3:1
Arsenal
18. Neymar, 65. Suárez, 88. Messi
51. Elneny

Dobrý den, vítejte u online přenosu z odvetného utkání osmifinále Ligy mistrů mezi Barcelonou a Arsenalem. Utkání začíná ve středu 16. března ve 20:45.

Na stadionu Barcelony se dnes odehraje odvetné utkání osmifinále Ligy mistrů. V prvním zápase Arsenal v Anglii před třemi týdny podlehl Kataláncům 0:2 a jeho šance na postup nejsou valné. V Londýně vystřelil Barceloně důležité vítězství dvěma zásahy Lionel Messi. Může ještě Arsenal vůbec pomýšlet na postup? Více čtěte ZDE.

Vzájemná utkání hovoří ve prospěch Barcelony. Španělský celek zvítězil v roce 2006 ve finále Ligy mistrů nad Arsenalem 2:1 a od té doby v pěti zápasech s londýnským týmem prohrál pouze jednou. V roce 2011 Gunners potrápili Barcelonu ve vyřazovací části Ligy mistrů, ale dále šla nakonec Barcelona. Katalánci vyřadili Arsenal také o rok dříve a poslední vzájemné utkání se odehrálo před třemi týdny na Emirates Stadium.

V roce 2006 se oba celky střetly ve finále Ligy mistrů. Barcelona v Paříži zvítězila 2:1. Pamětníkem tohoto triumfu je Andrés Iniesta.

Barcelona prožívá skvělou sezonu, vždyť naposledy prohrála v říjnu loňského roku se Sevillou a od té doby drží neuvěřitelnou šňůru 37 soutěžních utkání bez porážky. V sobotu v lize rozstřílela Getafe 6:0, na výhře se dvěma brankami podílel Neymar, po jednou zásahu si připsali El Haddadi, Messi a Arda Turan. Úvodní gól si hosté dali sami. Katalánci drží osmibodový náskok před Atléticem Madrid a v Lize mistrů to rovněž vypadá na postup do čtvrtfinále.

Kanonýři si zdaleka nemohou pískat, tak jako Barcelona. V sobotu vypadli ve čtvrtfinále FA Cupu, když doma darovali Watfordu vítězství 2:1. Jediný gól Gunners měl na svědomí Welbeck, jenž v závěru pouze snížil náskok soupeře. V Premier League je Arsenal po remíze s Tottenhamem třetí, avšak jeho ztráta právě na severolondýnského rivala, ale hlavně na vedoucí Leicester se prohlubuje. V tuto chvíli počítají na Emirates Stadium jedenáctibodové manko na čelo.

Základní sestava Barcelony

Ter Stegen - Alves, Mascherano, Mathieu, Alba - Rakitič, Busquets, Iniesta (C) - Messi, Suárez, Neymar. Trenér: Luis Enrique

Náhradníci: Bravo - Bartra, El Haddadi, Roberto, Arda Turan, Vermaelen, Vidal

Základní sestava Arsenalu

Ospina - Bellerín, Koscielny (C), Gabriel, Monreal - Flamini, Elneny - Iwobi, Özil, Sánchez - Welbeck. Trenér: Arsene Wenger

Náhradníci: Macey - Campbell, Coquelin, Gibbs, Giroud, Mertesacker, Walcott

Arsenal má v záložní řadě teprve devatenáctiletého Nigerijce Alexe Iwobiho. Synovec legendárního Jay-Jaye Okochi nastoupí v Lize mistrů poprvé od první minuty.

Rozhodčí: Sergej Karasev - Anton Averjanov, Tichon Kaljugin (všichni Rusko)

V odvetě proti Arsenalu nemůže trenér Enrique počítat se zraněnými Rafinhou a Sandrem. Kvůli karetnímu trestu nenastoupí ani Piqué. Kouč Wenger a jeho Arsenal se budou muset obejít bez šesti marodů. Ze zdravotních důvodů scházejí Čech, Rosický, Ramsey, Cazorla, Oxlade-Chamberlain a Wilshere.

