Šťastný Zábranský: Kometu beru jako své dítě, cílem je nový stadion. A reprezentace? To nekomentuju

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
23. 4. 2018 8:49
Do mateřského klubu se vrátil jako vlastník a manažer v těžkých časech. Ale postupně se Libor Zábranský s Kometou vyškrábal až na vrchol. Podruhé za sebou dovedl i jako kouč mužstvo k titulu a znovu může slavit. Navenek působí klidně, ale uvnitř zalévá oddaného Brňana hřejivý pocit hrdosti a spokojenosti. Jako další cíl si určil nový stadion. Post trenéra národního týmu zatím nekomentuje.
Kapitán Leoš Čermák pohár jako první nezvedl, předal ho Liboru Zábranskému.
Kapitán Leoš Čermák pohár jako první nezvedl, předal ho Liboru Zábranskému. | Foto: Lukáš Filipec

Co bylo klíčem k obhajobě titulu?

Perfektní mančaft a špičkoví hráči. Chováme se jako rodina.

Je těžké skončit na prvním místě dvakrát po sobě?

Je to nádherný pocit. Teď si myslím, že to bylo stejně těžké jak vloni, tak letos. Hráli proti nám vynikající hráči s výbornými fanoušky. Každá série byla z hlediska loňského a letošního play off trochu jiná. Takticky jsme byli opět fantastičtí. My… Samozřejmě hráči. Zvládli jsme to i kondičně, bylo to vidět. Zvládli jsme to stejně jako vloni.

Máte pocit silnějšího zadostiučinění?

Takhle to neberu. Dělám hokej, protože ho miluju. Miluju Brno a jižní Moravu, Kometa je pro mě jako dítě.

Prožíváte bezprostřední oslavy jinak, když je to na ledě soupeře?

Ano, to je logické. Je tady méně našich fanoušků, nedá se to srovnat.

Kapitán Leoš Čermák předal pohár nejprve vám, až pak jste jej společně s ostatními zvedli nad hlavy. Co to pro vás znamená?

Kluci to udělali už před rokem a byla to pro mě obrovská pocta. Že to letos znovu zopakovali, znamená to pro mě ještě víc.

Neměl jste v té vřavě strach, že na ledě s pohárem zakopnete?

Jak jsem říkal, jsme rodina, držíme se navzájem. Věřím, že by mě kluci nenechali s pohárem padnout na led. (úsměv)

Čím si myslíte, že jste hráče získal na svou stranu?

To se musíte zeptat jich.

Měla Kometa v sezoně nějaké horší období?

Vždycky ten tým projde horším obdobím, slovo krize nemám moc rád. V olympijském čase jsme se hodně věnovali tréninku. Bylo to těžké, přišel na nás útlum, ale dostali jsme se z toho. Myslím, že to je přirozené.

Kdy jste začal opravdu věřit, že Kometa obhájí titul?

Od začátku sezony jsem tomu věřil. Kádr se moc nezměnil, jsme schopni měnit rytmus hry a šetříme síly. Zavíráme střední pásmo, hráči skvěle plní pokyny. Když hráče podepíšu, věřím mu. Petr Holík přišel výměnou za dva centry a odehrál to, co jsem po něm chtěl. Věřím, že to potvrdí.

Jak náročný byl pro vás osobně konec sezony?

Nepřál jsem si nic jiného, než aby to vyšlo. Je to znát na každém. Člověk toho kolikrát mnoho nenaspí. Play off je tvrdé, ale o to sladší je to teď.

Brno obhájilo titul naposledy v roce 1966, teď se to povedlo vašemu týmu. Kam se může brněnský hokej odrazit?

Po semifinále jsem říkal, že mám s Kometou ještě jeden cíl. Už to můžu říct. Pokud chceme hokej v Brně posunout, potřebujeme nový stadion.

Máte už představu o podobě kádru pro příští ročník?

Víte, manažeři se schovávají za různá klišé, že se s hráči nesmí jednat, ale takhle to proboha nefunguje. Hráč má agenturu, která ho zastupuje, a jestli si někdo myslí, že se 2. května dělají noví hráči a že to s agenturou není dávno dojednané, je to naivní omyl. Agentury mají zájem, aby jejich klienti měli smlouvy nebo aspoň dohody co nejdříve.

Mohl byste tedy naznačit, jak tedy bude složení týmu vypadat?

Nemohl.

A co vaše osobní plány? Jaká bude vaše nejbližší budoucnost?

Stoprocentně zůstanu v Kometě. Rozhodne zdraví a rodina.

Budete přemýšlet o pozici reprezentačního trenéra?

To nebudu komentovat. Budu teď slavit se svou rodinou. Čeká nás spousta práce, jednání s partnery na další sezonu a podobně.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Zeman navštíví 16. listopadu Slovensko, otevře Český dům

Prezident Miloš Zeman navštíví 16. listopadu Slovensko. Setká se se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou, s níž společně otevřou budovu Českého domu. O den později by na Slovensko měl přiletět premiér Andrej Babiš (ANO), který si v Bratislavě připomene výročí událostí ze 17. listopadu 1989. Prezident Zeman na 30. výročí od sametové revoluce zavzpomíná doma.

Zeman se o vznik Českého domu v Bratislavě snažil dlouhodobě. Při červnovém setkání s Čaputovou v Praze slovenské prezidentce poděkoval za podporu této snahy. Řekl, že se dohodli na společném otevření budovy. Byl by rád, aby v ní byla umístěna hospoda s českým pivem a kuchyní.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Zloději z brněnského klenotnictví ukradli zboží za 20 milionů. Policisté pátrají po tmavém audi

Škoda po vykradení klenotnictví v Brně je zhruba 20 milionů korun, řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Podle majitele klenotnictví Františka Hanáka zmizely desítky zejména luxusních hodinek. V souvislosti s případem pátrají policisté po tmavém Audi A6.

Maskovaní zloději vytrhli v pondělí po 4:00 za pomoci osobního vozu mříž klenotnictví a v obchodě sebrali zboží. Lupiči šli především po drahých hodinkách, zmizelo jich asi sto, řekl majitel obchodu.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Bývalý americký prezident Carter je v nemocnici, při pádu si zlomil pánev

Bývalý americký prezident Jimmy Carter si v pondělí při pádu ve svém domě zlomil pánev a je hospitalizován. Oznámila to agentura AP s odvoláním na sdělení Carterovy nadace. Pětadevadesátiletý politik si letos přivodil několik zranění, naposledy před dvěma týdny při pádu utrpěl tržnou ránu nad obočím, která si vyžádala 14 stehů. V květnu Carter prodělal operaci kyčle.

Zdroj: ČTK
Další zprávy