ŽIVĚ Liga mistrů: Chelsea - Neapol 4:1 po prodloužení

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
14. 3. 2012 23:15
Přečtěte si online reportáž z odvetného zápasu osmifinále Ligy mistrů mezi fotbalisty Chelsea a Neapole. Přestože Chelsea před třemi týdny prohrála úvodní duel v Neapoli 1:3, odvetu vyhrála 4:1 po prodloužení a zajistila si postup do čtvrtfinále. Ten si ve středu zajistil i Real Madrid, který po úvodní remíze 1:1 na svém hřišti porazil CSKA Moskva 4:1.
Radost hráčů Chelsea z třetího gólu v zápase s Neapolí
Radost hráčů Chelsea z třetího gólu v zápase s Neapolí | Foto: Reuters

Minuta po minutě

- Dobrý den, vítám vás u online reportáže z odvetného zápasu osmifinále Ligy mistrů mezi fotbalisty Chelsea a Neapole. Zápas začíná ve 20:45.

- Chelsea musí dohánět dvoubrankovou ztrátu ze hřiště soupeře. Před třemi týdny prohrála v Neapoli 1:3.

- Podívejte se na základní statistické údaje k zápasu:
Sestava Chelsea: Čech - Ivanovič, Luiz, Terry, Cole - Essien, Ramires - Mata, Lampard, Sturridge - Drogba.
Sestava Neapole: De Sanctis - Campagnaro, Cannavaro, Aronica - Maggio, Gargano, Inler, Zúniga - Cavani, Lavezzi, Hamšík.
Rozhodčí: Brych - Pickel, Borsch (všichni Německo).

1. Zápas začal.

6. První velká šance zápasu v podání Chelsea. Drogba sklepl míč hned po autovém vhazování pro Sturridgeho, ten zhruba z patnácti metrů vypálil k levé tyči, brankář De Sanctis však konečky prstů vytěsnil míč mimo bránu.

10. První šance pro Neapol a hned z kategorie vyložených. Lavezzi sklepl míč na hranici velkého vápna pro Hamšíka, Čech však dokázal rychle vyběhnout a slovenský záložník pálil jen do jeho nohou.

13. Další velká šance pro Neapol. Maggio prchnul po pravé straně, střílenou přihrávkou podél brankové čáry vybídl ke gólu Cavaniho, ten však z úhlu trefil jen boční síť Čechovy brány.

15. A další velká šance Neapole. Lavezzi si zaběhl za obranu na Inlerovu kolmici, z pravé strany šel sám na Čecha, ten však stihnul opět včas vyběhnout a Lavezziho střelu vykopnout.

17. A další velká příležitost aktivní Neapole. Hamšík vypálil zpoza velkého vápna, Čech však míč nataženou paží skvěle vytěsnil mimo bránu.

22. Lavezzi se znovu hnal do pokutového území, na poslední chvíli jej však čistým skluzem připravil o míč obránce Luis.

25. Obrana Chelsea si zatím nedokáže poradit s rychlými kontry Neapole. Na levé straně se uvolnil Cavani, střela zhruba z dvaceti metrů však končí zhruba tři metry vedle levé tyče.

- Real Madrid - CSKA Moskva 1:0. Ve 26. minutě utevřel skóre argentinský útočník Gonzalo Higuaín.

28. Blesk z čistého nebe - Chelsea dává gól - 1:0. Ramires se uvolnil na levé straně, odcentroval před branku a DIDIER DROGBA hlavičkou mimo dosah Di Sanctise otevřel skóre.

30. Chelsea mohla zvýšit náskok. Sturridge se uvolnil na pravé straně, střílenou přihrávkou napříč pokutovým územím hledal na zadní tyči Drogbu, těsně před ním však ukopl míč do bezpečí obránce Campagnaro.

31. Jenže Neapol hned z protiútoku mohla srovnal. Chelsea se následný rohový kop vůbec nepovedl, Hamšík vyvezl míč za polovinu, nahrál na pravou stranu na Cavaniho, ten vnikal do pokutového území, zhruba z patnácti metrů vypálil a jen těsně minul protější tyč Čechovy brány.

33. Šance střídá šanci, nyní mohla skórovat Chelsea. Teď je to hra nahoru-dolů. Z pravé strany odcentroval Mata, Sturridge míč nadzvedl, s čímž však za ním stojící Drogba nepočítal a nestihl míč před odkrytou brankou zasáhnout.

36. První střídání zápasu. Jako první střídá vynuceně Neapol. Zraněného CHRISTIANA MAGGIA střídá ANDREA DOSSENA.

39. Střelu zhruba z dvaceti metrů vyslal na Di Sanctise Essien, jeho střela však bránu minula zhruba o dva metry.

40. Neapol však znovu mohla srovnat. Střela Lavezziho zpoza pokutového území byla tečovaná Terrym a skončil zhruba jen půl metru vedle Čechovy pravé tyče.

