Nevyzrálost a nezkušenost, lituje Jágr porážky Rytířů na východě Čech

ČTK ČTK
29. 10. 2019 22:40
Hrající majitel Rytířů Jaromír Jágr se svým týmem neuspěl na ledě Hradce Králové v souboji s debutujícím trenérem Vladimírem Růžičkou.
Jaromír Jágr.
Jaromír Jágr. | Foto: Lukáš Caha

Hokejisté Kladna utrpěli pátou porážku za sebou. Na východě Čech sice vedli 1:0, ale Mountfield v 58. minutě rovněž v přesilové hře vyrovnal a v prodloužení zápas otočil.

"Jde spíš o nevyzrálost."

"Škoda. Jsem smutný z toho, že jsme to tady nechali. Byly tam chyby. Byla tam zbytečná přesilovka. Nevyhodíme puk u modré čáry na tři pokusy, k té přesilovce by vůbec nedošlo," řekl Jágr.

"Nemůžu nic upřít, jde spíš o nevyzrálost. Hokejově můžeme hrát s kýmkoliv. I když jsme dostali sedmičku od Třince, ale to bylo v úplně jiné situaci. Tam byl problém někde jinde, vyříkali jsme si to a uvědomili. Ten zápas jsme hodili za hlavu a doufám, že se to nebude opakovat," připojil Jágr k páteční domácí prohře s mistrem 1:7.

Rytíři podle něj stále doplácí na nezkušenost, kterou tým po pěti letech strávených v první lize mezi elitou provází. "I když to je patnáct zápasů, tak pořád po těch pěti letech to pořád není tolik. Pět let nám to procházelo, protože nás za to nikdo netrestal, protože v nižší soutěži nejsou ti hráči tak kvalitní. Tady je to buď obrovská šance soupeře, nebo si zavaříš na přesilovce," uvedl Jágr.

Podle něj je těžké hledat posily, které by Kladnu pomohly k lepším výsledkům. "My nemáme problém s tím, že bychom nebojovali nebo jsme neměli fyzičku. Tam je ta hokejovost, ale tu shání asi všichni. Že bys hotový hokejisty trhal někde na stromě, to asi těžko. Když už někdo existuje, tak bere plat, který my si nemůžeme dovolit," prohlásil.

Nějaké příchody ale nevyloučil. "Ale někdy máš štěstí i z té druhé soutěže. Věřím, že se tam něco najde, budeme tam koukat. Protože tam nejsou špatní hokejisti, někdy akorát nedostali příležitost a my dáváme příležitosti. Ti hráči, kteří si baráž vybojovali, mě nezklamali, hrajou výborně. Bojovnost tam dávají. Samozřejmě nedáváme tolik gólů, nikdo z nás nedá 30 nebo 40 gólů a uhrajeme si to. Jde o to to spíš doplnit," řekl.

Přiznal, že je v náročném programu unavený. Před necelými dvěma týdny byl kvůli marketingovým povinnostem v Las Vegas. V pondělí večer na Pražském hradě převzal od prezidenta Miloše Zemana medaile Za zásluhy a ve středu jej čeká odpoledne účast na tiskové konferenci Českého hokeje k představení jeho nového partnera.

"Je to šílený. Vrátil jsem se z Ameriky… Kdybych mohl hrát jen hokej, tak se tady tady nebavíme o jednom bodu, to říkám upřímně. Bylo by to úplně o něčem jiném. Jsem unavený a vyřízený," prohlásil Jágr, který po sedmizápasové bodové sérii (7+4) vyšel podruhé za sebou naprázdno. Kladno z posledních pěti duelů získalo jen dva body.

Akce berou část sil

"Ono se to nezdá, ale ono je to společensky únavné. Když někam jdu, já se snažím neodmítnout fotku, podpis. Než dojdeš z jedné místnosti do druhé, tak se stokrát vyfotíš. Jsi tam pět hodin. I když jsem se vrátil, tak je to psychicky únavné," přiznal Jágr, který se před duelem s Hradcem snažil z Pražského hradu dostal co nejdříve domů.

"Zítra znovu, ale to se nedá nic dělat, to je moje zodpovědnost vůči klubu. Jsou to sponzoři, díky nimž můžeme extraligu hrát. Pro mě jsou třeba ty akce důležitější, než dát gól na ledě. I když to někteří lidi nechápou, tak to tak je. Ti hráči musí být něčím placení. Pro náš klub je třeba jedna akce víc, než kdybych dal dva hattricky za sebou. Taková je situace," prohlásil Jágr.

S Růžičkou, s kterým slavili zlato na světových šampionátech v letech 2005 a 2010, nestihl v Hradci pomluvit. "Tady na ty věci není čas. Když jsem přijel, tak se snažím připravit na utkání, co se dá. Já přijdu dvě a půl hodiny před zápasem, rozcvičuju se a připravuju, abych se cítil co nejlíp. Ani s Jirkou Šlégrem jsme neměli minulý zápas velkou šanci se nějak pobavit," řekl Jágr.

V Hradci na jeho vystoupení přišel poprvé v sezoně vyprodaný stadion. "Diváci byli skvělí. Škoda, že jsem nepředvedl větší show. Ale jsem bohužel unavený. Tleskali, nepískali, byl to ohromný rozdíl mezi Hradcem a Boleslaví," připomněl Jágr pískot na svou osobu.

Do reprezentační pauzy čekají Kladno ještě dva duely. "Máme doma Vary, ty jsou rozjetý. Pak jedeme do Vítkovic. Každý zápas je pro nás důležitý. Hrajeme o přežití. Kdybychom měli o deset bodů víc, tak nikdo nemůže říct ani slovo, ale my je bohužel nemáme. Nevyzrálostí a nezkušeností," dodal sedmačtyřicetiletý druhý nejproduktivnější hráč historie NHL.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Kontroverzní britský zákon o vnitřním trhu prošel do další fáze, Johnson odvrátil vzpouru vládních poslanců

Kontroverzní britský zákon o vnitřním trhu, kvůli němuž se dostal Londýn do roztržky s EU, se posunul do další fáze projednávání v britském parlamentu. Kabinet premiéra Borise Johnsona odvrátil hrozící vzpouru některých vládních poslanců příslibem, že vláda nebude moci některá ustanovení zákona použít, dokud k tomu nedá souhlas Dolní sněmovna, napsal server BBC.

Zákon má umožnit volný pohyb zboží a služeb mezi Anglií, Walesem, Skotskem a Severním Irskem, až Spojené království 1. ledna opustí jednotný trh EU a celní unii, a to za předpokladu, že selžou jednání s EU o tom, jak zabránit postavení hranice mezi Irskou republikou a Severním Irskem, píše BBC. Britský návrh by však v některých bodech podrýval smlouvu o vystoupení Británie z EU a byl by tak porušením mezinárodního práva.

Vláda tvrdí, že je zákon bezpečnostní pojistkou pro případ, že by EU vykládala "rozvodovou" dohodu "extrémním a nerozumným způsobem", kritici však varují, že by norma mohla poškodit mezinárodní postavení Spojeného království.

Proti návrhu se staví opoziční labouristé a vyslovili se proti němu i někteří poslanci vládních konzervativců. Johnsonovi se však podařilo dnešním ústupkem vzpouru ve vlastní straně prozatím zažehnat.

Poslanci se budou návrhem zabývat naposledy příští týden, norma následně zamíří do Sněmovny lordů, kde však Johnsonova strana nemá většinu. Řada členů horní komory přitom již dříve vyjádřila vůči návrhu nelibost. Obě komory by se tak mohly o finální podobu normy střetnout, domnívá se agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Le Monde: Putin řekl Macronovi, že novičok si kritik Kremlu Navalnyj mohl vzít sám

Ruský prezident Vladimir Putin při telefonátu se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem nadhodil hypotézu, že si kritik Kremlu Alexej Navalnyj sám mohl vzít jed ze skupiny novičok. Píše to dnes francouzský deník Le Monde, který se odkazuje na své vlastní zdroje.

Putin v rozhovoru, který se uskutečnil z iniciativy francouzské strany již 14. září, ale o němž jak Kreml, tak Elysejský palác dosud podle listu podaly neúplné informace, řekl, že Navalnyj mohl z blíže nespecifikovaného důvodu sám novičok pozřít. Dále podle listu sdělil, že složení tohoto jedu není tak komplexní, jak se dříve udávalo, i když ani není prokázáno, že zrovna novičok byl k otravě Navalného použit.

Otravu nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok však potvrdily laboratoře v Německu a v den rozhovoru také nezávisle na německém vyšetřování odborná pracoviště ve Francii a Švédsku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy