Kadeřábek připravil vítězný gól Hoffenheimu v bundesligovém duelu se Stuttgartem

13. 12. 2017 21:01
Reprezentační obránce Pavel Kadeřábek pomohl fotbalistům Hoffenheimu gólovou asistencí k domácí výhře 1:0 nad nováčkem ze Stuttgartu. Zápas 16. kola německé ligy rozhodl až v 81. minutě Mark Uth.
Pavel Kadeřábek
Pavel Kadeřábek | Foto: ČTK

Praha - Stejný výsledek uhrál na svém stadionu i Bayern proti poslednímu Kolínu nad Rýnem. Mnichovský obhájce titulu vede tabulku o devět bodů před Schalke, které doma přestřílelo Augsburg 3:2.

Kadeřábek nejprve z úhlu nepropálil brankáře, ale z velkého závaru šťastně vydoloval míč, který předložil Uthovi. Hosté už se na odpověď nezmohli a prohráli osmé z devíti venkovních ligových utkání v sezoně.

Bayern se v prvním poločase s Kolínem nečekaně trápil a nejhorší obranu soutěže nedokázal zlomit. Domácí fanoušky po hodině hry uklidnil vedoucí trefou polský kanonýr Robert Lewandowski, ale další góly už favorit nepřidal a musel se spokojit s nejtěsnější výhrou.

Brémy s brankářem Jiřím Pavlenkou a obráncem Theodorem Gebre Selassiem prohrály v Leverkusenu 0:1 a nenavázaly na sobotní vítězství v Dortmundu. Pavlenku překonal už v 11. minutě Lucas Alario, další šance bývalý gólman Slavie zlikvidoval. Hosté zůstali v tabulce předposlední.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:

Hoffenheim - Stuttgart 1:0 (81. Uth), Bayern Mnichov - Kolín nad Rýnem 1:0 (60. Lewandowski), Hertha Berlín - Hannover 3:1 (18. a 45. Kalou, 83. Torunarigha - 65. Bebou), Leverkusen - Brémy 1:0 (11. Alario), Schalke - Augsburg 3:2 (44. Di Santo, 47. Burgstaller, 83. Caligiuri z pen. - 64. Caiuby, 79. Gregoritsch z pen.).

před 21 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.