Coufal se přiznal. Moment, který přispěl ke statusu hrdiny, se odehrál úplně jinak

av av
11. 8. 2021 11:55
Do startu fotbalové Premier League zbývá už jen pár dní a přípravy vrcholí i v týmu West Hamu, který čeká v prvním kole trip do Newcastlu. Téměř jistě u toho nebudou chybět čeští reprezentanti Tomáš Souček a Vladimír Coufal.
Vladimír Coufal v dresu West Hamu
Vladimír Coufal v dresu West Hamu | Foto: Reuters

Spokojené výrazy ve tváři, široké úsměvy a dokonce nezadržitelné erupce smíchu. Napjaté fanoušky Kladivářů, kteří se stále nedočkali vysněných posil, baví během čekání na start nejvyšší anglické soutěže veselé historky českých opor. 

Oficiální twitterový účet klubu nabídl příznivcům dvě videa, na kterých si nejprve Souček, a poté i Coufal, povídají s moderátory v čele s bývalou ofenzivní hvězdou Hammers Carltonem Colem.

Tématem jsou proslulé "kladivářské" momenty obou Čechů, jež se v minulé sezoně odehrály mimo fotbalový trávník. Bramborový salát u Součka, autobusová zastávka v případě Coufala.

Oba reprezentanti nyní museli s pravdou ven.

Vysmátý Souček přiznal, že bramborový salát, který na jeho počest na konci minulého roku připravil šéfkuchař klubu, se s tradičním českým vánočním pokrmem nedal srovnat.

"Byl jsem samozřejmě velmi rád, že mi šéfkuchař udělal bramborový salát. Ale abych byl upřímný, ten český je o hodně lepší," nevykrucoval se šestadvacetiletý záložník a připustil, že následující Vánoce přijde salát do klubové kantýny připravit jeho manželka.

"Pozveme vás, jasně," slibuje rozesmátý Souček Coleovi a dalším dvěma protagonistům.

Uvolněná atmosféra a dobrá zábava panovala i při netradičním rozhovoru s Coufalem. Colea zajímalo pozadí slavné fotografie z května, na které byl český obránce s rodinou zachycen na autobusové zastávce.

Fotka se tehdy stala jedním ze střípků, které upevnily Coufalův rychle nabitý status klubového hrdiny. O jeho skromnosti a obyčejném lidovém přístupu v tu chvíli básnil i kapitán Hammers Mark Noble.

"Společně s Tomášem si natáhnou síť a hrají spolu 'hlavičkový tenis' třeba hodinu. O chvíli později pak vidíte Coufala, jak čeká na zastávce na autobus do Chigwellu," popisoval Noble a dodal, že fotku českého fotbalisty čekajícího po tréninku na autobus číslo 86 poslal kamarádům. "Přišlo mi to šílené," uvedl.

Jak ale Coufal nyní přiznal v rozhovoru s Carltonem Colem, bylo všechno přece jen trochu jinak.

"Asi je konečně čas na upřímnost," červenal se osmadvacetiletý pravý bek. "Slyšel jsem o tom hodně příběhů, ale abych byl upřímný, byl jsem s rodinou na procházce. Bylo krásné počasí, ale zničehonic začalo strašně pršet. Typická Anglie. Potřebovali jsme se někam schovat, nečekal jsem na autobus," rozesmál Coufal kolegy.

"Když jsem ale viděl všechny příběhy kolem té fotografie, řekl jsem ženě, že musíme někdy na autobus," dodal český reprezentant.

West Ham otevře novou sezonu Premier League venkovním zápasem v St. James Parku. Proti Newcastlu se tým Davida Moyese postaví v neděli od 15 hodin.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Vláda schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle nějž má ČR vrátit zhruba miliardu za zemědělské dotace.

Vláda schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle nějž má ČR vrátit zhruba miliardu za zemědělské dotace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy