Zúňiga trest od FIFA za zákrok na Neymara nedostane

ČTK ČTK
7. 7. 2014 19:21
Kolumbijský fotbalista Juan Camilo Zúňiga nebude dodatečně potrestán za zákrok na Neymara, kterým brazilskou hvězdu zranil a připravil o zbytek mistrovství světa.
Faul Zuňigy na Neymara
Faul Zuňigy na Neymara | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Kolumbijský fotbalista Juan Camilo Zúňiga nebude dodatečně potrestán za zákrok na Neymara, kterým brazilskou hvězdu zranil a připravil o zbytek mistrovství světa.

FIFA situaci z pátečního čtvrtfinále během víkendu zkoumala a dnes rozhodla, že s Zúňigou disciplinární řízení nezahájí.

Kolumbijský obránce trefil Neymara při souboji kolenem do zad a zlomil mu bederní obratel. Hlavní trumf domácích Brazilců tak přijde o úterní semifinále s Německem i případný boj o vytoužené zlato. Rozhodčí zápasu zákrok neposoudil jako nedovolený.

Brazilcům bude chybět i kapitán Thiago Silva kvůli druhé žluté kartě. Domácí tým se sice proti automatickému trestu odvolala, ale disciplinární komise federace mu podle očekávání nevyhověla. Thiago Silva dostal druhou žlutou kartu na šampionátu za pokus o zblokování odkopu soupeřova brankáře.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy