Video: Brankář vyrovnal ve čtrnácté minutě nastavení, do bitky se zapojily i hvězdy

Rudolf Černík
26. 11. 2018 8:16
Tým Andrése Iniesty přišel o dvougólový náskok a dohrával v japonské lize o sedmi hráčích.
Brankář Jujdži Rokutan ze Šimizu vyrovnává ve čtrnácté minutě nastavení utkání s Kóbe | Video: Youtube.com

To byla divočina, jaká se hned tak nevidí. A jakou dosud možná nezažil ani záložník Andrés Iniesta.

Nedávná hvězda Barcelony vedla v závěru utkání japonské ligy se svým celkem Vissel Kóbe nad Šimizu na jeho půdě 3:1, ale nakonec brala jen bod. V 87. minutě totiž domácí snížili a ve ČTRNÁCTÉ minutě nastaveného času vyrovnal parádní hlavičkou po rohovém kopu brankář Jujdži Rokutan. Stal se prvním brankářem v historii japonské ligy, který vstřelil gól. Odčinil tak své hrubé chyby při druhém a třetím inkasovaném gólu.

Ale ani to ještě nebylo všechno. V OSMNÁCTÉ minutě nastavení viděl červenou kartu hostující Wellington a Kóbe dohrávalo jen v sedmi hráčích…

Wellington sprostým zákrokem udeřil soupeře loktem do hlavy, přesto nejprve viděl jen žlutou kartu. Na to reagovala lavička Visselu a u postranní čáry vypukla pořádná mela.

Zatímco Iniesta se snažil emoce spíš krotit a znesvářené strany od sebe oddělit, další hvězda Kóbe a kapitán týmu Lukas Podolski se zapojil do regulérní bitky s lavičkou soupeře a pěstí udeřil jednoho ze členů realizačního týmu.

Wellington vzápětí uviděl další žlutou kartu a tedy i červenou. Od rozhodčího se snažil odvést i hrdina Rokutan, jenž někdejší hráč Hoffenheimu pro něho neměl pochopení a střílejícího brankáře parádním judistickým chvatem ho složil na zem.

Už během zápasu byl vyloučen Naojuki Fudžita, a protože se hostům v po vypršení devadesáté minuty vážně zranili dva hráči tak, že nemohli pokračovat (proto tak dlouhé nastavení místo původně avizovaných čtyř minut), dohrávalo Kóbe v sedmi…

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy