Heroický obrat českých šampionů. Perušič se Schweinerem slaví první výhru

28. 7. 2024 18:00
Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem zahájili olympijský turnaj v Paříži výhrou 21:17, 21:19 nad kanadským párem Samuel Schachter, Daniel Dearing.
Ondřej Perušič na OH 2024 v Paříži
Ondřej Perušič na OH 2024 v Paříži | Foto: Reuters

V prvním setu smazali Kanaďané díky dvěma esům dvakrát manko, ale potřetí už se jim to nepovedlo.

Ve druhé sadě Schachter s Dearingem brzy odskočili a hlavně díky tvrdému servisu dlouho vedli.

Za stavu 15:17 však Češi čtyřmi body v řadě průběh famózně obrátili, a přestože Kanaďané ještě dokázali vyrovnat na 19:19, úřadující mistři světa už si výhru vzít nenechali.

Dalšími soupeři Perušiče se Schweinerem ve skupině E budou Rakušané Julian Hörl, Alexander Horst a Brazilci Evandro s Arthurem.

Těm mohou turnajové pětky oplatit porážku z loňského nakonec zlatého šampionátu v Mexiku, na který se Češi naladili triumfem na turnaji v Paříži.

Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou podlehly pod Eiffelovou věží Američankám Saře Hughesové s Kelly Chengovou 16:21, 11:21.

Češky držely v prvním setu díky velké bojovnosti s favorizovanými Američankami krok až do stavu 15:15, pak ale úřadující světové šampionky získaly čtyřmi body v řadě rozhodující náskok.

Hned zkraje druhé sady Hughesová s Chengovou odskočily a Češky už v bouřlivé kulise nenašly sílu na zvrat. Následně se utkají ještě s Němkami Svenjou Müllerovou a Cinjou Tillmannovou a domácím párem Clémence Vieiraová, Aline Chamereauová.