3:1
FC Baník Ostrava
3. Škoda, 76. Zmrhal, 85. Latka
82. Baránek

Dobrý den, vítejte u online reportáž ze zápasu 2. kola Synot ligy mezi Slavií a Baníkem Ostrava. Výkop je ve 20:15.

Na úvod 2. kola tu máme zajímavý duel. Jdou proti sobě týmy, které jsou v posledních letech daleko za očekáváními, trápila je finanční situace a hrály o záchranu. Ta se jim podařila a letos se chtějí odrazit k lepším příčkám. Ale zatímco Slavia vyměnila polovinu kádru včetně trenéra, Baník spíše jen piloval stávající kádr. Uvidíme, kdo na tom tedy bude lépe.

Něco naznačilo už první kolo. Slavia na Slovácku prohrávala, ale dvěma rychlými góly dokázala otočit na konečných 2:1. To Baník v nudném zápase jen remizoval s Duklu 0:0. Největším rozptýlením na tomto zápase bylo, že na Julisce na 40 minut vypadl proud. Doufejme, že Eden dnes nic podobného nepostihne.

Na Julisce byla tma. V 54. minutě zápasu Dukla - Baník zhasla světla stadionu a téměř hodinu se nehrálo. | Foto: ČTK

Když se podíváme na statistiku vzájemných zápasů, historicky má převahu spíše Slavia, co se ale týče minulého ročníku ligy, tam jednou vyhrál Baník a v Edenu skončilo utkání remízou.

Sestava Slavie: Hrubeš - Mikula, Latka, Bílek, Juhar - Baéz, Zmrhal - M. Černý, Mil. Škoda, Vukadinovič - Balaj

Sestava Baníku: Pavlenka – Sukup, Baránek, Frydrych, Šichor – Kukec, Greguš, Holzer, de Azevedo – Narh, Svěrkoš (C).

Sudí Marek přivedl hráče na hřiště, výkop se blíží.

1.

Utkání právě začalo.

3.

Slavia vede 1:0. No to je fofr. Domácí zahrávali standardku. Baéz trefil odražený míč, vrátil ho tím do ohně a hlavičkou Milan Škoda usměrnil míč k tyči.

5.

Slavia vstoupila do zápasu hodně aktivně a nabuzeně. Aktivně napadá rozehrávku Baníku.

6.

Juhar to přehnal s razancí cetru z rohového kopu. Latka ale vrátil míč Bílkovi a ten zpoza vápna přestřelil.

7.

Vukadinovič přistižen v ofsajdu.

9.

Greguš zbrousil Bílka uprostřed hřiště a může být rád, že to nebylo za kartu.

11.

Hra se po divokém nástupu Slavie trochu uklidnila a kombinuje také Baník.

13.

První roh pro Ostravany skončil neúspěchem, hosté se ani nedostali k zakončení.

15.

Černý se dostal k odraženému balónu a z úhlu vypálil, jenže míč se kroutil směrem od branky, ne k ní.

16.

Škoda opět zkoušel hlavičkovat, ale balón jen lehce přizvedl.

17.

Azevedo na druhé straně oslovoval na druhé straně Narha, ten do balónu trknul ale dost krkolomně a žádná šance z toho nebyla.

18.

Škoda se natahoval po ostrém centru Juhara, ale chyběl mu krok.

20.

Kukec zahrával přímý kop Baníku, ale míč se jen otřel o zeď a pokračovat se bude od rohového praporku.

21.

Ale také ten skončil jen účinným obranným blokem Slavie.

23.

Baéz se povaluje po trávníku a žádá si pozornost rozhodčího. Hra je na chvíli přerušena.

24.

Baéz je v pořádku a hned na oplátku rozdává rány, za což si vysloužil kartu.

26.

Oba kotle si to teď rozdávají v tom, kdo má lepší choreo a pyrotechniku. Souboj vypadá nerozhodně.

28.

Hrubeš se musel natáhnout po Sochorově nebezpečném pokusu zpoza vápna.

30.

Na druhé straně zahrozil Balaj jedovkou, která minula šibenici jen o kousek.

31.

Azevedo byl pozdě v souboji s Latkou a to je za kartu.

33.

Narh se tlačil za propadnuvším centrem na zadní tyč. Mikula společně s Hrubešem a dobíhajícím Latkou dělali, co mohli, aby zabránili gólu. Povedlo se.

36.

Po neúspěšném rohovém kopu hostů spěchala dopředu Slavia a vydřela přímý kop, ale slabá rána Juhara proskákala jen k Pavlenkovi.

37.

Domácí brzy na to vydřeli roh. Centr na Bílka byl i kvůli teči Pavlenky příliš dlouhý.

Slavia musí střídat. Mikula se zřejmě v předchozím souboji s Narhem zranil a na hřiště tak přichází Nitrianský.

42.

Obrovská šance Škody, který si naběhl na centr Vukadinoviče a volejem pálil na zadní tyč. Chyběl kousek.

44.

Hra se kouskuje. Svěrkoš fauloval Baéze.

Konec prvního poločasu.

Úvod zápasu nás nalákal, vypadalo to na přestřelku, ale bohužel. Slavia je nebezpečnější, ale k čisté gólovce se dostal jen v závěru poločasu Škoda. Snad bude druhá půle ještě o něco zajímavější.

46.

Začal druhý poločas.

Do druhé půle už nenastoupil Svěrkoš. Místo něho je tu Mensah.

46.

Narh se prokličkoval ke střele z úhlu. Hrubeše to nemohlo překvapit.

48.

Baník ale rozhodně začal mnohem aktivněji než v první půli a tlačí se do zakončení.

50.

Slavia naopak může hrát na brejky. Škodův pokus ovšem šel daleko pryč od brány hostů.

52.

Mensah se prezentoval faulem na Šerného. Následnou standardkou Slavia pohrdla.

54.

Baník se dostal k dalšímu rohu, ale domácí obrana centr pohodlně odvrátila.

56.

Balaj doběhl dlouhý nákop, vracel na vápno Černému, ale ten byl v obklíčení a nedokázal vystřelit.

Slavia střídá. Stahuje Balaje a nasazuje Gecova.

60.

Krásná akce Slavie. Nitrianský po dobrém průniku hledal ve vápně Škodu, ale Pavlenka míč nadzvedl a balón se tak snesl o pár metrů dále. Jinak asi už domácí vedli o dva góly.

Baník mění sestavu. Dohrál Azevedo, zahraje si Štěpán.

64.

Baéz fauloval poblíž šestnáctky a Greguš z přímého kopu orazítkoval spojnici brány. Hosté byli blízko vyrovnání. Hrubeš si ještě málem srazil míč do brány.

66.

Baník teď skřípl Slavii. Po Baránkově ráně se míč v šestnáctce podivně odrazil, hosté se zřejmě dožadují odpískání ruky. Míč nakonec schoval do náruče Hrubeš.

68.

Domácí fotbalisté se z ostravského náporu oklepali a drží se na hostující polovině. To jim momentálně stačí.

71.

Narhovu hlavičku likviduje Hrubeš, který dnes zatím působí poměrně jistě.

73.

Baéz si po jednom ze soubojů odnesl nějakou bolístku a musí být ošetřen u postranní čáry.

76.

Slavia vede 2:0. Rychlý kontr domácím vyšel na výbornou. škoda se tentokrát osvědčil v roli asistenta, který v brejku našel dobře nastartovaného Jaromíra Zmrhala a ten Pavlenku prostřelil.

Baník stahuje Holzera, nastupuje Petrus.

Zahraje si i Piták, který nahrazuje domácího Vukadinoviče.

82.

Tak pozor. Baník snižuje na 1:2. Jan Baránek byl ve vápně trestuhodně nehlídán a Mensahův centr hlavou uklidil do sítě.

83.

Domácí se tak ještě musejí obávat. Baník s gólem hodně ožil.

85.

To je přestřelka! Slavia vede 3:1. Martin Latka ukázal, proč se vrátil do sešívaného dresu. Aby uplatnil důraz před brankou a perfektní zakončení hlavou. Naběhl si na přímý kop a možná rozhodl dnešní zápas.

85.

Ještě pro pořádek. Standardní situaci zavinil Greguš a dostal i žlutou kartu.

87.

Baníku už utíká čas rychlým tempem. Na dva góly má s nastavením něco přes pět minut.