Češi se v Moskvě vytáhli. Pěti góly smetli Finy

Aleš Vávra Aleš Vávra
17. 12. 2011 17:30
Česko - Finsko 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Moskva - Čeští hokejisté složili reparát za nepovedný úvodní duel Channel One Cupu se Švédskem. Další severský tým - Finsko - v Moskvě přehráli a nad úřadujícími světovými šampiony zvítězili jednoznačně 5:1.

V turnaji tak mohou skončit na druhém místě, o které budou v neděli bojovat v duelu s domácí Sbornou. Triumf už má jisté Švédsko, které dnes porazilo Rusy 4:2.

Tým Aloise Hadamczika vyhrál v Euro Hockey Tour po třech porážkách v řadě. Dvěma góly se na vítězství podílel útočník Zbyněk Irgl, obránce Krajíček a útočník Vrána si připsali gól a asistenci.

Utkání mezi Českem a Finskem jsme sledovali ŽIVĚ
Švédové porazili Rusko, bek Kronwall nasázel hattrick

Ze začátku se musel ohánět spíše český brankář Pöpperle, který nahradil Štěpánka. Skóre ale v 8. minutě otevřel debutant v sestavě národního týmu, obránce pražské Slavie Jakub Krejčík. Při jeho nahození od modré čáry měl finský gólman Koskinen zakrytý výhled.

Uběhlo dalších šest minut a Češi šli do dvougólového trháku. A byla to kombinace zkušených. Hubáček pronikl do obrany mistrů světa po pravém křídle, vystřelil a Irgl byl ve správný čas na správném místě - 2:0.

Radost Zbyňka Irgla.
Radost Zbyňka Irgla. | Foto: Reuters

Před odchodem do kabin Finové utkání zdramatizovali. V přesilovce se prosadil Pesonen.

Na začátku druhé části mysleli Seveřané na vyrovnání, Češi ale nečekaně udeřili ve vlastním oslabení. Vondrka využil chyby Finů v útočném pásmu, vyvezl puk a ideálně ho předložil Irglovi, který prostřelil Koskinena.

V 31. minutě skóroval Pech, ovšem rukou, takže gól nemohl platit. Vše si ale český národní tým vynahradil v závěrečné třetině. Nejprve přečkal dlouhé oslabení třech proti pěti a poté udeřil.

Nejprve využil přesilovou hru Vrána, který z prostoru mezi kruhy našel mezírku mezi betony finského gólmana. A vzápětí zvýšil na konečných 5:1 obránce Krajíček.

Channel One Cup, turnaj Euro Hockey Tour v Moskvě:

Česká republika - Finsko 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Krejčík (Vrána), 15. Irgl (Hubáček, Němec), 23. Irgl (Vondrka), 50. Vrána (Krajíček), 52. Krajíček - 19. Pesonen (Kiiskinen). Rozhodčí: Zacharov, Ravodin - Sadovnikov, Zacharenkov (všichni Rus.). Vyloučení: 9:8, navíc Jalasvaara (Fin.) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4000.

Česká republika: Pöpperle - Němec, Čáslava, Kutlák, Nakládal, Krajíček, Krejčík - Průcha, Červenka, Rolinek - Petružálek, Vrána, Vondrka - Orsava, Kreps, Kašpar - Irgl, Pech, Hubáček. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Finsko: Koskinen - Hietanen, Mäenpää, Kousa, Heikkinen, Uusitalo, Jalasvaara, Jokela, Järvinen - Enlund, Lindgren, Marjamäki - Kiiskinen, Kuparinen, Pesonen - Anttila, Wirtanen, Osala - Jasu, Kemppainen, Louhivaara. Trenéři: Jukka Jalonen, Petri Matikainen a Pasi Nurminen.