Žižkov si spravil náladu po sestupu. Porazil Budějovice

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
6. 5. 2012 12:05
Žižkov - České Budějovice 2:0 (1:0)

Praha - Přestože je sobotní výhra ostravského Baníku v Příbrami odsoudila k pádu do druhé ligy, spravili si fotbalisté Viktorie Žižkov náladu, když ve 28. kole první ligy porazili na svém hřišti Dynamo České Budějovice 2:0.

Viktoria tak v ligovém ročníku vyhrála teprve popáté, navíc zlomila bilanci čtyř zápasů bez výhry. Naopak Dynamo si po čtyřech výhrách v řadě připsalo na konto druhou porážku po sobě a zůstává desáté.

Góly se o to podíleli Jiří Valenta a Matej Sivrič, a postarali se tak zároveň o to, že už Žižkov nemá nejhorší útok v soutěži.

Baník vyhrál v Příbrami i díky minele rozhodčího
Liberec selhal. Přes obrovský tlak nedal gól Slovácku

Dynamo tak dokázalo, že se mu pod žižkovským vysílačem vůbec nedaří. Podlehlo tam v jedenáctém z dvanácti ligových utkání.

Do branky Dynama se poprvé na jaře postavil Zdeněk Křížek, na straně soupeře si mezi třemi tyčemi odbyl premiéru v nejvyšší soutěži Marek Boháč.

Fotbalisté Žižkova svého soupeře v prvním poločase jasně přehrávali a výsledkem byl gól kapitána Jiřího Valenty, který se ve 27. minutě uvolnil v pokutovém území a poslal míč podél vyběhnuvšího Kříže do sítě.

Čtyři minuty před koncem poločasu málem vedla Viktoria o dvě branky, když obránce Dynama nešťastně odkopl míč, naštěstí pro Jihočechy však trefil tyč vlastní branky.

Také po přestávce pokračovala suverénní jízda Žižkova. Sivriče sice po hodině hry nejprve Křížek vychytal, v 72. minutě však chorvatský křídelník brankáře Dynama zkušeně přehodil a upravil výsledek na 2:0.

Až v závěru utkání měly dvě šance na skórování i Dynamo, Boháč však Brazilce Sandra v obou případech vychytal.

Viktoria Žižkov - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)

Branky: 27. Valenta, 73. Sivrič. Rozhodčí: Nenadál - Ubias, Zlámal. ŽK: Sivrič, Valenta - Riegel, Brezinský. Diváci: 1128.

Žižkov: Boháč - Šťastný, Kiidron, Kropík, Čermák - Sivrič (80. Tusjak), Sloboda (82. Procházka), Hílek, Valenta, Milosavljev (62. Kotyza) - Kalod. Trenér: Nádvorník.

Č. Budějovice: Křížek - Krajčík (46. Riegel), Řepka, Brezinský, Novák - Klesa (56. Hudson), Javorek (77. Wermke), Otepka, Rýdel, Sandro - Němec. Trenér: Cipro.