Frankfurt v německé bundeslize remizoval s Lipskem, Leverkusen poprvé vyhrál

23. 9. 2018 18:05
Mohuč nasadila nejmladší jedenáctku v klubové historii, na body to nestačilo.
fotbal, německá liga 2018/2019, Frankfurt - Lipsko, Marcel Halstenberg z týmu hostů | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Frankfurtu remizovali ve 4. kole německé ligy s Lipskem 1:1. Mohuč přišla o neporazitelnost v utkání s Leverkusenem, který si po výhře 1:0 připsal první body v sezoně.

Utkání dvou účastníků Evropské ligy začal lépe domácí Frankfurt, který poslal do vedení v 26. minutě z dorážky Fernandes. Vyrovnání zařídil v 54. minutě z pokutového kopu Forsberg, který překonal gólmana Trappa při jeho stém startu v dresu Eintrachtu střelou doprostřed branky.

Trenér Mohuče Sandro Schwarz nasadil do zápasu s Leverkusenem základní jedenáctku s věkovým průměrem necelých 23 let, což byla nejmladší sestava v klubové historii v bundeslize. Zápas rozhodla jediná situace z 62. minuty. Brandt nacentroval z pravé strany do pokutového území a míč uklidil do branky hlavou Havertz. Německý záložník potvrdil střeleckou formu, když navázal na dvě branky z utkání Evropské ligy proti Razgradu.

Německá fotbalová liga - 4. kolo:

Leverkusen - Mohuč 1:0 (62. Havertz), Eintracht Frankfurt - Lipsko 1:1 (26. Fernandes - 54. Forsberg z pen.).