1:1
Borussia Dortmund
67. Kroos
74. Götze

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze šlágru 15. kola bundesligy mezi Bayernem Mnichov a Borussií Dortmund.

Na úvod si pojďme připomenout situaci v tabulce. Bayern vede o sedm bodů před Leverkusenem, jediným týmem, který ve 14 zápasech letošního ročníku Bayern porazil. Leverkusen však má však už zápas 15. kola s Norimberkem (1:0) za sebou. Obhájci titulu z Dortmundu na něj ztrácejí čtyři body.

Zatímco Dortmund v úterním vloženém kole doma jen remizoval s nováčkem z Düsseldorfu 1:1, Bayern o den později vyhrál 2:0 na hřišti Freiburgu.

V rámci Bundesligy se oba týmy zatím střetly 86krát. Osmatřicetkrát vyhrál Bayern, šestadvacetkrát se oba týmy rozešly smírně a 22 vítězství si připsal Dortmund, který však vyhrál poslední čtyři vzájemné zápasy v lize, vyhrál navíc i v květnovém finále Německého poháru. V posledním vzájemném duelu však vyhrál Bayern v rámci srpnového německého Superpoháru.

Sestava Bayernu: Neuer - Lahm, Dante, Badstuber, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Müller, Kroos, Ribéry - Mandžukič.

Sestava Dortmundu: Weidenfeller - Piszczek, Subotič, Hummels, Schmelzer - S. Bender, Gündogan - Blaszczykowski, Götze, Reus - Lewandowski.

Rozhodčí: Gagelmann - Anklam, Thielert (Siebert)

Oba týmy přicházejí na hrací plochu.

Kapitáni obou týmů Philipp Lahm za Bayern a Roman Weidenfeller si podávají ruce s rozhodčími.

1.

Zápas začíná, míč rozehrávají hosté.

V úvodních dvanácti minutách a dvanácti sekundách se stejně jako na ostatních stadionech Bundesligy fandit nebude. Jde o  protest proti novému nařízení, o kterém se bude jednat 12. prosince. Fanoušci nesouhlasí především se zrušením míst pro stání.

3.

Po přímém kopu Bayernu se míč odrazil až za pokutové území k Ribérymu, jenž bránu zhruba o dva metry minul.

4.

Neuer si po malé domů Badstubera zahrával, trefil při odkopu Reuse, ale od něj šel míč do autu.

7.

Ribéry centroval před bránu z levé strany podél brankové čáry do pokutového území a Schmelzer raději uklidil míč za brankovou čáru, takže Bayern bude kopat první roh utkání.

9.

Müller z pravé strany vnikl do pokutového území, napřáhl ke střele, pod nohy mu ale skočil Subotič a míč srazil do zámezí.

13.

Třináctá minuta a konečně se začíná v hledišti fandit.

18.

Fanoušci sice začali povzbuzovat, ale hráči jako by se rozhodli po úvodní desetiminutovce herně odmlčet, hra se po většinu odehrává mimo pokutové území.

23.

Herní šeď posledních minut mohl změnit Neuer, tentokrát jej po malé domů napadal Lewandowski, ale německý reprezentační brankář míč polského útočníka těsně obstřelil.

25.

Po patnácti minutách je tu konečně střela na bránu, Benderova střela ale skončila zhruba půldruhý metr vedle Neuerovy brány.

35.

Po souboji Götzeho a Badstubera si stoper Bayernu natáhl stehenní sval a vypadá to, že bude muset střídat.

37.

Badstubera nahrazuje v sestavě JEROME BOATENG.

44.

Zatím největší šance zápasu. Rychlá kombinace Dortmundu vedla ke střele Reuse levačkou zhruba z 13 metrů od brány, Neuer však míč vyboxoval za brankovou čáru a bude se kopat rohový kop.

45+1.

Nastavovat se budou dvě minuty.

45+2.

Skončil první poločas.

Zápas prakticky bez šancí se zatím jistě musí líbit Fanklubu defenzivního fotbalu, ostatní fandové, kteří šlágr sledují, však musejí být z průběhu první půle zklamáni. Gólové parametry měla jen střela Marco Reuse ze závěru poločasu, dobrým zákrokem se však blýsknul brankář Neuer.

Naopak gólové hody přinesl první poločas paralelelně hraného utkání anglické Premier League mezi Readingem a Manchesterem United. Red Devils vedou po první půli 4:3.

