1:1
FC Ordabasy
45+2. Komličenko
21. Mehanovič

Vítejte u online přenosu ze zápasu 2. předkola Evropské ligy mezi Mladou Boleslaví a Ordabasy. Utkání se odehraje ve čtvrtek 25. července od 19:00.

Dobrý večer. Úvodní zápasy druhého předkola Evropské ligy jsou v plném proudu a my se dnes můžeme těšit na souboj Mladé Boleslavi s celkem Ordabasy Šymkent. Středočeši se dnes pokusí o vítězství, čímž by napravili porážku Jablonce na hřišti Jerevanu.

Domácí budou v dnešním zápase mírným favoritem, nicméně rozhodně je nečeká jednoduchá práce. V neprospěch Mladé Boleslavi navíc hraje fakt, že úvod sezóny jí vůbec nevyšel. Po hubeném domácím vítězství nad Karvinou totiž svěřenci kouče Webera inkasovali tvrdý direkt. V dosud posledním odehraném zápase na hřišti Bohemians padli boleslavští fotbalisté 0:3.

Na rozdíl od svého dnešního soupeře mají Ordabasy za sebou už devatenáct kol kazašské ligy, přičemž se drží na čtvrtém místě tabulky. Největší devízou týmu je defenzíva, která v devatenácti zápasech inkasovala pouze deset branek! Nicméně také kazašský celek jde do dnešního zápasu s prohrou v zádech, když padli 0:1 na hřišti Atyrau.

Co se týče rozehranosti obou týmů, ve prospěch Ordabasy hraje také zvládnuté první předkolo Evropské ligy. Ordabasy si poradily Torpedem Kutaisi, když doma vyhrály 1:0 a dvougólové vítězství bez inkasované branky přidaly také venku. Celkově Ordabasy nedostaly gól ve čtyřech z posledních pěti zápasů.

Boleslav

SESTAVA MLADÉ BOLESLAVI

Šeda - Křapka, Takács (C), Pudil, Marco Túlio - Ladra, Matějovský, Hubínek, Fulnek - Komličenko, Mešanovič

Stejskal - Budínský, Bucha, Ewerton, Klíma, Pech, Wágner

Ordabasy

SESTAVA ORDABASY

Nepogodov - Erlanov, Fontanello (C), Malij, Dosmagambetov - Bystrov, Mahlangu, Diakhate, Mehanovič - Badibanga, Paulo

Šajzada - Dautov, Kovalčuk, Šamši, Ščetkin, Tolebek, Žangylyšbaj

Hlavní rozhodčí: Sergej Cinkěvič

Asistenti rozhodčího: Vitalij Malytin, Jevgenij Romanov

1.

ZAČÁTEK UTKÁNÍ.

1.

Hosté obstarali úvodní výkop zápasu. Rozvážnou kombinací se pomalu posouvají na útočnou polovinu.

2.

Nyní už byl kazašský celek až u pokutového území, ale na dobrou práci Mehanoviče už hosté nedokázali navázat.

3.

Na začátku třetí minuty se hosté dopustili ofsajdu. Nacházel se v něm Dosmagambetov.

3.

Konečně se k míči dostala také Mladá Boleslav. Mešanovič míč posouval nalevo k brakové čáře, ale Fulnek jeho úmysl nepochopil.

4.

Rychlá akce Ordabasy. Badibanga dopředu vysunul rozběhnutého Paula, který se zjevil za obranou domácích. Šeda ale Brazilce dokázal rozhodit rychlým vyběhnutím a následné slabé zakončení šlo k nohám vracejícího se obránce.

5.

Bohužel zatím Mladou Boleslav trápí nepřesnosti. Další taková znamenala posunutí míče jen k Nepogodovovi.

7.

Mešanovič šel do důraznějšího souboje se stoperem hostů a pískáno je proti Mladé Boleslavi.

8.

V závěru osmé minuty to zkusil Bystrov, který hodlal překvapit Šedu. Ten sice nezahrál ideálně, ale nadvakrát si s razantní střelou poradil.

10.

Komličenko míč napravo dobře posunul na Ladru. Ten po chvíli zajímavě centroval, avšak obrana hostujícího celku si poradila.

11.

Centr tentokrát přilétl z druhé strany. Přihrávku Marca Túlia srazila hlava Mehanoviče.

11.

Nakrátko rozehraný roh přinesl zajímavý centr Matějovského. Nepogodov jej vyboxoval a Fulenkova další přihrávka už nebyla přesná.

12.

Velmi dobře se nalevo rozběhl Fulnek, kterého vybídl Marco Túlio. Je z toho druhý roh Mladé Boleslavi.

13.

Obrovský závar před bránou Nepogodova. Dvakrát zasahoval hostující gólman na brankové čáře, ale podle všeho míč celým objemem neprošel do sítě.

14.

Také další roh přinesl výrazné ohrožení. Po dvou odrazech se míč dostal k Túliovi, ale Nepogodov předvedl další fantastický zákrok.

15.

Mladá Boleslav se pokouší navázat na velmi povedené standardní situace a nadále kombinuje na útočné polovině hřiště.

16.

Hosté si zbytečně komplikují život laxními přihrávkami. Mladá Boleslav se oproti tomu prezentuje velmi dobrým napadáním.

17.

Tentokrát se Mešanovičovi vůbec nepovedla kombinace v blízkosti pokutového území. Nepogodov tak získal možnost poklidné rozehrávky.

18.

Už už to vypadalo velmi zajímavě. Rychlé přečíslení čtyři proti třem řešil Ladra, avšak na velkém vápnu si dovolil příliš mnoho doteků.

20.

Takács šel do obranného zákroku proti Paulovi, ale přestože jednoznačně zahrál míč a vůbec se nejednalo o faul, sudí nařídil standardku.

21.

Tak to je pro domácí hodně kruté. K volnému kopu se postavil MIRZAD MEHANOVIČ, který míč zatočil fantasticky mimo dosah brankáře Šedy. Nutno ale říci, že faul byl odpískán naprosto nesmyslně.

22.

Domácí teď mohou být trochu frustrovaní. Mešanovič to dal najevo, když si při dělání místa pomohl rukama.

24.

Další hodně špatnou kombinaci Ordabasy mohla využít dvojice Mešanovič - Komličenko. Nic z toho ovšem nebylo.

25.

Pudil na půli hřiště dobře vystoupil, ale po zaběhnutí na levou stranu neodcentroval přes Fontanella.

26.

Mladá Boleslav znovu dobře napadala, ale opět akce skončila u Komličenka. Ruský útočník je zatím ve velké nepohodě.

27.

Další dlouhý míč doputoval až ke Komličenkovi. Jenže nakonec z toho bylo jen vhazování a po něm hlavičkoval Mešanovič mimo.

29.

Po občerstvovací přestávce už se zase pokračuje. Dlouhý odkop Fontanella si našel Mehanovič a hosté tak rozvíjí ofenzivní akci.

29.

Hodně slabou střelu obstaral Badibanga, který se uvolnil na hranici pokutového území. Následně je k nepochopení Mešanoviče odmáván ofsajd domácího útočníka.

31.

Při průniku Mešanoviče se míč odrazil od ruky Erlanova. Penalta se ovšem nepíská.

32.

Velmi dobře si u postranní čáry počínal Hubínek, který se vrátil k Badibangovi a čistým způsobem jej odzbrojil.

33.

Poněkolikáté to domácí velmi dobře vykombinovali až do pokutového území. Komličenko byl ale zády k bráně a těžkým zakončením netrefil bránu.

34.

Marco Túlio nepochopil dloubáček Matějovského, který tak mohl pouze roztáhnout ruce. Bude se odkopávat od brány.

35.

Riskantní Pudilova hlavička šla k Šedovi, ale div, že míč nedostihl napadající útočník Ordabasy.

36.

Malij neměl velké problémy se zastavením útočné akce domácích, neboť se Mešanovič prezentoval velmi nepřesnou přihrávkou k postranní čáře.

37.

Znovu velmi dobře postavený Malij, který předskočil Fulneka a vykoledoval si faul.

38.

Po dlouhé době přichází standardní situace ve prospěch Mladé Boleslavi. Díky dobrému náběhu Fulneka to bude rohový kop.

39.

Tentokrát si hostující obrana v pohodě poradila a nedovolila další ohrožení Nepogodovovy brány jako v případě dvou velkých šancí kolem patnácté minuty.

40.

Mešanovič poměrně tvrdě zajel do soupeře a může být rád, že neinkasoval žlutou kartu. Hosté ale brzy ztratili míč.

