Žádná Slavia. Šejkové nabídli Jarolímovi další dva roky

Sport Sport
5. 4. 2012 16:15
Jarolím podle všeho bude pokračovat v Al Ahlí
Zamyšlený trenér Karel Jarolím v dobách, kdy trénoval Slavii Praha a ona v Lize mistrů narazila na Arsenal. Tenkrát to nedopadlo dobře.
Zamyšlený trenér Karel Jarolím v dobách, kdy trénoval Slavii Praha a ona v Lize mistrů narazila na Arsenal. Tenkrát to nedopadlo dobře. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Trenér Karel Jarolím dostal nabídku, aby i další dvě sezóny vedl saúdskoarabský klub Al Ahlí. Deníku Insider, který o tom informoval ve svém čtvrtečním vydání, to potvrdil agent Pavel Paska.

"Majitelé klubu jsou z Jarolímovy práce nadšení. Nabídli mu prodloužení smlouvy o další dva roky. To je na tyhle zeměpisné šířky unikát," cituje Insider Pasku, který jednání o novém kontraktu zprostředkovává.

Je to špatná zpráva zejména pro Slavii Praha. Někteří lidé blízcí majiteli Aleši Řebíčkovi totiž doporučovali právě Jarolíma jako kandidáta na trenérské místo, které nyní provizorně zaplnil mladý Martin Poustka.

Fotbal na Aktuálně.cz:

 • Známe pět důvodů, proč se Hřebíkova Sparta hroutí
 • Sázkové kanceláře vydělaly na kolapsu Sparty miliony
 • VIDEO Hit internetu. Nechytím ani taxíka, perlí Sňozík
 • AC je znechuceno, rozhodčí prý nadržují Barceloně
 • Jarolím přivedl dříve Slavii ke dvěma titulům a k jediné účasti v Lize mistrů. V Saúdské Arábii dokázal s průměrným týmem Al Ahlí vystoupat až na druhé místo v tabulce, na první Al Šabáb ztrácí pouhé dva body a v posledním kole se utká právě s tímto soupeřem.

  Může tedy i vyhrát tamní ligu, navíc si dobře vede v asijské skupině Ligy mistrů.

  Insider napsal, že podle neoficiálních zdrojů bere Jarolím v přepočtu 15 milionů korun ročně. Pokud je nějaký trenér vyhozen, je v arabských zemích nepsaným pravidlem, že trenér dostane vyplacenou celou částku, jako kdyby tým vedl až do konce kontraktu.

  Výjimkou potvrzující pravidlo byl Ivan Hašek, který se musel s dubajským Al Ahlí ohledně vyplacení svých milionů handrkovat.

  Více informací se dočtete v deníku Insider

   

  Právě se děje

  před 1 hodinou

  Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

  Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

  Zdroj: ČTK
  Další zprávy