Počasí v Katalánsku kvalitnímu fotbalu zrovna nepřeje. Doufejme, že se hustý déšť před začátkem zápasu zmírní nebo úplně ustane.

Fanoušci na slavném Nou Campu jsou opatřeni pláštěnkami a deštníky, vydatný déšť totiž stále zkrápí Barcelonu. Hráči už jsou v tunelu a zanedlouho nastoupí na trávník.

Trio rozhodčích přivedlo na scénu Ligy mistrů fotbalisty Barcelony a Arsenalu, kteří nyní poslouchají nádherné tóny znělky této nejprestižnější klubové soutěže v Evropě.

1.

Odvetné osmifinálové utkání Ligy mistrů mezi Barcelonou a Arsenalem právě začíná.

1.

Suárez pronikl po levé straně a přihrál doprostřed. Messi ani Iniesta se ale nedokázali protlačit do pokutového území.

2.

Průnik Bellerína po pravém křídle brzy uťali obránci Barcelony. Arsenal po vhazování pokračuje na útočné polovině.

3.

Özil v první zajímavé situace poslal přihrávku na Wellbecka, kterému střela sice nesedla, ale vybojoval pro Londýňany alespoň rohový kop.

4.

Domácí Özilův rohový kop v pohodě odvrátili a sami se vydali do protiútoku. Neymara nepustil do zakončení Koscielny, Ospina rozehrává od své branky.

5.

Sánchez pronikl po pravém křídle a odcentroval na hranici šestnáctky. Tam však namísto svých spoluhráčů nalezl jen domácího Busquetse.

6.

Wellbeck si hodil míč po čáře do běhu, ale ve sprinterském souboji měl Mathieu výrazný náskok a s přehledem stihl přihrát malou domů na Ter Stegena.

7.

Gunners se sympaticky snaží o aktivní hru. Ostatně, nic jiného jim po výsledku z Londýna ani nezbývá. Na polovině hřiště byl nedovoleně zastaven Elneny.

8.

Messi si vyměnil míč s Rakitičem a poté přihrál do jasného ofsajdu Suárezovi. Rozhodčí se s výrokem velmi zpozdil, a tak musel Ospina zasahovat. Později všichni zjistili, že se skutečně jednalo o postavení mimo hru.

9.

Koscielny důrazně dostoupil Messiho a znemožnil mu zakončení. Barcelona se v posledních momentech dostává ke své typické kombinační hře na půlce soupeře.

10.

Özil získal balon uprostřed hřiště a postupoval proti dvěma obráncům Barcelony. Mathieu si hlídal náběh druhého útočícího hráče Arsenalu, a tak Özil vypálil zpoza šestnáctky. Střela levačkou mířila zhruba o metr vedle levé tyče.

11.

Gunners tedy měli na kopačkách první vážnější šanci, ovšem německý záložník neměl seřízená mířidla. Nyní už se hra plynule přesouvá před bránu Ospiny.

12.

Teď už je to pořádný zámek před Ospinou. Obránci Arsenalu zastavili nebezpečnou přihrávku Alby a o něco později odhlavičkoval Gabriel Messiho střelu.

13.

Je takřka jisté, že budeme sledovat podobný obrázek utkání jako na Emirates Stadium. Barcelona tradičně hodně drží balon, Arsenal si bude muset počkat na šance z brejků.

14.

Ter Stegen podržel balon a rozehrál nakrátko s Mathieum. Arsenal nenapadá nijak agresivně, a tak mají hráči Barcelony spoustu času.

15.

Kanonýři se na chvilku octli v útoku a znovu byli nebezpeční. Elnenyho střela pravou nohou končí opět o nějaký ten metřík vedle branky Ter Stegena.

16.

Barcelona kombinuje okolo poloviny hřiště a čeká na mezírku v obraně Arsenalu.

17.

A příležitost přišla! Neymar nalezl nadýchaným pasem za obranou Messiho, který byl sám před Ospinou. Zpracoval si míč na levou nohu, ale kolumbijský brankář zázračně vyrazil střelu Argentince na roh!

