Mimořádná zpráva

Přišel, viděl, zvítězil. Oceláře pobláznil dříč Kane. V Česku se hraje hlavou, to mě baví, říká

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
10. 9. 2016 10:44
Do extraligy přišlo letos hned několik hráčů ze Severní Ameriky. Jeden je však trochu jiný. Třinecký Cory Kane na ledě od prvních přípravných zápasů dominuje. Je velký, silný, nebojí se hrát s pukem, skvěle střílí a je zdatný kombinačně. Vlastní mu je i typická americká fyzická hra. Před brankou soupeře je jako tank a nebojí se shodit ani rukavice. "Jaký jsem typ hráče? Umím tak nějak od všeho trochu. Když se poslouchám, jsem asi ideální hokejista," smál se brzy 26letý centr, který dal hned ve svém prvním zápase v tuzemské nejvyšší soutěži parádní gól a byl vyhlášen i nejlepším hráčem zápasu, v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Cory Kane
Cory Kane | Foto: Lukáš Filipec

A.cz: Cory, první zápas, krásný gól, vítězství nad Pardubicemi, ovace fanoušků a navrch jste byl vyhlášen nejlepším hráčem. To je docela ujde, nemyslíte?

Ale jo, docela to šlo (smích). Jsem moc rád za gól, stále ale máme hodně prostoru pro zlepšení, hlavně v obranné činnosti. Tým v Třinci je opravdu velice silný a myslím si, že můžeme dominovat, pokud budeme tvrdě makat. Cena pro nejlepšího hráče pro měl byla jen bonusem k vítězství. Myslím ale, že třeba Zbyněk Irgl by si ji asi zasloužil víc.

Do utkání jste vstoupili velmi aktivně. Po osmi minutách jste vedli na střely 8:0 a soupeře prakticky nepustili k puku. Byl takový nástup cílem?

Jasně. Chtěli jsme začít sezonu na domácím ledě pěkně zostra. Myslím, že jsme soupeře převyšovali zejména v úvodu. Po celou dobu jsme ale měli zápas ve svých rukou.

V Česku se hraje s rozvahou

Máte za sebou pouze jedno utkání v české extralize, přesto, co vám napovědělo o její kvalitě?

Ale jo, dobrý. Je to teda o hodně jiné než v Americe. S odlišnými rozměry hřiště se opravdu mění i styl hokeje.

V čem konkrétně je to v Česku jiné?

V Americe je hra taková svižnější, bojovná, víc fyzická. Tady hrají chytřejší hráči s rozvahou, tolik se nenahazují puky. V USA musí být všechno hlavně rychlé, což bývá mnohdy na úkor přesnosti. Takhle mi to přišlo po přípravě a zápase s Dynamem, třeba budu za měsíc mluvit jinak.

Jak jste se vlastně octnul v Třinci?

Hrál jsem dva roky v AHL a do NHL jsem měl daleko, tak jsem si řekl, že chci zkusit něco nového a odejít do Evropy. K tomu ale potřebujete pomoc někoho z venku. Mně pomohl Ladislav Kohn, který pracuje pro Anaheim, a se kterým jsem v létě trénoval. On tady hrával a měl tady kontakty, tak mě doporučil a vyšlo to.

Největší zbraň: Umí všechno

Měl jste od něj nějaké informace o Česku a Třinci?

Něco ano. Bavil jsem se o tom s ním, Matějem Stránským a Radkem Faksou, které znám z Texasu. Povídali mi o zdejší lize a všichni potvrdili, že Oceláři jsou špičkový klub. Mám štěstí, že tu můžu být.

Určitě jste ale měl sen zahrát si NHL. Proč to nevyšlo?

Těch důvodů je asi více, nevím. Možná jsem nebyl ve správný čas na správném místě. Jako první bych ale řekl, že ta liga je plná vynikajících hráčů. Někomu to vyjde, někomu ne.

Jakým jste ze svého pohledu typem hokejisty?

To je těžká otázka. Myslím, že můžu dělat všechno, co po mě bude trenér chtít. Snažím se hrát poctivě dozadu, myslím, že mám dobrou střelu, jsem velký, rychlý... Když se tak poslouchám, řekl bych, že jsem asi ideální hráč, což ale samozřejmě nechci, aby tak vyznělo (smích).

Fanoušci v AHL a tady? Nejde porovnat

Zatím nastupujete ve druhé formaci s Martinem Adamským a Zbyňkem Irglem. Jak se vám s nimi hraje?

Skvěle. Nastupoval jsem s nimi už téměř v celé přípravě a každým dnem se to zlepšuje. Oba jsou rychlí, šikovní. Myslím, že nacházíme dobrou vzájemnou chemii.

Jak jste si užil atmosféru vašeho prvního zápasu?

Byl to pořádný hukot, paráda! Miluju to. Moc bych chtěl fanouškům poděkovat. Když pak po gólu křičeli moje jméno nevěděl jsem, co mám dělat, tak do mě museli kluci na střídačce šťouchnout, ať vstanu a zamávám jim (smích).

Můžete srovnat třeba diváky tady s těmi v AHL?

Popravdě to ani moc srovnávat nejde. Na AHL chodí pár stovek lidí. To je spíš táhnou mládežnické soutěže. Tady je to zatím skvělé, snad budou lidi chodit ve velkém počtu celou sezonu.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Zřícení obytného domu v Indii nepřežilo deset lidí

Deset lidí dnes přišlo v západní Indii o život, když se brzo ráno zřítila třípatrová obytná budova. V jejích troskách může být podle místních úřadů dalších 20 osob. Podle agentury AFP se neštěstí stalo necelé čtyři hodiny po půlnoci místního času ve městě Bhivandi nedaleko Bombaje, která je střediskem státu Maháráštra.

"Zahynulo deset lidí, jedenáct jsme zachránili," řekl zástupce městské správy. Podle agentury AP je jedenáct zraněných. Do záchranářské operace se zapojilo na 40 lidí včetně jednotky pro řešení katastrofálních událostí. Její velitel řekl, že záchranářům pomáhají psi a že se pátrá po 20 až 25 dalších osobách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy