"Kováři, vrať se do KHL." Plzeňští fanoušci neunesli kritiku od klubu a odešli

ČTK ČTK
9. 4. 2019 12:57
Hokejisté Plzně prohráli i druhé domácí utkání semifinále play off s Třincem, navíc je zklamalo chování některých příznivců Škody. Místo podpory týmu v klíčových fázích zápasu se jich několik desítek zaměřilo na vyřizování účtů s vedením klubu, neboť ten už nehodlá dále tolerovat urážlivá a vulgární skandování či další nepřístojnosti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Plzeň se s tímto problémem, který na západě Čech přetrvává mnoho let, snaží už dlouhou dobu bojovat. A chování fanoušků už také klub stálo statisíce korun na pokutách. Jenže od 12. března se k tomu všemu vznáší nad třetím celkem základní části hrozba uzavření hlediště na jedno utkání. Podmíněný trest platí až do konce sezony. A jedním z opatření ze strany klubu je pouštění hlasité hudby s cílem přehlušit vulgární skandování.

Hlavnímu jádru plzeňského "kotle" se podobné řešení vůbec nezamlouvá. Cítí ho jako omezující. Situace vygradovala v úterním duelu s Třincem. Přestože jde o postup do finále, plzeňští příznivci nechali své miláčky na holičkách ve chvíli, kdy ti potřebovali jejich podporu nejvíce. Krátce po gólu Třince na 4:2 po polovině zápasu zhruba 50 až 60 fanoušků opustilo tribunu.

Důvod? Kvůli velmi hlasité hudební produkci jim nebylo umožněno doručit již tradiční vulgární narážky na adresu hlavních rozhodčích Petra Úlehly a Pavla Hodka. Poslední kapku pak pro ně představoval nápis na kostce: "Raději diskotéku než vulgarismy."

"Že jsou rozhodčí neobjektivní, je přece super, a nebo si někdo z klubu myslí, že ani to ne? Potom se na mě nezlobte, ale zesilovaný Scooter je urážkou těch, co si platí zábavu. Klub může dosáhnout prázdných tribun a nebo toho, že se kotel opět vrátí k těm nepopulárním pí..m a č…ům, to chceme?" reagoval na Facebooku Pavel Trampota, jeden z plzeňských fanoušků.

Někteří "kotelníci" se vrátili po druhé přestávce, ale nefandili, vše se vrátilo do normálních kolejí až po snížení Jakuba Poura ve 47. minutě. Domácí hokejisty tím hodně zklamali.

"Chtěl bych poděkovat za celou kabinu těm fanouškům, kteří s námi zůstali po celých 60 minut! Osobně jsem se při návratu do extraligy strašně těšil na naše fanoušky a jsem teď velice zklamaný. Hrajeme semifinále extraligy, bojujeme o finále a část kotle v druhé třetině odejde? Takové fanoušky nepotřebujeme," nebál se veřejně prezentovat názor kabiny i klubového šéfa Martina Straky reprezentační útočník Jan Kovář.

"Strčte si to disko, víte kam. Fans nemůžou vyjádřit svůj názor a pan Kovář bude ještě uražen. Tak se, hochu, vrať do NHL a KHL, kde budeš mít klid," nebral si servítky další z fanoušků Pavel Martínek. 

"Jsme v semifinále a potřebujeme podporu. Myslím, že tohle si nikdo z nás nezaslouží. Padáme tam po hlavě do střel, všichni makáme a pak přijde tohle. Určitě nás to hodně mrzí, samozřejmě jsme si toho všimli," uvedl další útočník Miroslav Indrák.

V podobném duchu mluvil na citlivé téma i obránce Lukáš Pulpán. "Jestli to takhle chtějí místo toho, aby si užili, že jsme v semifinále, je to jejich věc. Ti, co tu nechtějí být, tak ať tu nejsou. My chceme fanoušky, kteří nás budou podporovat. A ne, aby odešli, když je nejvíc potřebujeme. Naopak těm, co zůstali, jsme vděční," prohlásil Pulpán.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Likvidaci provedou hasiči podle pokynů veterinářů. Podle Tomana by byli povolání vojáci jen v případě, pokud by to bylo nutné. Hmotnost drůbeže veterináři odhadují na 400 tun.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství. Veterináři odvezli vzorky z tohoto chov k vyšetření, na výsledky se zatím čeká. Vzorkovat se budou také drobné chovy. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Státy EU budou dohlížet nad zbraňovým embargem v Libyi, shodli se ministři zahraničí. Mise bude probíhat na moři i ve vzduchu, řekl italský ministr

Státy Evropské unie budou dohlížet na dodržování zbraňového embarga OSN v Libyi prostřednictvím nové mise. Shodli se na tom unijní ministři zahraničí, kteří odmítli možnost obnovení námořní operace Sophia, kterou původně kvůli libyjské krizi zvažovali. Podle italského ministra Luigiho di Maia by měla operace vedle námořního a vzdušného nasazení probíhat i na zemi.

Na potřebě lepší kontroly zákazu dovozu zbraní do Libye se před měsícem v Berlíně shodli politici řady velmocí včetně Ruska, Turecka, Francie, Německa, USA či samotné EU. Šéf unijní diplomacie Josep Borrell tehdy nevyloučil, že by unijní země mohly vyslat do země sužované konfliktem dvou znepřátelených stran vojáky. Podmínil to však dodržováním příměří, které je stále porušováno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy