Češi díky Pavelcovi udolali Slovince a utekli další ostudě

Čeští hokejisté mohou za výhru 4:2 nad Slovinskem děkovat především Ondřeji Pavelcovi, který předevedl několik vynikajících zákroků.
Čeští fanoušci i přes klopýtnutí s Dánskem svým miláčkům v národním dresu věřili.
Jiří Hudler se spoluhráči před utkáním způsobně stojí při hymně,...
...jejíž notový zápas vypadá v provedení Švédů takto.
V hledišti nemohl chybět ani zraněný gólman Alexander Salák se svým malým potomkem.
10. 5. 2013 18:30

Stockholm - Čeští hokejisté tentokrát na mistrovství světa zvládli roli favorita, když v pátečním zápase porazili Slovinsko 4:2.

Po třetí výhře na turnaji se tak posunuli zpět na čtvrté místo tabulky o dva body před Norsko, to však má k dobru sobotní zápas s Běloruskem.

Online reportáž ze zápasu si přečtěte ZDE.

Velkou zásluhou na české výhře má brankář Ondřej Pavelec, který především v první třetině zlikvidoval spoustu gólových šancí soupeře.

Tři branky vstřelili Češi v přesilových hrách, první branku zápasu pak vstřelili v oslabení.

Předposlední zápas v základní skupině čeká český tým v neděli od 16:15 proti Kanadě, která se může po večerním zápase s Běloruskem (20:15) dostat na první místo ve skupině.

Česko znovu spasil Michálek

Češi sice vedli od 6. minuty zásluhou gólu Petra Koukala v oslabení. Slovinci však během šesti minut skóre otočili, když se trefili Sabolič a Tičar.

Úvodní část však skončila remízou, a to především díky Pavelcovu výkonu a přesilovkové brance Jiřího Hudlera ve 20. minutě.

Trápení českého týmu pak zlomil ve 47. minutě Zbyněk Michálek, jenž zlomil nerozhodný výsledek i ve čtvrtečním zápase s Dánskem. Výhru českého týmu pak v 56. minutě potvrdil jeho kapitán Jiří Novotný.

"Sáhli jsme si psychicky na dno. Každý viděl, v jakých sračkách to je. Pořád si to nesedá a to už máme za sebou pět zápasů," řekl po zápase novinářům právě Novotný.

"Doufám, že nám tohle pomůže k lepšímu. Máme osm bodů, to sice není žádná pecka, ale taky to není špatné a máme to (postup do čtvrtfinále) ve svých rukou," dodal.

Výsledek:

Česko - Slovinsko 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Koukal, 20. Hudler (Voráček, Nakládal), 47. Z. Michálek (Voráček), 56. Novotný (Hubáček, Čáslava) - 7. Sabolič (Tičar, Gregorc), 12. Tičar (Sabolič). Rozhodčí: Kirk (Kan.), Olenin (Rus.) - Suominen (Fin.), Valach (SR). Vyloučení: 5:5. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1949.
Česko: Pavelec - Z. Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák - Voráček, Vrána (21. Hertl), Hudler - Irgl, Novotný, Hubáček - Fleischmann, Jan Kovář, Tlustý - Vrbata, Hanzal, Koukal. Trenér: Alois Hadamczik.
Slovinsko: Kristan - Gregorc, Robar, Pretnar, Kranjc, Pavlin, Kovačevič, Tošič, Tavželj - Jeglič, Tičar, Sabolič - D. Rodman, M. Rodman, Urbas - Razingar, Pajič, Bašič - Pance, Mušič, Goličič. Trenér: Matjaž Kopitar.

Libanonský premiér večer oznámí rezignaci své vlády kvůli výbuchu v Bejrútu

Libanonský premiér Hasan Dijáb brzy oznámí demisi své vlády. Podle agentury Reuters to dnes uvedl libanonský ministr zdravotnictví Hamad Hasan. Libanon se v posledních dnech potýká s masivními protivládními protesty po ničivé explozi v přístavu v hlavním městě Bejrútu, při níž přišlo o život více než 160 lidí a dalších více než 6000 bylo zraněno.

"Celá vláda rezignovala," řekl podle agentury AP Hasan novinářům po jednání vlády. Premiér Dijáb podle něj nyní pojede za prezidentem, aby mu za celý kabinet podal demisi.

Kancelář premiéra uvedla, že Dijáb "promluví k národu" v 19:30 místního času (18:30 SELČ).

Zdroj: ČTK , Zahraničí
před 34 minutami

Libanonský premiér oznámí demisi vlády, řekl ministr

Libanonský premiér Hasan Dijáb brzy oznámí demisi celé své vlády, podle agentury Reuters to po jednání kabinetu řekl novinářům ministr zdravotnictví.

před 39 minutami

Policie v Chicagu se střetla s davy rabujících, zatkla kolem stovky lidí

Stovky lidí v chicagské obchodní čtvrti Magnificent Mile a dalších částech města v noci na pondělí vzaly útokem obchody. Hlášeno bylo rabování, ničení výloh a střety s policií. V jednu chvíli někdo vystřelil na strážníky, ti palbu opětovali. Policie uvedla, že zraněno bylo 13 strážníků a přes 100 lidí bylo zatčeno. Informovala o tom agentura AP.

Policejní superintendant David Brown uvedl, že "nešlo o organizovaný protest", ale o "čirou kriminalitu". Podle něj lze očekávat, že v centru do odvolání zůstanou početné policejní hlídky.

Mnoho obchodů, které lidé vyrabovali, bylo podle AP teprve nedávno otevřeno po nepokojích v souvislosti se smrtí George Floyda při květnovém zatýkání v Minneapolisu.