41.

Dva dobré centry letěly do pokutového území. Nejvýše se ale vyšplhal Fontanello.

42.

Marco Túlio se trochu zamotal v souboji s Mehanovičem, ale vykoledoval si aspoň nedovolený zákrok soupeře. Volný kop pro Mladou Boleslav.

42.

Znovu domácí nic nevytěžili ze dvou vyšších přihrávek do šestnáctky. Zdá se tedy, že hráči Ordabasy první poločas dotáhnou do vítězného konce.

43.

Příliš dlouhý pokus o vysunutí Fulneka. Záložník domácího mužstva už míč nestihl na hřišti.

45.

Až nyní se zase hosté dostali k ohrožení Šedy. Střelecký pokus byl hodně nepovedený a navíc se pak Mirzad Mehanovič provinil zakopnutím míče do autu. Žlutá karta!

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

45+1.

Tentokrát se k centru do pokutového území dostal Ladra. Našel ale pouze Malangu.

45+2.

Domácí naprosto po zásluze vyrovnávají. Po vystihnutí rozehrávky soupeřů se k přihrávce dostal Křapka, který vymyslel zajímavý dloubáček na NIKOLAJE KOMLIČENKA. Ruský forvard si pohlídal zakončení a poslal míč přesně k tyči brány.

45+2.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

Úvodní poločas je minulostí a spokojenější rozhodně budou hosté. Ordabasy se dostaly do vedení ve 21. minutě, když se k volnému kopu postavil Mirzad Mehanovič a ten poslal míč mimo dosah Šedy. Mladá Boleslav měla již před touto situací dvě tutovky, ale na gól musela počkat až do nastavení. Ve druhé nastavené minutě se ke střele z hranice vápna dostal Nikolaj Komličenko a bylo vyrovnáno. Uvidíme, s čím domácí přijdou v druhé půli.

46.

Střídání na straně Ordabasy. Joao Paulo má odpracováno, druhý poločas odehraje Alexej Ščetkin.

47.

Dvakrát se na levé straně proběhl Badibanga. V ani jednom případě nedokázal přesně odcentrovat.

48.

Fotbalisté Mladé Boleslavi se v úvodu druhé půle nedostávají do kombinace na útočné polovině. Hraje znovu Badibanga.

49.

Skvěle se Fulnek vrátil s Badibangou, kterého hledal dobře rozběhnutý Ščetkin. Ofenzíva hostů je ale na začátku druhého poločasu hodně kousavá.

50.

Závěr 50. minuty vypadal na skvělé napadání Matějovského. Nakonec je ale se zpožděním odpískán faul zkušeného záložníka.

52.

Příliš dlouhý byl centr Matějovského, který rozehrával po faulu na Mešanoviče. Míč si do náruče stáhl Nepogodov.

53.

Mahlangu to vzal na sebe z nějakých třiceti metrů a jen o kousek míč nedostal pod břevno brány.

54.

Nepřesnosti nyní na obou stranách. Ani jeden z celků se teď nedostává k ohrožení soupeřova brankáře.

54.

Fontanello si dobře našel přihrávku na Fulneka a poté si u postranní čáry vykoledoval faul Mešanoviče.

56.

Po Komličenkově přistrčení se k zakončení odhodlal Ladra. Zajímavé sražené zakončení šlo jen vedle brány.

56.

Tutovka domácích. Matějovského centr byl skvěle prodloužen na malé vápno, kde se k hlavičce protlačil Mešanovič. Ten ale nepochopitelně netrefil bránu.

57.

Mladá Boleslav má více ze hry a v šanci se nyní zjevil Křapka. Ten skákavý míč netrefil ideálně.

58.

Do šestnáctky Ordabasy teď létá jeden centr za druhým. Defenzíva kazašského celku to ale zvládá.

60.

Zatímco se chystá první střídání na domácí straně, kombinuje Mladá Boleslav v blízkosti půlící čáry.

61.

Parádně to sehrála dvojice Matějovský - Komličenko, ale Mešanovič už zády k bráně nenavázal na povedenou akci spoluhráčů.

62.

Po sraženém centru z levé strany přichází střídání. Antonín Křapka je nahrazen Lukášem Budínským.

62.

A na trávník jde také Tomáše Wágner, kterému své místo přepustil Muris Mešanovič.

