Hokejový obránce Ptáček ukončil ve 42 letech kariéru. Odehrál 23 sezon

3. 6. 2017 12:22
Hokejový obránce František Ptáček po 23 odehraných sezonách ukončil ve 42 letech kariéru. Hráč s druhým nejvyšším počtem startů v domácí extralize, v níž odehrál 1209 zápasů, po konci v prvoligovém Kladně další angažmá nehledá a stal se asistentem koučem u mládeže Sparty. Ptáček právě ve sparťanském klubu prožil nejúspěšnější období kariéry, s Pražany získal čtyři tituly a přidal stříbro a tři bronzy. Poslední dva roky strávil v Kladně, jeho extraligový rekord proto letos v březnu překonal plzeňský Petr Kadlec.
František Ptáček ukončil svoji bohatou kariéru v dresu Kladna.
František Ptáček ukončil svoji bohatou kariéru v dresu Kladna. | Foto: Milan Kammermayer

před 13 minutami

Krčmář odpočíval a česká biatlonová štafeta dojela v Anterselvě patnáctá

Čeští biatlonisté bez své jasné jedničky Michala Krčmáře, který dostal po náročném programu volno, obsadili v posledním štafetovém závodu před olympijskými hrami 15. místo. Naděje na lepší výsledek týmu sebral hned na prvním úseku Mikuláš Karlík, neboť po trestném kole jel v závěru startovního pole. Vyhráli suverénně Norové.

Karlík v prvním kole zlomil hůl, což jej ovlivnilo při následné úvodní střelbě. "Zbytečně jsem si ukopl hůlku, pak nad tím přemýšlel a na ležce neudělal nic, co jsem měl. Jsem na sebe naštvaný," řekl České televizi. Po trestném kole Karlík klesl na poslední 24. pozici a na ní s velkou ztrátou také předával Milanu Žemličkovi.

Ten na střelnici nezaváhal, štafetu vytáhl a předával devatenáctý s mankem už téměř tří minut. Jakub Štvrtecký třikrát dobíjel a vyslal Adama Václavíka na trať z 17. místa. Český finišman si úsek protáhl po chybné ráně také o 150 metrů a doběhl patnáctý, předposlední ze štafet, které nebyly dostiženy o kolo. Odstup od Norů v cíli narostl na více než pět a půl minuty.

Češti si připsali 15. pozici v této sezoně po 11., 9. a 18. místě, vždy absolvovali minimálně jeden trestný okruh. Norové vyhráli i třetí týmový závod, do něhož nastoupili. Druzí byli o bezmála dvě minuty pomalejší Rusové, třetí Němci.