18.

Také po rohovém kopu byla Barcelona nebezpečná. Úplně volný Mathieu hlavičkoval z úrovně penalty nad branku.

18.

Katalánci se dostávají do vedení. Suárez přihrál na levou stranu úplně volnému NEYMAROVI, jenž si zaběhl za Gabriela a přízemní střelou okolo vyběhnuvšího Ospiny posílá Barcelonu do vedení 1:0!

20.

Barcelona v posledních minutách zcela jednoznačně převzala otěže utkání a bylo otázkou času, kdy nějakou šanci promění.

21.

Je jisté, že neuvidíme prodloužení. Pro Arsenal se nemění ten fakt, že musí k postupu vstřelit tři branky.

22.

Sánchez pronikl na útočnou polovinu, kde se chtějí hosté usadit. O balon ovšem rychle přišli, už jej zase kontroluje Barcelona.

23.

Barcelona nemá kam spěchat a podle toho teď její hra vypadá. Busquets kombinuje se svými spoluhráči okolo půlícího kruhu.

24.

Wellbeck dostal na levé straně trochu více prostoru, jenomže cestu do pokutového území mu poté zatarasil Mascherano.

25.

Özil rozehrál druhý rohový kop Arsenalu a balon se dostal k Flaminimu. Ten zkusil štěstí zpoza velkého vápna, avšak bránu Barcelony přestřelil.

26.

Barcelona stihla za 26 minut nasbírat skoro třikrát více přihrávek než Arsenal. Na tento styl hry v jejím podání jsou již všichni fotbaloví fanoušci zvyklí.

27.

Neymar přihrál na středovou osu Rakitičovi, který naznačil střelu, ale balon si ještě zasekl. Následně nepustil míč z jeho kopačky na branku Koscielny.

28.

Alba nasadil jesle Bellerínovi a vzápětí vybojoval centrem rohový kop. Barcelona rozehrává nakrátko a kombinuje u postranní čáry.

29.

Suárezův centr zleva defenziva Gunners nadvakrát odvrátila. Nyní si může na chvilku oddechnout, balon mají v moci Mathieu a Mascherano.

30.

Alba znovu pronikl po levém křídle a uvolnil na prostředku Neymara. Ten vypálil po zemi, ale Ospina byl na trávníku včas, aby střelu pokryl.

31.

Mathieu Flamini (ARS) na polovině hřiště naskočil na záda Iniestovi a ostře ho fauloval. Francouzský záložník vidí první žlutou kartu zápasu.

32.

Ter Stegen vylezl pro balon až za šestnáctku, Arsenal postupně vysouvá hráče k rychlejšímu napadání. Barcelona ale kombinuje s důsledností sobě vlastní.

33.

Balon skákal v šestnáctce Arsenalu a Messi už se chystal ke střele. Na poslední chvíli stačil odkopnout na roh Gabriel.

34.

Rohový kop tentokráte domácí zahráli centrem do vápna, ale proti obraně Arsenalu se neprosadili. Na opačné straně upadl Wellbeck v šestnáctce po souboji s Mascheranem. Penalta se ale nepíská.

35.

Z opakovaného záběru je jisté, že Wellbeck zakopl o svou vlastní nohu. Na opačné straně uviděl za faul ve středu hřiště žlutou kartu Gabriel (ARS).

36.

Držení míče je za 69 % na straně Barcelony. Londýnský tým to bude mít ve zbývajícím průběhu utkání přetěžké, aby dokázal s celkovým výsledkem něco udělat.

37.

Nyní se však Arsenal nastěhoval na útočnou polovinu. Iwabi se šikovně uvolnil těsně za šestnáctkou, ovšem Ter Stegenovu bránu přestřelil.

38.

Ještě větší příležitost ke srovnání měl po průniku Özila Elneny. Ten byl na pravé straně pokutového území nejdříve úplně, doslova v hodině dvanácté jeho gólovou střelu odvrátil ve skluzu Mathieu.