46.

Začal druhý poločas.

47.

Na hřiště vtrhnul divák, který proběhl přes celou šířku hřiště a až poté jej pořadatelé zpacifikovali.

52.

Zničehonic si Dortmund vypracoval největší šanci zápasu. Na přímý kop téměř z poloviny hřiště si za obranu domácí obrany zaběhl Hummels a i když mu střela z halfvoleje nesedla ideálně, ze vzdálenosti značky pokutového kopu poslal míč k tyči, kam se vymrštil Neuer a tygřím skokem vytáhl míč za brankovou čáru, bude se kopat rohový kop.

53.

Hned na druhé straně pálil zpoza pokutového území Mandžukič, Weidenfeller však střelu po zemi k tyči schoval pod tělo.

55.

Konečně hra nahoru-dolů. Götze vyslal kolmicí za obrnu Reuse, proti němu však vyběhl Neuer a stihl mu zmenšit střelecký úhel. Reus se pokusil přihrát před odkrytou bránu, ale obránci Bayernu poslali míč do bezpečí.

56.

Na centr z pravé strany si naskočil nevysoký Götze, hlavičkoval však doprostřed brány, kde stál připravený Neuer.

58.

Ribéry se u brankové čáry uvolnil přes Piszczeka, hledal před bránou Mandžukiče, ale před ním odkopl míč za brankovou čáru Hummels.

67.

Bayern dává gól - 1:0. TONI KROOS prošel přes oba stopery Dortmundu a křižnou střelou levačkou se z hranice pokutového území trefil přesně k levé tyči Weidenfellerovy brány.

Bayern - Valencia, Tony Kroos slaví svou branku
Bayern - Valencia, Tony Kroos slaví svou branku | Foto: Reuters
74.

První střídání Dortmundu, Jakuba Blaszczykowského nahrazuje IVAN PERIŠIČ.

74.

Dortmund vyrovnává - 1:1. Rohový kop hostujícího týmu odvrátili hráči Bayernu jen k MARIO GÖTZEMU, který se z hranice pokutového území trefil podobnou křižnou střelou po zemi jako Kroos přesně k tyči Neuerovy brány.

Fotbalisté Borussia Dortmund Marco Reus (vpravo) a Mario Götze slaví gól v utkání Ligy mistrů 2012/13 proti Ajaxu Amsterdam. | Foto: Reuters
78.

Po faulu Ribéryho se svíjí na zemi Subotič, zdá se, že bude střídat.

81.

Hráči i fanoušci se oprávněně zlobí na pomezního sudího. Po akci Ribéryho mohl do odkryté brány zakončovat Mandžukič, opakované záběry však ukázaly, že chorvatský obránce v momentě přihrávky v ofsajdové pozici nestál.

81.

Dortmund opět střídá, Nevena Subotiče střídá FELIPE SANTANA.

85.

Velká šance Bayernu, který stupňuje svůj tlak. Mandžukič ze vzduchu sklepl míč pro Müllera, z hranice velkého vápna střílel ke vzdálenější tyči, ale bránu těsně minul.

86.

Podruhé střídá i Bayern. Maria Mandžukiče střídá MARIO GÓMEZ.

86.

To mohl být vstup na hřiště, jak se patří. Gómez dostal kolmici za obranu a měl před sebou už jen Weidenfellera, kapitán Dortmundu však jeho střelu mířící do brány zastavil reflexicním zákrokem pravou rukou.

89.

Závěr patří jednoznačně Romanu Weidenfellerovi. Nejprve vytáhnul míč zpod břevna po lobu Müllera a po následném rohovém kopu vytáhl dalším vynikajícím zákrokem levou rukou hlavičkový pokus Martíneze.

90.

Poslední střídání Dortmundu. Maria Götzeho střídá JULIAN SCHIEBER.

90+1.

Nastavovat se bude jedna minuta.

90+1.

Je konec, Bayern se rozešel s Dortmundem smírně po remíze 1:1.

Bayern, který měl v závěru zápasu čtyři velké šance na výhru, teprve potřetí v sezoně nezískal všechny tři body a na druhý Leverkusen má náskok osmi bodů. O tři body zpět je třetí Dortmund.

Tímto se s vámi loučím a u další fotbalové online reportáže se těším na shledanou.