Hvězdný Real počítá druhou ztrátu ze tří kol. V Las Palmas jen remizoval

29. 8. 2024 23:48
Fotbalisté Realu Madrid remizovali ve španělské lize v Las Palmas 1:1. Ze tří kol ztratili obhájci mistrovského titulu body už podruhé a v tabulce jsou čtvrtí.
Kylian Mbappé v zápase Las Palmas - Real ve španělské lize
Kylian Mbappé v zápase Las Palmas - Real ve španělské lize | Foto: Reuters

Girona poprvé v novém ročníku vyhrála, v prvním domácím utkání zvítězila nad Pamplonou 4:0. Ladislav Krejčí stejně jako v minulém duelu proti Atléticu Madrid nenastoupil, bývalý kapitán Sparty má dál na kontě deset odehraných minut z úvodního kola.

Las Palmas se favorita nezaleklo. V páté minutě nebojácně prošel obranou Realu dvacetiletý Alberto Moleiro a dostal domácí mužstvo do vedení. Možnost vyhrát nad madridským gigantem poprvé od roku 2001 sebrala Las Palmas až Viníciova penalta v 69. minutě.

Do sítě Osasuny se v úvodním poločase trefil Bryan Gil, po přestávce v rychlém sledu přidali další góly Girony Ukrajinec Viktor Cygankov a Abel Ruiz. V 90. minutě pak skóre završil sedmatřicetiletý uruguayský útočník Cristhian Stuani. Pamplona naopak poprvé prohrála.

Španělská fotbalová liga - 3. kolo:

Girona - Pamplona 4:0 (34. B. Gil, 53. Cygankov, 56. A. Ruiz, 90. Stuani), Las Palmas - Real Madrid 1:1 (5. Moleiro - 69. Vinícius z pen.).

1. FC Barcelona 3 3 0 0 6:3 9
2. Villarreal 3 2 1 0 8:6 7
3. Celta Vigo 3 2 0 1 8:6 6
4. Real Madrid 3 1 2 0 5:2 5
Atlético Madrid 3 1 2 0 5:2 5
6. Leganés 3 1 2 0 3:2 5
7. Girona 3 1 1 1 5:4 4
8. Bilbao 3 1 1 1 3:3 4