Cenný triumf Třince. Oceláři vyhráli na ledě Sparty 3:2 a vedou finálovou sérii

22. 4. 2022 21:11
Hokejisté Třince vyhráli třetí finále play off extraligy na ledě Sparty 3:2 a v sérii hrané na čtyři výhry vedou 2:1. Pražané stejně jako v předchozích utkáních o titul vedli, ale Oceláři dvěma góly ve druhé třetině otočili vývoj ve svůj prospěch.
Třinecká radost
Třinecká radost | Foto: Milan Kammermayer

Sparta v play off prohrála poprvé doma, Třinec naopak úspěšně zvládl i páté utkání v halách soupeřů. Utkají sledovala vyprodaná O2 arena a 17 220 diváků je nejvyšší návštěva v sezoně.

"Klíčové vítězství to určitě nebylo, hraje se na čtyři. Samozřejmě, že je to další dílek do skládačky, ale rozhodně v sobotu je nový den a čeká nás další zápas. A může být vše jinak. Jsme rádi za výhru a jdeme se připravovat na další zápas," řekl třinecký Andrej Nestrašil, který se na výhře hostů podílel gólem.

Zatímco domácí nastoupili do prvního domácího duelu v sérii ve shodné sestavě jako v úterý v Třinci, Oceláři udělali dvě změny. Do hry se po zdravotních problémech vrátil útočník Daňo, do obrany Zahradníček.

Po vyrovnaném úvodu převzala aktivitu Sparta a v 10. minutě se dostala i do vedení. Sobotkovu přihrávku zpoza branky využil Řepík a Pražané tak i ve třetím finále skórovali jako první.

Oba týmy si poté zahrály první přesilové hry, skórovat v nich ale nedokázaly. Na začátku druhé třetiny se do slibné šance dostal Ondřej Kovařčík, Hudáčka v brance Sparty však nepokořil. Na druhé straně prokázal svou rychlost Forman, Kacetl byl připravený.

Ve 29. minutě se Třinci podařilo vyrovnat, když se v početní výhodě prosadil důrazný Marcinko. Pražané se mohli dostal do vedení při vyloučeních Marcinka a Musila, Kacetl však chytal výborně. Po sérii šancí na obou stranách se ve 38. minutě prosadil Nestrašil, jenž zakončil Kundrátkovu akci a posunul Oceláře do vedení.

Slezané se následně zaměřili na pozornou defenzivní činnost a čekali na svou šanci z brejku. Dočkali se ve 48. minutě, kdy Roman našel před brankou volného Draveckého a slovenský útočník přiblížil Třinec k vítězství.

"Nemyslím si, že by byl Třinec lepší, byl jenom lepší v koncovce. Nemyslím si, že bychom měli problém se zakládáním útoku. Třinec dobře brání. S hrou v přesilovkách spokojený nejsem. Ofenziva nebyla až tak špatná, protože proti takhle dobře bránícímu mužstvu, jako je Třinec, jsme si vytvořili docela dost šancí," řekl trenér Sparty Josef Jandač.

V nervózním závěru si domácí připsali jedno dílčí vítězství, neboť Dvořák v bitce pokořil Draveckého. Následně byl zápas i na chvíli přerušen, neboť po vyloučení domácího útočníka Sobotky za faul na Marinčina začali diváci házet nejprve na led a poté po hostující střídačce předměty. Obránce Slezanů Douderu dokonce zasáhla do rtu mince.

"Celý klub HC Sparta Praha se vymezuje proti neakceptovatelnému chování několika diváků, kteří vhodili předměty na ledovou plochu. Sparťanští fanoušci vždy fandí sportovně. Věříme, že se podobný incident nebude už nikdy opakovat," uvedla na twitteru generální manažerka Sparty Barbora Snopková Haberová.

Šestnáct sekund před koncem se podařilo snížit Kašemu, více ale Sparta nezvládla.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Řepík (Sobotka, Forman), 60. D. Kaše (Němeček. Řepík) - 29. Marcinko (Marinčin, Hrňa), 38. Nestrašil (Kundrátek), 48. Dravecký (M. Roman, Hrehorčák). Rozhodčí: Mrkva, Pražák - Brejcha, Lederer. Vyloučení: 4:5, navíc T. Dvořák - Dravecký oba 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 17.220 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

Sparta: J. Hudáček - Matuškin, Němeček, Polášek, T. Pavelka, T. Dvořák, Moravčík, Jurčina - Řepík, Sobotka, Forman - Chlapík, D. Kaše. Buchtele - Šmerha, Horák, E. Thorell - Dvořáček, Vitouch, Strnad. Trenéři: Jandač a M. Hořava.

Třinec: Kacetl - Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Zahradníček, M. Zbořil - M. Růžička, P. Vrána, Daňo - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Nestrašil - Svačina, Marcinko, Chmielewski - Dravecký, M. Roman, Hrehorčák - Hrňa. Trenér: Varaďa.