63.

Příliš tvrdě šel do souboje s Takácsem hostující Alexej Ščetkin. Odměnou mu je žlutá karta.

64.

Marek Matějovský nezvládl prostrčení na Wágner a byl z toho rychlý brejk Ščetkina. Ten ale doběhl až za brankovou čáru.

65.

Na poslední chvíli zasáhl Fontanello, za kterého si zabíhal Tomáš Wágner. Bude z toho roh.

66.

Takács se po vyboxování Nepogodova odhodlal k akrobatickému zakončení. Nůžky ale zdaleka nemířily do prostoru brány.

66.

Dmytro Nepogodov si dával hodně načas s rozehrávkou a vidí žlutou kartu.

67.

Rohový centr Lukáše Budínského nepřinesl ohrožení Nepogodovovy brány. Mladá Boleslav se ale drží u míče.

69.

Diakhate se provinil faulem a poté se v klidu usadil na trávník. Hlavní rozhodčí nařizuje přestávku na občerstvení.

70.

Matějovský si naběhl do výborné pozice, ale místo zakončení z hranice šestnáctky volil zbytečnou přihrávku.

71.

Druhé změna v sestavě Ordabasy. Mirzad Mehanovič míří na lavičku, opačným směrem putuje Kyrylo Kovalčuk.

73.

Túlio zvládl těžké zpracování, kterým si míč poslal mezi dva soupeře. Následnou přihrávku Komličenko neusměrnil na bránu.

74.

Ordabasy už vsadily na jednu kartu a snaží se o ubránění remízového výsledku. Mladá Boleslav marně obléhá pokutové území.

75.

Poslední střídání domácích. Závěr odehraje Pavel Bucha, který vystřídal Jakuba Fulneka.

77.

Po tvrdém souboji se Ščetkinem se Pudil poroučel na trávník. Střet hlava na hlava byl ovšem nezaviněný.

78.

Po krátkém ošetření domácího obránce už se zase pokračuje. Přerušení hry ale přišlo vhod spíše hráčům Ordabasy.

80.

Hosté nyní kombinují v pohodě na útočné polovině a nepouští Mladou Boleslav do očekávaného tlaku.

81.

Nadále se domácím nedaří zisk míče. Práci měl Takács, za kterého se tlačil Badibanga.

82.

Budínský nejprve tvrdým centrem sestřelil Mahalngua. Pak byl odpískán poněkud zvláštní faul domácího záložníka.

84.

Nyní už má navrch zase Mladá Boleslav, která se snaží o získání střelecké pozice. Zatím bez úspěchu.

85.

Komličenko míč skvěle zpracoval a posunul jej k volnému Ladrovi. Ten z hranice vápna o kousek netrefil prostoru levé tyče.

87.

Poslední střídání Ordabasy. Ziguy Badibanga přepouští místo Samatu Šamšimu.

88.

Komličenka nyní sestřelil Sergej Malij. Je z toho karetní trest žluté barvy.

89.

Místo centru do pokutového území teď domácí volný kop rozehráli nakrátko. Ohrožení Nepogodova se nekonalo.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

90.

Túlio zleva odcentroval, ale míč doputoval jen k bránícím hráčům Ordabasy.

90+1.

Další nepovedený centr. Navíc byl Nepogodov faulován Tomášem Wágnerem.

90+2.

Tlak domácích fotbalistů je v samotném závěru hodně nevýrazný. Nepogodov už nějakou dobu nemusel vyřešit nebezpečnější situaci.

90+3.

Hosté teď drží míč hluboko na soupeřově polovině. Remízový výsledek je pro kazašský celek velmi příhodný.

90+4.

Poslední centr do pokutového území. Jenže útočníkovi domácího celku chybělo pár centimetrů a míč skončil v náruči Nepogodova.

KONEC ZÁPASU.

Dnešní utkání je minulostí a Mladá Boleslav pojede do Kazachstánu s remízou. Domácí měli většinu času více ze hry, nicméně hodně je potrápila koncovka. Mladá Boleslav měla rozhodně šance na několik gólů, avšak zmohla se jen na jeden z kopačky Nikolaje Komličenka. Ruský kanonýr navíc pouze vyrovnával po inkasované brance z volného kopu Mirzada Mehanoviče. Do odvety je ale dvojutkání zcela otevřené.