Bellarabi vstřelil jubilejní gól, Leverkusen si odvezl z Augsburgu tři body

17. 2. 2017 22:42
Karim Bellarabi vstřelil padesátitisící bundesligový gól, další dvě trefy Bayeru Leverkusen přidal v Augsburgu mexický útočník Javier Hernández.
Radost fotbalistů Leverkusenu.
Radost fotbalistů Leverkusenu. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Leverkusenu porazili v předehrávaném utkání 21. kola německé ligy domácí Augsburg 3:1 a v tabulce se posunuli na osmé místo.

Hostující záložník Karim Bellarabi vstřelil padesátitisící bundesligový gól, dvě trefy Bayeru přidal mexický útočník Javier Hernández. Za domácí se před více než 25 tisíci diváků trefil pouze Christian Kohr. Augsburg, v jehož sestavě chyběl zraněný Jan Morávek, tak Leverkusen neporazil ani na dvanáctý pokus.

Skóre otevřel v 23. minutě jubilejní brankou Bellarabi, ještě před přestávkou pojistil vedení účastníka Ligy mistrů Hernández. Tlak domácích ve druhé půli zužitkoval po hodině hry Kohr, avšak o pět minut později definitivně rozhodl chytrým lobem Hernández. Byl to jeho pátý gól v posledních třech utkáních, celkem jich má na kontě už deset.

Jedinou nepříjemností pro Leverkusen bylo zranění kapitána a tvůrce hry Larse Bendera, který musel být krátce před přestávkou vystřídán.