Pavlenka dlouho odolával, nakonec však přece inkasoval a Brémy zase prohrály

7. 6. 2020 17:51
Fotbalisté Brém podlehli ve 30. kole německé ligy 0:1 Wolfsburgu a po druhé porážce za sebou zůstali v tabulce na sestupové předposlední pozici.
Nešťastný brankář Werderu Brémy Jiří Pavlenka
Nešťastný brankář Werderu Brémy Jiří Pavlenka | Foto: Reuters

Brankáře Jiřího Pavlenku překonal v 82. minutě hlavičkou z malého vápna Wout Weghorst, jenž se prosmýkl za zády obránců Werderu.

Brémy se mohly v případě vítězství bodově dotáhnout na Düsseldorf na barážové šestnácté pozici, ale potvrdily, že se jim doma dlouhodobě nedaří. Na vlastním Weser Stadionu nevyhrál Werder už více než devět měsíců a čtyři kola před koncem je v kritické situaci. Na patnáctou Mohuč, jež drží poslední jisté nesestupové místo, ztrácejí svěřenci trenéra Floriana Kohfeldta už šest bodů.

Český brankář Pavlenka dlouho útočil na čtvrtou nulu z posledních pěti zápasů, ale proti zakončení volného nizozemského útočníka Weghorsta byl osm minut před koncem bez šance. Celý zápas odehrál za Werder bývalý český reprezentant Theodor Gebre Selassie.

Wolfsburg se díky tříbodovému zisku posunul na šestou pozici zajišťující postup do předkola Evropské ligy.

Union Berlín ani Schalke 04 ve vzájemném utkání mužstev z druhé poloviny tabulky neukončily dlouhé čekání na bundesligovou výhru. Po výsledku 1:1 sice hosté z Gelsenkirchenu získali v pátém utkání po koronavirové pauze první bod, ale plný zisk naposledy zažili v polovině ledna.

Od té doby Schalke, které drží díky dobré první polovině sezony desáté místo, odehrálo v lize dvanáct zápasů bez vítězství, což znamená vyrovnání negativního klubového rekordu ze sezony 1993/94. Berlínský nováček prodloužil sérii bez výhry o sedmý zápas.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Brémy - Wolfsburg 0:1 (82. Weghorst), Union Berlín - Schalke 1:1 (11. Andrich - 28. Kenny), Augsburg - Kolín nad Rýnem 1:1 (88. Max - 85. Modeste).