Dojatý Hamrlík byl naměkko: Tleskala mi celá kabina

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
23. 4. 2013 8:20
Zlínský obránce Martin Hamrlík skončil po finále kariéru.
Martin Hamrlík svou bohatou kariéru titulem nezakončil, přesto jej rozlučka pořádně dojala
Martin Hamrlík svou bohatou kariéru titulem nezakončil, přesto jej rozlučka pořádně dojala | Foto: CPA

Zlín - Bilanci jedné vyhrané finálové série a třech prohraných už nerozšíří Martin Hamrlík.

Brzy čtyřicetiletý zlínský obránce, který už před play off potvrdil, že se jedná o jeho poslední extraligovou sezonu, hodlá své předsevzetí i přes porážku v sedmém utkání s Plzní dodržet.

Muž, který po návratu ze zámoří odehrál ve zlínském dresu 16 sezon, byl už před zápasem dojatý z toho, že jde o jeho poslední zápas v kariéře.

"Myslel jsem si, že to bude ještě o něco těžší. Ale na rozcvičce jsem slzel. Pak jsem si řekl, že zatnu zuby a nebudu na to myslet, ale z hlavy to vyhnat nešlo, že je to naposledy," řekl novinářům Hamrlík.

Mrzelo ho jen to, že se nemohl se zlínským publikem rozloučit titulem.

"Bohužel to ale nedopadlo, chyběl k tomu kousek. Určitě teď mrzí, že to nevyšlo. Prohráli jsme se vztyčenou hlavou a určitě to bylo lepší, než prohrát 0:4 jako s Pardubicemi," připomněl Hamrlík minulou finálovou účast Zlína v roce 2005.

"Celá kabina stála a tleskala"

Výkony v play off jej jeho tým velmi potěšil. "Jsem obrovsky šťastný. Jsem spíš pesimista, takže jsem to nečekal. Kosila nás navíc zranění a já myslel, že nás to hodně ovlivní. Ale byla to bomba," uvedl zlínský bek.

Největší radost mu udělala rozlučka se spoluhráči hned po zápase.

"Kluci poděkovali a jsem rád, že se mi dostalo takového privilegia, které tu nikdo za dobu mého působení nezažil. Celá kabina stála a tleskala, toho si cením. Obešel jsem kabinu, s každým jsme se objal a poděkoval, to bylo super. Každý mi jen říkal, abych zase přišel co nejdřív," liboval si po zápase.

"Strakovi titul za jeho skromnost přeju"

Když už nevyhrál Zlín, titul je díky Martinu Strakovi podle Hamrlíka v dobrých rukou.

"On je sympaťák. Byli jsme spolu na pokoji na MS dvacítek v Saskatoonu (1991), kde jsme skončili třetí. Se Stračenou se známe, je to skromný kluk a super borec. Určitě to přeju víc Plzni než třeba Třinci," přiznal Hamrlík.

"Perfektní bylo i to, co předvedl Jarda Špaček. Určitě splnil, co od něj očekávali. Klobouk dolů, že naskočil do takového zápřahu," uvedl na adresu obránce, který se vrátil na led po téměř roční pauze.

Bek, jenž ve Zlíně se zámořskou přestávkou působí už od roku 1990, by rád zůstal ve zlínské kabině jako trenér obránců.

"Máme se ještě sejít a uvidíme. Přál bych si trénovat beky, kluci mě k tomu vábí, i samotní obránci. To by bylo moc hezké," dodal Hamrlík.

 

Právě se děje

Další zprávy