Zúňiga trest od FIFA za zákrok na Neymara nedostane

ČTK ČTK
7. 7. 2014 19:21
Kolumbijský fotbalista Juan Camilo Zúňiga nebude dodatečně potrestán za zákrok na Neymara, kterým brazilskou hvězdu zranil a připravil o zbytek mistrovství světa.
Faul Zuňigy na Neymara
Faul Zuňigy na Neymara | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Kolumbijský fotbalista Juan Camilo Zúňiga nebude dodatečně potrestán za zákrok na Neymara, kterým brazilskou hvězdu zranil a připravil o zbytek mistrovství světa.

FIFA situaci z pátečního čtvrtfinále během víkendu zkoumala a dnes rozhodla, že s Zúňigou disciplinární řízení nezahájí.

Kolumbijský obránce trefil Neymara při souboji kolenem do zad a zlomil mu bederní obratel. Hlavní trumf domácích Brazilců tak přijde o úterní semifinále s Německem i případný boj o vytoužené zlato. Rozhodčí zápasu zákrok neposoudil jako nedovolený.

Brazilcům bude chybět i kapitán Thiago Silva kvůli druhé žluté kartě. Domácí tým se sice proti automatickému trestu odvolala, ale disciplinární komise federace mu podle očekávání nevyhověla. Thiago Silva dostal druhou žlutou kartu na šampionátu za pokus o zblokování odkopu soupeřova brankáře.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Na pražském letišti odbavili během prvního čtvrtletí 251 000 cestujících, což je meziročně o 90 procent méně. Krize změnila i cíle cestujících

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

GIBS obvinila jihočeského policistu ze zabití muže

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila jihočeského policistu ze zabití muže při zásahu na Jindřichohradecku. Tragická událost se stala loni v srpnu v chatové oblasti. Podle závěrů inspekce policista do muže po prvním zásahu zbytečně ještě následně dvakrát vystřelil. Na výsledek vyšetřování upozornil deník Právo, GIBS o tom ve středu informovala v tiskové zprávě.

Stíhanému, který zatím není postaven mimo službu, hrozí až desetileté vězení. Policisté loni zasahovali v chatové oblasti Smržov na Jindřichohradecku proti agresivnímu muži. Podle inspekce byl pod vlivem alkoholu a demoloval vybavení

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Soud zprostil otce a exmanželku Radka Březiny obžaloby z praní špinavých peněz

Okresní soud ve Zlíně ve středu zprostil otce a exmanželku Radka Březiny, organizátora rozsáhlých obchodů s nezdaněným lihem, obžaloby z takzvaného praní špinavých peněz. Za legalizaci výnosů z trestné činnosti hrozily Vladimíru Březinovi a Stanislavě Březinové tři roky až osm let vězení. Vinu oba popírali, k středečnímu vyhlášení rozsudku nepřišli. Zprošťující rozsudek vynesl v případu prvoinstanční soud už podruhé.

Státní zástupce Radek Bartoš navrhoval v kauze nepodmíněné tresty. Pro devětašedesátiletého Vladimíra Březinu žádal vězení okolo 5,5 roku, pro sedmačtyřicetiletou Stanislavu Březinovou pod 5,5 roku, tedy polovinou trestní sazby. Obhájci obžalovaných požadovali pro své klienty zproštění obžaloby. Podle rozhodnutí trestního senátu s předsedou Pavlem Houdkem není skutek označený v žalobním návrhu trestným činem

Zdroj: ČTK
Další zprávy