Šťastný Zábranský: Kometu beru jako své dítě, cílem je nový stadion. A reprezentace? To nekomentuju

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
23. 4. 2018 8:49
Do mateřského klubu se vrátil jako vlastník a manažer v těžkých časech. Ale postupně se Libor Zábranský s Kometou vyškrábal až na vrchol. Podruhé za sebou dovedl i jako kouč mužstvo k titulu a znovu může slavit. Navenek působí klidně, ale uvnitř zalévá oddaného Brňana hřejivý pocit hrdosti a spokojenosti. Jako další cíl si určil nový stadion. Post trenéra národního týmu zatím nekomentuje.
Kapitán Leoš Čermák pohár jako první nezvedl, předal ho Liboru Zábranskému.
Kapitán Leoš Čermák pohár jako první nezvedl, předal ho Liboru Zábranskému. | Foto: Lukáš Filipec

Co bylo klíčem k obhajobě titulu?

Perfektní mančaft a špičkoví hráči. Chováme se jako rodina.

Je těžké skončit na prvním místě dvakrát po sobě?

Je to nádherný pocit. Teď si myslím, že to bylo stejně těžké jak vloni, tak letos. Hráli proti nám vynikající hráči s výbornými fanoušky. Každá série byla z hlediska loňského a letošního play off trochu jiná. Takticky jsme byli opět fantastičtí. My… Samozřejmě hráči. Zvládli jsme to i kondičně, bylo to vidět. Zvládli jsme to stejně jako vloni.

Máte pocit silnějšího zadostiučinění?

Takhle to neberu. Dělám hokej, protože ho miluju. Miluju Brno a jižní Moravu, Kometa je pro mě jako dítě.

Prožíváte bezprostřední oslavy jinak, když je to na ledě soupeře?

Ano, to je logické. Je tady méně našich fanoušků, nedá se to srovnat.

Kapitán Leoš Čermák předal pohár nejprve vám, až pak jste jej společně s ostatními zvedli nad hlavy. Co to pro vás znamená?

Kluci to udělali už před rokem a byla to pro mě obrovská pocta. Že to letos znovu zopakovali, znamená to pro mě ještě víc.

Neměl jste v té vřavě strach, že na ledě s pohárem zakopnete?

Jak jsem říkal, jsme rodina, držíme se navzájem. Věřím, že by mě kluci nenechali s pohárem padnout na led. (úsměv)

Čím si myslíte, že jste hráče získal na svou stranu?

To se musíte zeptat jich.

Měla Kometa v sezoně nějaké horší období?

Vždycky ten tým projde horším obdobím, slovo krize nemám moc rád. V olympijském čase jsme se hodně věnovali tréninku. Bylo to těžké, přišel na nás útlum, ale dostali jsme se z toho. Myslím, že to je přirozené.

Kdy jste začal opravdu věřit, že Kometa obhájí titul?

Od začátku sezony jsem tomu věřil. Kádr se moc nezměnil, jsme schopni měnit rytmus hry a šetříme síly. Zavíráme střední pásmo, hráči skvěle plní pokyny. Když hráče podepíšu, věřím mu. Petr Holík přišel výměnou za dva centry a odehrál to, co jsem po něm chtěl. Věřím, že to potvrdí.

Jak náročný byl pro vás osobně konec sezony?

Nepřál jsem si nic jiného, než aby to vyšlo. Je to znát na každém. Člověk toho kolikrát mnoho nenaspí. Play off je tvrdé, ale o to sladší je to teď.

Brno obhájilo titul naposledy v roce 1966, teď se to povedlo vašemu týmu. Kam se může brněnský hokej odrazit?

Po semifinále jsem říkal, že mám s Kometou ještě jeden cíl. Už to můžu říct. Pokud chceme hokej v Brně posunout, potřebujeme nový stadion.

Máte už představu o podobě kádru pro příští ročník?

Víte, manažeři se schovávají za různá klišé, že se s hráči nesmí jednat, ale takhle to proboha nefunguje. Hráč má agenturu, která ho zastupuje, a jestli si někdo myslí, že se 2. května dělají noví hráči a že to s agenturou není dávno dojednané, je to naivní omyl. Agentury mají zájem, aby jejich klienti měli smlouvy nebo aspoň dohody co nejdříve.

Mohl byste tedy naznačit, jak tedy bude složení týmu vypadat?

Nemohl.

A co vaše osobní plány? Jaká bude vaše nejbližší budoucnost?

