Orli končí ve čtvrtfinále, křídla jim přistřihl Dubův Klagenfurt

Lukáš Caha Lukáš Caha
5. 3. 2017 21:37
Znojemští hokejisté prohráli i čtvrtý čtvrtfinálový zápas proti Klagenfurtu a sezóna tak pro ně definitivně končí. V sérii nevyhráli jediný zápas. Poslední duel rozhodli Rakušané na začátku druhého prodloužení.
Orli prohráli ve čtvrtfinále počtvrté a sezóna jim končí.
Orli prohráli ve čtvrtfinále počtvrté a sezóna jim končí. | Foto: Lukáš Caha

Znojmo - Znojemští Orli loňský úspěch v mezinárodní EBEL lize letos nezopakují. V neděli prohráli na domácím ledě 2:3 v prodloužení, a postup do semifinále tak slaví jejich soupeř z Klagenfurtu.

První třetina byla z obou stran poměrně opatrná. Klagenfurt si zahrál dvě přesilovky, ale ani jednu nedokázal zužitkovat. Přesto se v šestnácté minutě octl puk ve znojemské brance, ovšem po konzultaci s videem jej rozhodčí neuznali pro kopnutí bruslí. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky se vše změnilo. Stefan Geier využil defenzivní chyby Orlů, vybruslil s pukem od mantinelu před branku a otevřel vývoj utkání. Domácí odpověděli po dvanácti minutách. Na 1:1 srovnával Marek Špaček.

Jihomoravany gól nakopl a čím dál více se tlačily do útočného pásma. V osmačtyřicáté minutě vystřelil od modré čáry Sean McMonagle a brankář Tomáš Duba kapituloval podruhé.

Ani tato branka však nebyla vítězné. Sedm minut před závěrečnou sirénou se dostal k dorážce opět Stefan Geier a skulinkou ve výstroji Marka Schwarze poslal kotouč za brankovou čáru.

Po šedesáti minutách základní hrací doby se zápas přehoupl do prodloužení, které trvalo dvacet tři minut. Pak obdržel přihrávku přímo před branku Thomas Koch a rozhodl o postupu Klagenfurtu do semifinále. Znojmo se se sezónou naopak loučí.

"Je to škoda. Ač tomu konečný výsledek série neodpovídá, myslím si, že jsme byli tři zápasy vyrovnaným soupeřem," hodnotí znojemský útočník Tomáš Plíhal. "Kdybychom urvali nějakou výhru, ta série by se vyvíjela určitě jinak."

Čtvrtfinále play off EBEL ligy - 4. zápasy:

Znojmo - Klagenfurt 2:3p (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Špaček (Plíhal, Stehlík), 48. McMonagle (Yellow Horn, Lakos) - 22. Geier S., 53. Geier S. (Kapstad), 83. Koch. Konečný stav série: 0:4.

Další výsledky: Bolzano - Linec 5:4p (stav série 3:1), Graz - Salcburk 4:0 (stav série 1:3), Innsbruck - Vídeň 2:3 (konečný stav série 0:4).