Rudolf Černík
12. 9. 2018 16:14
Marek Rodák zaznamenal hlavou vítězný zásah proti Islandu, byl to už jeho druhý gól v kariéře.
fotbal, kvalifikace ME do 21 let, Island 21 - Slovensko 21, brankář Marek Rodák dává gól | Video: Youtube.com

Praha - Jeho úkolem je gólům zabraňovat, jenže slovenský brankář Marek Rodák je s oblibou i střílí. V úterý rozhodl trefou v nastavení o vítězství slovenské jedenadvacítky 3:2 v kvalifikaci mistrovství Evropy proti Islandu.

Ještě minutu před koncem byl stav 1:1, pak se trefil Tomáš Vestenický a vypadalo to, že hosté budou v Reykjavíku slavit. Ve třetí minutě nastavení však z penalty srovnal Albert Gudmundsson, jenže ani to ještě nebyl konec. Slováci nutně potřebovali zvítězit, a tak se na poslední standardní situaci vysunul do soupeřova pokutového území i brankář Marek Rodák. A za chvíli už byl hrdinou dne.

"Při rohu jsem viděl, že jdou všichni na přední tyč. Tak jsem si počkal, míč se ke mně dostal a já ho umístil do sítě," popisoval svou vítěznou hlavičku na serveru sme.sk.

Pro Rodáka to však nebyl první gól v kariéře. "Gól jsem dal už za Fulham. S mládežnickým týmem jsme hráli proti Aston Ville a já jsem překopl celé hřiště," připomněl trefu z roku 2014 Rodák, jenž momentálně na hostování v Rotherhamu chytá druhou ligu.

Podívejte se na Rodákův gól za Fulham:

fotbal, Aston Villa jun. - Fulham jun., gól brankáře Marka Rodáka | Video: Youtube.com