Stoprocentně zůstanu v Kometě. Rozhodne zdraví a rodina.

Budete přemýšlet o pozici reprezentačního trenéra?

To nebudu komentovat. Budu teď slavit se svou rodinou. Čeká nás spousta práce, jednání s partnery na další sezonu a podobně.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Michigan oficiálně potvrdil výsledek prezidentských voleb, Biden ve státě vyhrál s náskokem 154 tisíc hlasů

V americkém státě Michigan v pondělí oficiálně potvrdili výsledek prezidentských voleb. S náskokem 154.000 hlasů zde zvítězil demokratický kandidát Joe Biden, informovala dnes agentura AP. Velká americká média Bidena za vítěze v Michiganu označila už krátce po volbách ze 3. listopadu.

O takzvané certifikaci výsledku voleb rozhoduje v Michiganu komise, v níž zasedají dva demokraté a dva republikáni. Pro potvrzení výsledku dnes hlasovali tři její členové, jeden z republikánů se zdržel.

Agentura AP uvedla, že je oficiální vyhlášení výsledku prezidentských voleb v Michiganu, jednom z klíčových států pro vítězství, další ranou pro Donalda Trumpa. Současný prezident stále neuznal volební porážku a snaží se výsledek voleb zvrátit soudní cestou. Podle odhadů renomovaných amerických médií ale zvítězil v prezidentských volbách jasně bývalý viceprezident Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Polští odpůrci zákazu potratů znovu vyšli do ulic, byla zadržena fotografka

Polská policie v pondělí zadržela několik lidí, kteří ve Varšavě demonstrovali proti dalšímu zpřísnění restriktivního zákona o interrupcích. Mezi zadrženými byla i fotoreportérka, kterou policie později propustila. Informují o tom agentury a polská média.

Protestující na některých místech metropole blokovali dopravu, další demonstrovali před ministerstvem školství. Šéf resortu Przemyslaw Czarnek totiž podle nich pohrozil učitelům potrestáním za podporu demonstrací proti potratovému zákonu. Protestující před ministerstvem rozvinuli plakát s nápisem "Svobodné potraty, svobodné vzdělání" a požadovali ministrovu demisi. Někteří demonstrující se připoutali k bráně ministerstva, jedna žena se k ní podle agentury AP přilepila a policistům trvalo hodinu ji od brány oddělit. Poté ji odvezla sanitka.

Krátce po začátku protestu policie násilím odvedla některé lidi, včetně fotoreportérky Agaty Grzybowské, píše AP s tím, že je to poprvé, co polská policie během současných protestů proti zpřísnění potratového zákona zadržela novináře. Policie Grzybowskou později propustila. Podle agentury PAP si však před tím vyslechla obvinění z napadení policistů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Pospíšil v polské lize skóroval, Přikryl nahrál na čtyři góly

Čeští fotbalisté Martin Pospíšil a Tomáš Přikryl se podíleli na všech pěti brankách Jagiellonie Bialystok, která v 10. kole polské ligy zvítězila nad Plockem 5:2 a rázně ukončila sérii tří porážek. Pospíšil dal čtvrtý gól domácího celku, Přikryl na zbývající čtyři přihrál.

Třikrát se po jeho asistencích střelecky prosadil chorvatský útočník Jakov Puljič, hosté v druhém poločase pouze snižovali. Kapitán týmu Pospíšil dal první gól v sezoně, střelcům v polské lize vládne s osmi brankami český reprezentant Tomáš Pekhart z vedoucí Legie Varšava

Polská fotbalová liga - 10. kolo:

Gliwice - Gdaňsk 2:0, Bialystok - Plock 5:2 (gól domácích Pospíšil).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

EU nabídla Bidenovi obnovu úzké transatlantické spolupráce. Předseda Evropské rady ho pozval na mimořádný summit do Bruselu

Vrcholní představitelé Evropské unie nabídli nově zvolenému prezidentovi Spojených států Joeovi Bidenovi obnovení úzké transatlantické spolupráce. Předseda Evropské rady Charles Michel jej v telefonickém rozhovoru pozval na mimořádný summit s šéfy států a vlád evropské sedmadvacítky. Budoucí šéf Bílého domu také poprvé telefonoval i s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem.

"Během telefonátu předseda Michel navrhl obnovit silnou transatlantickou alianci založenou na společných zájmech a sdílených hodnotách," stojí v prohlášení, které vydal úřad předsedy Evropské rady. Michel podle něj přivítal Bidenovu oddanost americkým spojencům a podporu evropské spolupráce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy