Zúňiga trest od FIFA za zákrok na Neymara nedostane

ČTK ČTK
7. 7. 2014 19:21
Kolumbijský fotbalista Juan Camilo Zúňiga nebude dodatečně potrestán za zákrok na Neymara, kterým brazilskou hvězdu zranil a připravil o zbytek mistrovství světa.
Faul Zuňigy na Neymara
Faul Zuňigy na Neymara | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Kolumbijský fotbalista Juan Camilo Zúňiga nebude dodatečně potrestán za zákrok na Neymara, kterým brazilskou hvězdu zranil a připravil o zbytek mistrovství světa.

FIFA situaci z pátečního čtvrtfinále během víkendu zkoumala a dnes rozhodla, že s Zúňigou disciplinární řízení nezahájí.

Kolumbijský obránce trefil Neymara při souboji kolenem do zad a zlomil mu bederní obratel. Hlavní trumf domácích Brazilců tak přijde o úterní semifinále s Německem i případný boj o vytoužené zlato. Rozhodčí zápasu zákrok neposoudil jako nedovolený.

Brazilcům bude chybět i kapitán Thiago Silva kvůli druhé žluté kartě. Domácí tým se sice proti automatickému trestu odvolala, ale disciplinární komise federace mu podle očekávání nevyhověla. Thiago Silva dostal druhou žlutou kartu na šampionátu za pokus o zblokování odkopu soupeřova brankáře.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V centru Bratislavy zemřel po střetu s útočníkem cizinec. Podezřelý z místa neštěstí utekl

V centru Bratislavy v neděli po střetu s neznámým útočníkem zemřel cizinec. Informovala o tom slovenská média. Policie incident potvrdila, bližší údaje o oběti neuvedla, útočník z místa činu uprchl. Nejde o první podobný případ v centru slovenské metropole, například loni na jaře tam po napadení útočníkem zemřel Filipínec.

Policisté a záchranáři byli časně ráno přivoláni k osobě v bezvědomí, která se nacházela na bratislavském náměstí SNP u historického centra města. Podle televize Joj se obětí útoku stal patrně dvaadvacetiletý muž původem zřejmě z některé z balkánských zemí.

Podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové neznámý muž po předchozím konfliktu poškozeného fyzicky napadl a následně utekl. Televize Markíza uvedla, že útočník kopl svou oběť do hlavy. Policie vybídla svědky, aby se přihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy