Češi prohráli s Finskem, šance na prvenství však žije

28. 4. 2012 20:50
Česko - Finsko 2:3 PP, Rusko - Švédsko 4:2
Radost Ondřeje Němce a Petra Nedvěda ze vstřeleného gólu
Radost Ondřeje Němce a Petra Nedvěda ze vstřeleného gólu | Foto: Reuters

Brno - Čeští hokejisté sice v rámci Kajotbet Hockey Games prohráli s Finskem 2:3 v prodloužení, pořád jim však zůstává šance na to, že ovládnou nejen České hokejové hry, ale také celý ročník Euro Hockey Tour.

Česká reprezentace se sice dostala v první třetině zásluhou Ondřeje Němce a Lukáše Kašpara do dvougólového vedení, ve druhé třetině však Finové vyrovnali díky gólů Lennarta Petrella a Mikka Mäenpääho.

A protože ve třetí třetině už gól nepadl, muselo rozhodnout o vítězi prodloužení, v jehož třetí minutě se trefil nad rameno brankáře Štěpánka Tuomas Kiiskinen.

Zápas jsme sledovali v online reportáži

Finové se tak s pěti body dostali do čela Českých her o bod před Čechy. V tabulce Euro Hockey Tour však díky výhře 4:2 nad Švédskem ve večerním zápase vedou Rusové, kteří mají na svěřence Aloise Hadamczika jednobodový náskok.

A právě Rusové budou v neděli od 18 hodin závěrečným soupeřem českého týmu na turnaji. Zároveň to bude pro oba týmy generálka před mistrovstvím světa.

Výsledek:

Česko - Finsko 2:3 v prodloužení (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Němec (P. Nedvěd, Hemský), 17. Kašpar (Novotný) - 27. Petrell, 32. Mäenpää (Hietanen, J. Jokinen), 63. Kiiskinen. Rozhodčí: Anisimov, Olenin (oba Rus.) - Blümel, Tošenovjan. Vyloučení: 7:7, navíc Čáslava 5 min. a do konce utkání - J. Pesonen 10 min. a 5 min a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 6905.

Česko: Štěpánek - Nakládal, Blaťák, Čáslava, Kutlák, Krajíček, Mojžíš, Němec, Kindl - Tenkrát, Plekanec, Tlustý - Vincour, P. Nedvěd, Vondrka - Hemský, Koukal, Průcha - Petružálek, Novotný, Kašpar. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Finsko: Vehanen - Hietanen, Mäenpää, Kousa, Söderholm, Niskala, Väänänen, Järvinen, Kukkonen, Jaakola - J. Jokinen, M. Koivu, Kiiskinen - Mikael Granlund, Immonen, J. Pesonen - Kontiola, N. Kapanen, Pyörälä - Pihlström, Nokelainen, Petrell - od 29. navíc Kuparinen. Trenér: Jukka Jalonen, Petri Matikainen a Ari-Pekka Selin.

Rusko - Švédsko 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)