39.

Druhá gólová šance Arsenalu ve dvou minutách. Bellerín unikl po křídle a odcentroval, Sánchez si našel prostor k hlavičce, ale ani teď nezaměstnal Ter Stegena. Mířil totiž vedle.

40.

Gunners vystrčili ofenzivní růžky a gól na 1:1 před přestávkou by jim zcela jistě vlil do žil novou krev.

41.

Obránci Barcelony často zachraňují situace na poslední chvíli. To je také případ Mascherana, jenž skluzem znemožnil Wellbeckovi střelu z nadějné pozice.

42.

Messi si to bez respektu namířil mezi tři protihráče a se štěstím je dokázal obejít. Pak mu míč od nohy odkopl Bellerín. Barcelona rozehrává roh.

43.

Busquets přihrál vzduchem za obranu Suárezovi, který byl však v hodně krkolomné pozici. Zakončit nedokázal, přihrávku před branku zachytil Ospina.

44.

Kanonýři nepustili přihrávku na Messiho a poprvé v utkání střídají. Ze hry je zřejmě kvůli nějakému zranění stažen Mathieu Flamini, jehož nahrazuje Francis Coquelin.

45.

První půle spěje ke svému konci. Barcelona ještě útočí, nastavovat se bude jedna minuta.

45+1.

Messi s Iniestou rozhýbali obranu hostí rychlými přihrávkami, Suárez pak ale akci zazdil nepovedenou střelou z hranice pokutového území.

První poločas právě skončil.

Druhá půle začne přibližně ve 21:48.

V prvním poločase jsme viděli hned několik zajímavých okamžiků včetně jednoho gólu. Özil v první větší šanci střílel vedle, na druhé straně vychytal Ospina Messiho. V osmnácté minutě už se ale prosadil Neymar, který využil skuliny v defenzivě Arsenalu a uklidil balon k tyči. Londýnský tým ožil před koncem poločasu, avšak Elnenyho střelu zablokoval na poslední chvíli Mathieu a Sánchez hlavičkoval vedle. Barcelona tedy háji hubený náskok.

Statistiky prvního poločasu:

Držení míče: 63 % - 37 %

Střely celkem: 9 - 7

Střely na branku: 5 - 0

Rohové kopy: 5 - 2

Ofsajdy: 2 - 0

Petr Čech drží kvůli zranění lýtkového svalu Arsenalu palce pouze na dálku. Na Twitteru vyzdvihl zákrok svého kolegy Ospiny, který skvěle zlikvidoval Messiho šanci. Zanedlouho poté byl ale proti Neymarově střele bezmocný.

Druhé utkání mezi Barcelonou a Arsenalem sleduje na Nou Campu 76 092 diváků.

46.

Druhý poločas právě začal.

46.

Ani jedno mužstvo o přestávce nestřídalo. Neymar na začátku poločasu zatáhl míč po levé straně, ale pak jej vrátil zpět na půlku hřiště.

47.

Před Bellerínem se otevřelo docela dost prostoru, přesto Arsenal útočnou akci ještě přibrzdil. S míčem teď hosté hrají před šestnáctkou Barcelony.

48.

V jednu chvíli už to pro Arsenal vypadalo nadějně, avšak první střela na Ter Stegena v zápase nepřišla. Na opačné straně si Messiho pohlídali stopeři.

49.

Iwabi se octl po přihrávce od Sáncheze v dobré střelecké pozici. Jenomže pod nohy mu přijel Alves a srazil střelu Nigerijce do zámezí.

50.

Třetí žlutá karta je udělena znovu hráči Arsenalu. Alexis Sánchez (ARS) ji obdržel za faul proti Neymarovi na půlící čáře.

51.

Arsenal srovnává skóre! Sánchez místo centru přihrál pod sebe na šestnáctku MOHAMEDU ELNENYMU, který se do míče opřel z první a nádhernou střelou trefil horní roh brány - 1:1!

52.

