Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně

11. 4. 2021 17:35

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchenu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnáctý Bielefeld, který je na pozici znamenající účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 13 bodů. Mohuč v záchranářském souboji vyhrála po obratu 3:2 na hřišti Kolína nad Rýnem, který následně podle médií odvolal trenéra Markuse Gisdola.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

Mohuč v Kolíně vedla, ale na přelomu poločasů domácí zvrátili stav. Za hosty ale srovnal Onisiwo a v první minutě nastavení rozhodl o posunu Mohuče z barážové pozice na 14. místo Barreiro. Hosté neprohráli pátý zápas za sebou, domácí naopak čekají v bundeslize na vítězství osm kol a z předposlední příčky mají tříbodovou ztrátu na Bielefeld.

Porážka v záchranářském souboji se stala podle německých médií osudnou trenérovi Gisdolovi, jenž byl odvolán. Klub vedl od listopadu 2019. Nahradit by ho měl zkušený sedmašedesátiletý Friedhelm Funkel, jenž by se měl pokusit tým ve zbývajících šesti zápasech zachránit.

Německá fotbalová liga - 28. kolo:

Schalke - Augsburg 1:0 (4. Serdar), Kolín nad Rýnem - Mohuč 2:3 (43. Duda z pen., 61. Schirí - 11. Boetius, 65. Onisiwo, 90.+1 Barreiro).

1. Bayern Mnichov 28 20 5 3 80:36 65
2. Lipsko 28 18 6 4 52:23 60
3. Wolfsburg 28 15 9 4 49:26 54
4. Eintracht Frankfurt 28 14 11 3 59:40 53
5. Dortmund 28 14 4 10 58:41 46
6. Leverkusen 27 12 7 8 45:32 43
7. Union Berlín 28 9 13 6 42:34 40
8. Mönchengladbach 28 10 10 8 48:43 40