3:1
Lev Praha
18. Bartulis, 29. Torianik, 60. Dadonov
56. Azevedo

Dobrý večer z Bratislavy. V 19:00 tady začne čtvrté utkání čtvrtfinále Kontinentální hokejové ligy. Lev Praha vede v sérii s Donbassem Doněck 2:1 na zápasy a dnes by chtěl do trháku. Proti ale stojí odhodlaný soupeř i nenávist slovenských fanoušků.

V Bratislavě právě probíha předzápasové rozbruslení a zdá se, že se tribuny zaplňují trochu pomaleji než včera. To ovšem nic nemění na tom, že po včerejším výbuchu emocí nečeká český celek ze strany slovenských fanoušků zrovna vřelé přivítání - více o tom čtěte ZDE.

Lev Praha navíc před dnešním zápasem počítá velice citelné ztráty v sestavě. Za zdvižené prostředníčky vůči fanouškům byli na dnešní zápas potrestání Jiří Novotný a Michal Birner, ale chybí také další zranění či nemocní hráči: útočník David Ullström a obránci Martin Ševc, Topi Jaakola a Spencer Humphries.

Lev Praha - Záhřeb: Jiří Novotný
Lev Praha - Záhřeb: Jiří Novotný | Foto: CPA Eduard Erben

HK Donbass Doneck:

Laco (Leighton) – Kolář, Konev, Podhradský, Wilson, Bartulis, Razin, Siľnickij – Laine, Wirtanen, Robitaille – Dadonov (A), Fedotenko (C), Jakuceňa (A) – Kagarlickij, Varlamov, Kašpar – Torianik, Beluchin, Zacharov

HC LEV Praha:

Vehanen (Engren) – Oystrick (A), Nemec (C), Gragnani, O'Byrne, Mäenpää, Nakládal, Mikuš, Pacovský – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Ridderwall, Kapanen (A), Řepík – Azevedo, Zackrisson, Klepiš – Kubalík, Cingel, Matai (A)

Hráči vyjíždějí na hrací plochu a Lev Praha samozřejmě vítá pískot. Diváků dnes ovšem přišlo podstatně méně než na včerejší zápas, největší ovace sklídil slovenský gólman Ján Laco, který se dnes postaví do brány Doněcku.

1

Utkání právě začalo.

2

Donbass začal aktivně, ale rána od modré minula Vehanenovu bránu.

3

Teď před Vehanenem šikovně stínil Kašpar, ale i tato rána z dálky míjí lví klec.

4

Lev se až na konci čtvrté minuty dostal do útoku, jenže Sekáč přestřelil a Doněck vyrazil do rychlého brejku a přečíslení dva na jednoho. Přihrávku na volného Laineho ale srazil obránce a Vehanen zasahovat nemusel.

7

Čas běží velmi rychle a šanci jsme stále neviděli žádnou. Oba týmy výborně brání střední pásmo a gólmani jsou zatím bez práce. Na konci sedmé minuty je poměr střel na bránu 1:0 pro Doněck, to svědčí o tom, jaký hokej v Bratislavě sledujeme.

8

Z úhlu střílel nakonec Ondřej Němec, ale trefil Laca do masky a rozhodčí hru přerušuje.

9

Před Doněckem se otevřela obrana, jenže Varlamov zkazil přihrávku na rozjetého Kašpara a rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

9

Klepiš našel před bránou Azeveda, který stál ale moc blízko Laca, a tak nedokázal zamířit.

10

O'Byrne zkusil štěstí od modré čáry, ale Laco na jeho střelu dobře viděl a v pohodě zasáhl.

10

Vehanen si poradil s první velkou šancí Doněcku! Nejprve betonem vyrazil bekhendový pokus unikajícího Laineho a pak kryl i dorážku Wirtanena.

12

Lev Praha bude hrát přesilovku. Jan Kolář totiž srazil k ledu unikajícího Azeveda a dostává za to dvě minuty.

12

A další komplikace pro Doněck! Jiří Sekáč se drží za obličej Petteri Wirtanen dostává dvě minuty za faul vysokou holí.Lev Praha bude hrát minutu a 40 vteřin dlouhou dvojnásobnou početní výhodu.

14

Laco kryje ránu od modré a puk letí přes všechny čáry až za Vehanena.

15

Obrovský tlak Lva, jenže Laco pochytal rány Zackrissona i Thörnberga, a protože Mäenpää z dálky dvakrát tvrdě minul, Donbass dlouhé oslabení ve třech ubránil!

17

GÓÓÓÓL! Donbass vede 1:0! Přichází trest! Zdálo se, že Lukáš Kašpar protáhl bekhend moc do úhlu a prováhal možnost k ráně, jenže pak se rychle otočil, vrátil puk před bránu a obránce Oskar Bartulis ho tvrdě napálil do sítě!

20

Se Lvem inkasovaná branka zamávala, hosté se nemohou dostat do útoku. Už běží poslední minuta první třetiny.

20

První třetina skončila.

Lev Praha v prvních dvaceti minutách přestřílel Doněck v poměru 17:7, ale do šaten odchází za nepříznivého stavu 0:1. Pražany může mrzet hlavně téměř dvě minuty dlouhá přesilovka 5 na 3, ve které si sice pražský tým vytvořil velký tlak, ale gólman Laco k radosti všech fanoušků v aréně všechny strely pochytal. Doněck uvěřil z ojedinělé akce v závěru, druhát řetina začně přibližně v 19:47.

21

Druhá třetina začala.

23

Oba týmy si zatím předávají puky ve středním pásmu a nikdo není schopen dostat se do pásma.

23

Až teď se to povedlo Lvu, Oystrick dvakrát střílel od modré a Laco nic neviděl, ani jedna rána ale netrefila zařízení.

24

Laine mířil přesně, ale Vehanen si povyjel a jeho ránu příklepem hrudí ztlumil.

25

Teď Vehanen přes Fedotěnka neviděl vůbec nic, ale nahození z pravé strany ho trefilo do výstroje.

25

26

Sekáč pálil z otočky z mezikruží těsně vedle, ránu možná lehce lízl clonící obránce. Doněck posléze raději vyhazuje na zakázané uvolnění.

26

Doněck si bere oddechový čas.Zřejmě proto, aby si mohla pětice, která je už dlouho na ledě, odpočinout. Kvůli icingu totiž Donbass nemůže střídat.

29

GÓÓÓÓL! Doněck vede 2:0! Doněck neměl doteď vůbec nic, ale přesto znovu udeřil dřív než útočící Lev. Gragnani totiž u tyče nechal trestuhodně volného Alexandera Torianika, který z brankoviště procpal přihrávku od zadního mantinelu za Vehanena.

31

Donbass měl velké štěstí, puk se po sražené ráně Azeveda nikým nekontrolovaný snášel z výšky do brankoviště, ale těsně minul prázdnou bránu! Laco pak pokryl i všechny dorážky.

32

Kagarlickij po rychlém úniku střílel golfákem z levého kruhu, Vehanen kryje.

34

Lev musí hrát, ale projít zahuštěným středním pásmem je těžký úkol. Sám to zkusil Řepík, ale ke střele se nedostal.

35

Klepiš naopak ano. Napřáhl na pravém kruhu a po zákroku Laca získal alespoň útočné pásmo.

37

Lev se snaží útočit, ale nemůže si poradit s valem na modré čáře. Donbass to má naopak proti otevřené obraně soupeře jednodušší, až k bekhendovému zakončení z asi tří metrů se dostal Jakuceňa, ale Vehanen ho zastavil.

38

Cingel přečetl rozehrávku Donbassu a najednou se dostal mezi kruhy, střelou nad ledem ale levou tyč těsně minul!

40

Laco chytá střelu z úhlu a Lev vybojoval alespoň 45 vteřin před koncem druhé třetiny vhazování v pásmu.

40

Druhá třetina skončila.

Je za námi čtyřicet minut zápasu a Lev Praha má ke třetímu bodu v sérii zase o něco dál. Zatím se hraje hodně urputný hokej svázaný taktikou a to mnohem více svědčí Doněcku. Lev se snaží hrát, ale Donbass dává góly. I tuto třetinu jednu branku přidal a vede před poslední dvacetiminutovkou 2:0. Třetí třetina začne přibližně ve 20:35.

41

Začala třetí třetina.

42

Laco kryje střelu z dálky, pak se Lev dostal do ofsajdu.

43

Němec se kličkou na střed dostal k ráně bekhendem, ale trefil jen boční síť.

44

Laine prověřil Vehanena bombou z dálky, finský gólman má v této třetině první zákrok.

44

Jakub Klepiš fauloval v útočném pásmu a zbytečně oslabuje pražský tým, Doněck bude hrát přesilovku.

45

Doněcku jde ale spíš o to, aby o dvě minuty posunul časomíru blíž konci a tak se do zběsilého útočení ani v přesilové hře moc nepouští.

46

A Lev se oslabení v pohodě ubránil. Klepiš je zpátky na ledě.

48

Čas utíká a Lev se marně snaží dostat soupeře pod tlak, hraje se hlavně ve středním pásmu.

Utkání sleduje 5 084 diváků.

49

Více práce má naopak gólman Vehanen, který teď musel vyrazit dvě prudké střely ze střední vzdálenosti.

50

A Laco se na druhé straně zaskvěl proti ráně Kapanena z mezikruží i dorážce Řepíka!

50

Řepík byl ale při zakončení faulován a na trestnou lavici už odchází dnes podruhé Wirtanen. Lev bude hrát přesilovku.

51

Laco chytá stoprocentní gólovku po dorážce Sekáče!

51

Lev měl drtivý tlak, ale Mäenpää z připravené střelecké pozice napálil tvrdě jen obětavého obránce a Donbass vyhazuje.

52

Donbass se oslabení ubránil.

54

Dadonov mohl rozhodnout, ale ze tří metrů trefuje Vehanena jen do vyrážečky.

56

GÓÓÓÓL! Lev snižuje na 1:2! Záblesk naděje pro HC Lev! Necelých pět minut před koncem se pražský tým dostává na rozdíl jediné branky, Justin Azvedo se na modré odpoutal od obránců a šel sám na bránu, puk poslal přesně pod břevno Lacovy brány!

57

Dadonov mohl odpovědět, byl sám mezi kruhy a měl dost času ke střele, přesto pravou tyč minul.

57

Na druhé straně sklízí zase aplaus na otevřené scéně gólman Laco, který dokázal lapačkou ztlumit tvrdou bombu z Mäenpää z levého kruhu!

58

Tři minuty do konce se Lev tlačí za vyrovnáním, Doněck je pod velkým tlakem.

58

Kapanen ale dlouho čekal s nahozením a spoluhráči mu vjeli do ofsajdu. 2 minuty a 9 vteřin před koncem se bude vhazovat ve středním pásmu.

60

Čas běží, Lev tlačí Doněck v šesti...

60

GÓÓÓÓL! Doněck vede 3:1! Je rozhodnuto. Lev se sice sympaticky dral za vyrovnáním, ale hosté dokázali získat puk a Jevgenij Dadonov poslal puk do odkryté brány!

Utkání skončilo. Donbass Doněck vítězí 3:1 a srovnává stav série na 2:2. Čtvrtfinále KHL pokračuje ve středu v Bratislavě a jisté už je také to, že se tady bude hrát i šestý zápas v pátek.

Vyrovnaná série pokračuje. Lev Praha přestřílel Donbass Doněck 41:23, ale odchází z dnešní bitvy poražen. Aréna v Bratislavě tleská Doněcku, který ve středovém kruhu děkuje za báječnou atmosféru. Série se má přesunout na led Lva, jenže vzhledem ke kolizi se Spartou se bude hrát i středeční pátý zápas tady v Bratislavě. A jisté už je také to, že tady série zůstane až do pátku na šestý zápas.