Opravdu náramnou ránu vykouzlil svou pravou nohou egyptský záložník. Byla to první střela na barcelonskou branku a rovnou znamená vyrovnání.

53.

Pro Barcelonu se toho ale tolik závažného zase neděje. Arsenal totiž k postupu potřebuje další dva góly. Katalánský celek kombinuje okolo půlící čáry.

54.

Ale je samozřejmé, že Gunners ožili. Sáncheze ubránil Alba, následný centr útočícího hráče Arsenalu přelétl šestnáctku Barcelony.

55.

Messi přihrál před vápnem Alvesovi, jehož oblouček ale defenziva Arsenalu odvrátila. U míče zůstávají stále hráči španělského klubu.

56.

Messi se zbavil bránícího Bellerína a vnikl do šestnáctky. Levačkou vystřelil z ostrého úhlu, přesto měl Ospina plné ruce práce, aby balon vyrazil. Naštěstí pro Arsenal se míč neodrazil k nikomu z domácích.

57.

Iniesta se Suárezem se krátkými přihrávkami protlačili až do vápna, ale tam už o balon přišli. Ospina jej má v rukavicích a bude rozehrávat.

58.

Mathieu nezvládl odhlavičkovat dlouhý nákop Arsenalu a Wellbeck poté dělal starosti Mascheranovi. Argentinský bek opět padl Wellbeckovi do rány a srazil ji mimo Ter Stegena.

59.

Na opačné straně vybojovali Rakitič, Messi a Neymar vzájemnou kombinací rohový kop. Ten rozehrávají Barcelonští tradičně nakrátko.

60.

Je neuvěřitelné, s jakou drzostí se hráči Barcelony pohybují v šestnáctce. Neymar s Messim se probíjeli až do vápna, ale defenziva Arsenalu byla zásadně proti.

61.

Neymar sklepl balon hlavou na Messiho a argentinský hračička z prvního doteku vypálil. Ospina zasahovat nemusel, balon letěl o několik metrů vedle.

62.

Bellerín přihrál trochu naslepo do pokutového území a míč se odrazil k Sánchezovi. Ten nepřihrál před branku přesně, ale vybojoval alespoň rohový kop.

63.

Po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle Iwabi. Arsenal je v posledních momentech nebezpečný, gól na 2:1 z jeho pohledu by utkání hodně zdramatizoval.

65.

Barcelona navyšuje náskok a může být zase mnohem více v klidu! Alvesův centr nalezl ve vápně LUISE SUÁREZE a uruguayský útočník se krásou svého gólu vyrovnává Elnenymu. Z voleje poslal balon akrobaticky k pravé tyči - 2:1!

67.

Arsenal sahal okamžitě po inkasované brance po vyrovnání. Wellbeck se odprostil od obránců, ale ranou z levé strany nastřelil pouze břevno!

68.

Barcelona předváděla typické kudrlinky uprostřed hřiště, ale o míč přišla. Dopředu s balonem míří Sánchez a je podporován několika spoluhráči.

69.

Sánchez ovšem o balon rychle přišel. Na opačné straně podklouzl Monreal, Alves však tohoto zaváhání nevyužil a vrátil balon na střed.

70.

Messiho dvě střely zablokovali obránci Arsenalu. Argentinec si balon rovnal na levačku, ale vystoupili proti němu Gabriel s Koscielnym. Barcelona se znovu prokombinovala až na úroveň penaltového puntíku.

71.

Neymar si zpracoval dlouhý pas efektně patou a poslal balon do šestnáctky. Od dvojice hráčů Arsenalu se míč odrazil k Ospinovi.

72.

Andrés Iniesta předává kapitánskou pásku Messimu a střídá. Jeho místo na hřišti zaujímá Sergi Roberto.

73.

Arséne Wenger mezitím stáhl ze hry Alexe Iwobiho a Dannyho Wellbecka. Na trávník přišli posílit útočné šiky Gunners Olivier Giroud a Theo Walcott.

74.

