Souboj o vedení Serie A skončil remízou, v čele zůstává Inter Milán

Aktualizováno 12. 2. 2022 22:56
Fotbalisté Interu Milán remizovali v 25. kole v přímém souboji o první místo v italské lize 1:1 v Neapoli. Nerazzurri udrželi před soupeřem jednobodový náskok, navíc mají zápas k dobru.
Nůžky Nicola Barelly z Interu Milán v ligovém zápase v Neapoli
Nůžky Nicola Barelly z Interu Milán v ligovém zápase v Neapoli | Foto: Reuters

Střídající David Zima neodvrátil porážku FC Turín 1:2 s Benátkami, kterým chyběla kvůli pozitivnímu testu na koronavirus čerstvá posila Aleš Matějů.

Neapol poslal do vedení v sedmé minutě z penalty Insigne. Inter inkasoval venku po 440 minutách hry, po prohraném derby z minulého kola ale druhou porážku za sebou nepřipustil.

Ve 47. minutě se Džeko dostal po nepovedené hlavičce k dorážce a zblízka už se nezmýlil. Bosenský kanonýr potvrdil, že se mu proti Neapoli daří, dal jí už pátý ligový gól od příchodu do Serie A.

Benátky v Turíně prohrávaly, povedl se jim ale obrat a ukončily desetizápasové čekání na ligovou výhru. Zima se dostal na hřiště v 71. minutě za nepříznivého stavu, výsledek už se ale nezměnil, ačkoliv hosté dohrávali závěr bez vyloučeného Okerekeho. Nováček soutěže se dostal ze sestupových příček, Býci jsou desátí.

Šesté Lazio Řím si poradilo doma 3:0 se třináctou Boloňou, dvakrát se trefil Zaccagni. Skóre otevřel z penalty kapitán Immobile a 19. brankou se osamostatnil v čele tabulky střelců Serie A.

Italská fotbalová liga - 25. kolo:

Lazio Řím - Boloňa 3:0 (53. a 63. Zaccagni, 13. Immobile z pen.), Neapol - Inter Milán 1:1 (7. Insigne z pen. - 47. Džeko), FC Turín - Benátky 1:2 (5. Brekalo - 38. Haps, 46. Črnigoj).

20. Salernitana 23 3 3 17 16:55 11

Poznámka: Salernitaně byl za nenastoupení k zápasu proti Udine odečten jeden bod.