43. První žlutá karta zápasu. Za kopnutí do Zúnigy ji vidí od sudího Brycha FRANK LAMPARD.

45. Drogbův centr z levé strany těsně před Sturridgem odhlavičkoval do bezpečí Aronica.

45+1. Obrovská šance Chelsea na závěr poločasu. Obrana Neapole zapomněla po rohovém kopu na Luize, jeho střílenou přihrávku však těsně před Drogbou zasáhl nohou Campagnaro a brankář De Sanctis ukryl míč v náruči.

45+1. Skončil první poločas.

- Také v Madridu je po poločase stav zápasu 1:0 pro domácí tým. Narozdíl od Chelsea však Realu tento výsledek k postupu do čtvrtfinále stačí.

- První poločas měl dvě rozdílné části, v té první byla jasně lepší Neapol, čtyři velké šance však neproměnila. Do té doby neškodná Chelsea ve 28. minutě vstřelila díky Drogbovi gól a pak měla několik slibných šancí na zvýšení skóre.

46. Začíná druhý poločas.

47. Chelsea střílí gól - 2:0. Teď je k postupu blíže ona. Na Lampardův rohový kop si naskočil na přední tyči JOHN TERRY, jehož neuhlídal Campagnaro a hlavičkou na vzdálenější tyč nedal Di Sanctisovi šanci.

52. Zúnigův přímý kop z 25 metrů odhlavičkoval do bezpečí Ivanovič.

53. První žlutá karta pro Neapol. Po faulu na Lamparda ji vidí kapitán PAOLO CANNAVARO.

54. Z nenápadné situace mohla Chelse vstřelit třetí branku. Po Čechově dlouhém výkopu se k míči dral Drogba, na poslední chvíli mu však míč ukopl z kopaček Aronica a De Sanctis ukryl míč v náruči.

55. Blíže k postupu se dostává Neapol - 2:1. Terry odvrátil centrovaný míč před velké vápno, tam stal osamocený GÖKHAN INLER, švýcarský záložník si jej zpracoval na prsou a po odskoku jej poslal přesně k pravé tyči Čechovy brány.

- Real potvrzuje postup. Na 2:0 zvýšil rovněž v 55. minutě Cristiano Ronaldo.

61. Sturridgova střela z 20 metrů míjí zhruba o dva metry De Sanctisovu bránu.

63. První střídání na straně Chelsea. FERNANDO TORRES střídá DANIELA STURRIDGEHO.

64. De Sanctis reflexivním zákrokem zachránil Neapol. Mata sklepl míč na Ivanoviče, ten vyslal z hranice velkého vápna na bránu pumelici a De Sanctis reflexivním zákrokem tečovaný míč vytlačil rukama nad sebe.

66. A opět fantastický De Sanctis. Po rohovém kopu se na značce pokutového kopu zpracoval míč zády k bráně Drogba, z otočky vyslal střelu na vzdálenější tyč a De Sanctis fantastickým tygřím skokem míč vytlačil mimo bránu.

68. V pokutovém území byl ošetřován Cannavaro, nehrálo se zhruba dvě minuty.

69. Druhá žlutá karta pro hosty. Za faul na Essiena ji vidí ANDREA DOSSENA.

71. Mohlo být rozhodnuto. Zúnigovu střelu z patnácti metrů reflexivním zákrokem vyrazil Čech.

73. Tentokrát měla velkou šanci Chelsea. Po rohovém kopu nechtěně prodloužil míč Zúniga k Terrymu, ten však pozdě zareagoval a na míč nedosáhl.

74. Za ruku Dosseny v pokutovém území bude Chelsea kopat pokutový kop.

75. 3:1 - Za tohoto stavu by se šlo do prodloužení. Nutno dodat, že ji FRANK LAMPARD proměnil s velkým štěstím, De Sanctis vystihl směr, míč však prošel do sítě nad jeho tělem.

78. Po Lavezziho průniku po levé straně zahrál těsně před pokutovým územím rukou Luiz, sudí Brych ji však neviděl a ukázal "jen" na roh.

- Pohled do Madridu. V 70. minutě zvýšil na 3:0 Karim Benzema, v 77. minutě snížil na 3:1 Zoran Tošíč.

82. Neapol se dožadovala penalty, Luiz šel podle nich ve vápně do souboje s Cavanim šlapákem, bude se však kopat "jen" roh.

84. Na druhé straně se dožadoval penalty Mata, který si prohazoval u brankové čáry míč mezi dvěma obránci, ani tentokrát se nepíská.

86. Střela Drogby z přímého kopu 25 metrů od branky končí asi metr nad brankou.

87. Neapol mohla zápas rozhodnout už před prodloužením. Hamšík z pravé strany odcentroval na Lavezziho, který byl sám před Čechem, na míč však nedoskočil.

88. Ivanovič se prodral po pravé strany do vápna, jeho přihrávku pod sebe však zasáhl Gargano a míč odkopl.

89. Gargano v hlavní roli na druhé straně hřiště. Jeho střela z 25 metrů končí asi metr nad břevnem.

90. Rozhodnout mohla i Chelsea. Drogba se otočil na penaltové značce kolem Aroniky a míč končí těsně vedle levé tyče branky Neapole. Drogba se dožadoval po vzájemném zápasnickém souboji penalty, sudí však ukázal na odkop od brány.

90. Nastavovat se budou dvě minuty.

90+1. Ramires si narazil míč s Drogbou, ten však vrátil Brazilci míč do ofsajdu.

90+2. Druhý poločas končí - za stavu 3:1 se bude prodlužovat.

- Ve druhém zápase vyhrál Real Madrid 4:1. Závěrečný gól vstřelil v 93. minutě Cristiano Ronaldo.

- Chelsea byla v druhém poločase tentokrát aktivnější než soupeř a zaslouženě si vydobila prodloužení. Neapol však nyní bude mít výhodu, že na jeden její gól bude muset Chelse odpovědět dvěma.

91. Začíná první prodloužení.

92. Chelsea mohla hned na úvod strhnout postupové váhy na svou stranu. Jak jinak než po rohovém kopu Lamparda, na jeho centr si nejvýše vyskočil Ivanovič, jeho hlavička však končí půl metru vedle pravé De Sanctisovy brány.

93. Neapol mohla udeřit z protiútoku. Lavezzi našel centrem z levé strany na druhé straně Hamšíka, ten vypálil z voleje a míč skončil jen pár decimetrů na břevnem Čechovy brány.

93. Cavani pelášil z levé strany sám na Čecha, zastavil ho však zdvihnutý praporek pomezního rozhodčího.

95. Druhé střídání Chelsea. FLORENT MALOUDA střídá JUANA MATU.

98. Druhá žlutá karta pro Chelsea. Za faul na Campagnara ji dostává ASHLEY COLE.

98. Poslední střídání Chelsea. Kvůli zdravotním problémům odchází kapitán Chelsea JOHN TERRY, nahrazuje jej JOSÉ BOSINGWA. Ten se posouvá na pravého beka, stopera bude hrát Ivanovič.

100. Obrovská šance Chelsea gólem nekončí. V hlavní roli nemůže být nikdo jiný než Fernando Torres. De Sanctis špatně odhadl míč, vyběhl proti němu daleko z brány, ale míč jej přeskočil, Torres se dostal na hranici pokutového území k míči, a i když střílel z velkého úhlu prázdnou bránu zhruba o půl metru minul.

102. Opět v akci Torres. Jeho oblouček končí těsně nad břevnem.

105. Chelsea se opět přiblížila k postupu - 4:1. Ramires po autovém vhazování prostrčil u rohového praporku míč přes dva hráče na Drogbu, ten od brankové čáry hned z otočky poslal míč ke značce pokutového kopu, kde stál osamocený BRANISLAV IVANOVIČ, který poslal míč přesně pod břevno.

105. Končí první prodloužení.

106. Neapol do druhého prodloužení střídá. GORAN PANDĚV nahrazuje MARKA HAMŠÍKA.

106. Začíná druhé prodloužení.

109. Opět v akci Torres. Na jeho střelu z úhlu si De Sanctis musel vyskočit, poté však míč ukryl do náruče.

110. Poslední střídání Neapole. Obránce SALVATOREHO ARONIKU střídá útočník EDUARDO VARGAS.

112. Žlutá karta pro Neapol. Za faul na Torrese ji dostává GÖKHAN INLER.

114. Lavezzi hledal za obranou Campagnara. Pro balon si však došel Čech.

115. Další žlutá karta pro hosty. Za faul těsně před vápnem na Drogbu ji dostává HUGO CAMPAGNARO.

116. Z následného přímého kopu napálil Drogba míč jen do zdi.

117. Obránce Chelsea byl ošetřován, nehrálo se téměř minutu.

120. Neapol měla přímý kop, míč však odhlavičkoval do bezpečí Ivanovič.

120. Maloudův centr z levé strany posílá Drogba z voleje mimo bránu.

120. Nastavovat se budou dvě minuty.

120+1. CHelsea drží míč u rohového praporku u branky Neapole.

120+2. Je konec. Do čtvrtfinále Ligy mistrů jako poslední ze všech týmů postupuje Chelsea.

- Chelsea zachránila čest anglických klubů, když jako jediná z nich dokázala postoupit mezi osm nejlepších týmů soutěže. Postup jí zajistili tři zkušení hráči, kteří byli v posledních měsících kritizování - Didier Drogba, John Terry a Frank Lampard. Rozhodující gól však po Drogbově ideální pobídce vstřelil v poslední minutě prvního prodloužení Branislav Ivanovič.

- Tímto se s vámi loučím a u další online reportáže se těším na shledanou.