Messi zatáhl míč dopředu a přihrál Neymarovi, který ovšem útok pozdržel. Přihrává Robertovi, který se seznamuje s balonem.

75.

Barcelona trpělivě pokračovala v obléhání šestnáctky Arsenalu. Nakonec se ke střele zpoza vápna dostal Rakitič, ale zamířil vysoko nad.

76.

Monreala nepustil do šestnáctky jeden z obránců Barcelony a Arsenal rozehrál rohový kop. Barcelona si poradila s ošemetnou situací před bránou a odvrátila nebezpečí.

77.

Luis Enrique stahuje ze hry Chorvata Ivana Rakitiče. Posledních čtvrt hodiny tohoto utkání si za Barcelonu zahraje Arda Turan.

78.

Barcelona se nikam nežene a v pohodě kombinuje okolo půlící čáry. Hlavním distributorem přihrávek je teď Sergi Roberto.

79.

Arda Turan (BAR) je na hřišti sotva dvě minuty a už vyfasoval žlutou kartu poté, co stáhl na zem Monreala.

80.

Ter Stegen předvedl dva úžasné zákroky proti přímému kopu Sáncheze k tyči a proti dorážce Girouda. Walcottovu hlavičku už za něj zablokovali obránci.

81.

Arsenal zachytil nepřesnou rozehrávku Barcelony, jenomže o míč byl rychle připraven. Do konce utkání zbývá zhruba deset minut a domácí třímají v rukou luxusní náskok.

82.

Neymar rozehrál rohový kop centrem, na který si naběhl Busquets. Španělský středopolař mohl navýšit náskok Barcelony, ale hlavou branku minul.

83.

Barcelona zapojila do své kombinace také Ter Stegena. Na tribunách už diváci oslavují postup do čtvrtfinále Ligy mistrů.

85.

Olivier Giroud (ARS) je dalším karetním hříšníkem dnešního utkání. Rukou zasáhl do obličeje Albu a zcela po zásluze byl potrestán žlutou kartou.

86.

Mascherano si zkušeně poradil s napadajícími hráči Arsenalu a rozehrál do lajny. Barcelona jde postupným útokem vstříc Ospinově brance.

87.

Özil přihrál rozběhnutému Walcottovi do šestnáctky, ale ze své branky se včas vydal Ter Stegen. Gólman domácích zmenšil Walcottovi střelecký úhel a vychytal ho.

88.

Barcelona utíká Arsenalu třetím gólem. Přihrávka Neymara ještě neprošla přes Gabriela, ale balon se odrazil k LIONELU MESSIMU, jenž se natlačil před Ospinu a překonal jej technicky vytříbeným obloučkem levou nohou - 3:1!

90.

Arsenal tedy na Nou Campu neuhraje ani remízu, Barcelona totiž těsně před koncem vede o dvě branky. Messi si se zakončením poradil opravdu brilantně.

90+1.

Nad rámec druhého poločasu nastavil ruský rozhodčí dvě minuty. Arsenal útočí po levé straně a snaží se ještě o kosmetickou úpravu výsledku.

90+2.

Sánchez mohl v šestnáctce přihrávat Özilovi, místo toho jeho střelu srazil na rohový kop Mathieu. Roh Barcelona zvládla ubránit.

90+2.

Utkání končí vítězstvím Barcelony 3:1. V celkovém součtu zvítězil katalánský celek 5:1 a v pohodě postoupil z osmifinále Ligy mistrů přes Arsenal.

Ve druhé půli nejdříve nádhernou střelou do šibenice srovnal Elneny na 1:1 a vykřesal ještě jiskru naděje pro Arsenal. Domácí ale za čtrnáct minut odpověděli podobně nádherným gólem. Suárez si naskočil na centr Alvese a z voleje zakončil přesně. V samotném závěru ještě korunoval vítězství Barcelony Messi, jenž si tváří v tvář Ospinovi vychutnal zakončení a stvrdil postup Barcy do čtvrtfinále Ligy mistrů.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Přeji dobrou noc.