ale nepodařilo.

V Boleslavi opět padl brzký gól

I ve čtvrtém souboji v sérii Boleslavi s Hradcem padl rychlý gól a po 48 vteřinách se radovali domácí. Urban zpoza branky přihrál nepokrytému Klimentovi a Kacetl kapituloval.  Při Plášilově vyloučení domácí v deváté minutě zvýšili. Obránce Trončinský si pohrál s bránícími hráči a předložil puk Lencovi, který zakončil do prázdné branky.

Na přelomu prvního a druhé dějství se domácí ubránili při Lencově trestu, při kterém byl blízko snížení Pavlas. Ve 22. minutě opět udeřila Mladá Boleslav, když Lenc v přečíslení dvou na jednoho předložil puk Urbanovi, který zakončil k pravé tyči. Ve 25. minutě se při Pabiškově vyloučení prosadili i hosté. Rittich ještě odolal při nebezpečném závaru, ale čtyři vteřiny před koncem trestu jej prostřelil z mezikruží Červený. V 35. minutě se hosté znovu radovali, když Ritticha zblízka nadvakrát překonal Kudrna.

Po dalším vyloučení Vydareného se opět domácí dostali do oslabení a po trestech pro Pacovského a Voráčka měli Východočeši možnost hrát 101 vteřin v pěti proti třem. A přesilovku využili v době, kdy ještě Lenc přišel na buly o hůl. Bednář z levé strany vyrovnal po přihrávce Pavlase, který nastoupil v play off poprvé.

V 54. minutě se ocitl před Kacetlem Pacovský a vrátil Mladé Boleslavi vedení. Domácí se z něj těšili jen 90 vteřin, než se trefil z levého kruhu obránce Frühauf. Hradec se pak na přelomu třetí části a prodloužení ubránil při čtyřminutovém trestu Deje. Nerozhodlo se ani při vyloučení Červeného za vyhození puku do hlediště. Zápas dospěl do nájezdů a v nich se trefil jako jediný ve třetí sérii Klepiš. Mladá Boleslav tak potřetí za sebou v sérii vyhrála v nastavení.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
15. Holec (Buc, Herman), 56. Pekr (Eberle, Vyrůbalík) - 55. Lev (T. Svoboda, Kratěna). Rozhodčí: Hradil, Hejduk - Barvíř, Blümel. Vyloučení: Vyloučení: 7:6, navíc Mikúš - Jeřábek oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5500 (vyprodáno). Stav série: 1:3.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek - Buc, Herman, Holec - Pekr, Řípa, Eberle - Skladaný, Húževka, T. Mikúš - Rác, Zeman, Vodný. Trenéři: Venera a Tomajko.

Plzeň: Machovský - Kadlec, Jeřábek, Kudroč, Pulpán, Kubka, D. Sklenička - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Lev, Johnson - Hrňa, Preisinger, T. Svoboda - Hollweg, Přikryl, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 5:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:3, 1:1 - 0:0)
1. Klimenta (Urban), 9. Lenc (Trončinský, Urban), 22. Urban (Lenc, Pacovský), 54. Pacovský (Urban, Jarůšek), rozhodující sam. nájezd Klepiš - 25. Červený (Ihnacak, Čáp), 35. J. Kudrna (Mertl, Šimánek), 39. Bednář (Pavlas, Dietz), 55. Frühauf (Mertl, Šimánek). Rozhodčí: Hodek, Polák - Brejcha, Suchánek. Rozhodčí: Hodek, Polák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:2. Diváci: 4200 (vyprodáno). Stav série: 3:1.

Mladá Boleslav: Rittich - Stříteský, Voráček, Rýgl, Trončinský, Kučný, Robar, Ovčačík - Klimenta, Klepiš, Lenc - Jarůšek, Urban, Pacovský - Hyka, Musil, L. Pabiška - M. Látal, Bárta, Ďurač. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Hradec Králové: Kacetl - Pláněk, Vydarený, Dietz, Pavlas, Čáp, Frühauf, Vašíček - Bednář, Kukumberg, Dej - Honejsek, Ihnacak, Červený - J. Kudrna, Mertl, Šimánek - Miškář, Vantuch, Courchaine. Trenéři: Kýhos, T. Martinec, Tvrdík a V. Sýkora.